Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

cybrillion

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

παιδια, οι πωλησεις του νεου cybrillion ξεκινανε αυριο.

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Το μεγάλο πρόβλημα για μένα με τον Cybrillion v2 ήταν ότι κάθε τρεις και λίγο ήθελε τρίψιμο ο διακόπτης στον εσωτερικό σωλήνα για να κάνει σωστή επαφή (δοκίμασα τα πάντα, από συμβουλές, βίντεο, forum, πατέντες) και να μην ανεβάζει θερμοκρασία με τις ακόλουθες απώλειες ισχύος. Κατά την γνώμη μου είτε είναι σχεδιαστικό το πρόβλημα (πολύ στενή επαφή) ή έπεσα σε βλαμένο διακόπτη. Με την τιμή όμως που έχει το ανταλλακτικό ούτε που σκέφτομαι να τον δοκιμάσω. Έτσι δυστυχώς τον έχω σε μιά βάση και τον κοιτάω γιατί μου αρέσει η φάτσα του. Ο v3 δεν φαίνεται να έχει διαφορά στο συγκεκριμένο σημείο, οπότε αν δεν διαβάσω ότι δεν έχει απώλειες λόγω διακόπτη και ότι θέλει ένα λογικά περιοδικό καθάρισμα - τρίψιμο - στύψιμο, θα περιμένω τον v4 ή κάποιον με αξιόπιστο διακόπτη. Θανάση, δεν λέω κακίες έχω σχεδόν όλα τα προϊόντα σου και είναι το μόνο που μου έχει σπάσει τα νεύρα.

ΥΓ ίσως τον πάρω πιό νωρίς από τις δοκιμές γιατί μου αρέσει το κουτί του, αλλά και πάλι για να τον βλέπω!

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

δημητρη, δεν φταιει ο διακοπτης αλλα το μεταλλο. Το νεο μεταλλο δεν μαυριζει. Μην το παρεις λοιπον αλλα περιμενε να δεις αντιδρασεις πρωτα οπως ανεφερες. Θα εκπλαγεις. 

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Μη μου παρεξηγιέσαι, αφού σε αγαπάμε  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 217 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

δημητρη, δεν φταιει ο διακοπτης αλλα το μεταλλο. Το νεο μεταλλο δεν μαυριζει.

Ξέροντας λοιπόν την αστοχία του υλικού γιατί δεν προβαινεις σε αλλαγή στους ήδη κατόχους ?
  • Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Νίκο δεν φταίει το μέταλλο. Στις 2-3 μέρες δεν μαυρίζει και ειδικά το δικό μου με το τρίψε - τρίψε είναι και γυαλιστερό! Όταν τρίψεις την μικρή προεξοχή από τον διακόπτη - λαμάκι κάνει καλή επαφή και σταδιακά θέλει όλο και πιό μεγάλη δύναμη για να ακουμπάει μεγαλύτερη επιφάνεια. Από ένα σημείο και ύστερα θέλει τριψιμο το λαμάκι στο σημείο επαφής. Όταν δεν κάνει καλή επαφή η θερμοκρασία στο λαμάκι φτάνει σε σημείο που δεν μπορείς να το ακουμπήσεις και φυσικά ελάχιστο ρεύμα φτάνει στην αντίσταση, Πιστεύω ότι αν είχε μεγαλύτερη επιφάνεια το κάτω μέρος του διακόπτη θα λυνόταν και το πρόβλημα. Το ξαναλέω ότι δεν ξέρω αν ο δικός μου ο διακόπτης έχει πρόβλημα αλλά κάνει 28€ και δε το ρισκάρω. Με την ευκαιρία, το δαχτυλίδι που ρυθμίζει το πόσο σκληρός θα είναι ο διακόπτης επειδή είναι μαλακό λεπτό πλαστικό μετά από 2-3 φορές που θα πατήσεις δυνατά κλωτσάνε οι σπείρες του οπότε παίζει σχετικά ελεύθερα αλλά επειδή δεν μπορεί να κινηθεί εύκολα μέσα στον εξωτερικό σωλήνα, την κάνει την δουλειά του.

Ο διακόπτης στον καινούργιο φαίνεται να είναι της ίδιας φιλοσοφίας και γι αυτό τον φοβάμαι.

Cybrillion-v3-with-detail.png

• Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

Μη μου παρεξηγιέσαι, αφού σε αγαπάμε  :laugh1:

ναι ρε συ, σας εχει φαει η αγαπη  :lol:  :lol:

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

δημητρη, πρωτα απο ολα δεν ειμαι ο Νικος αχαχαχα

Και παλι σου λεω οτι φταιει το μεταλλο και θα σου εξηγησω το λογο:

Οταν το μεταλλο μαυριζει θελει καθαρισμα. Με το καθαρισμα αλλαζει η καμπυλοτητα του διακοπτη. Εδω λοιπον δεν χρειαζεται καθαρισμα οποτε η καμπυλοτητα παραμενει σταθερη. 

Αν παρ ελπιδα μαυρισει απο βραχυκυκλωμα, ΠΟΤΕ δεν το τριβεις μονο του αλλα παντα σε επαφη με τον εσωτερικο μπρουτζινο σωληνα. Ετσι η επαφη διατηρειτε παντα καμπυλη και μαλιστα αποκτα ολο και περοσσοτερο την ιδια καμπυλοτητα με τον σωληνα

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Πάντα τρίβω το λαμάκι πάνω στον σωλήνα, είτε μεταξύ τους ή με ψιλό γυαλόχαρτο γυρισμένο για να τρίβει και στις 2 όψεις. Αφού σου λέω, έχω δοκιμάσει τα πάντα!

ΥΓ στον @

Please Login or Register to see this Hidden Content

απάντησα

Sent from my bed with iPhone using Tapatalk

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 21 Φεβρουάριος 2019 - 08:43.

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

Ξέροντας λοιπόν την αστοχία του υλικού γιατί δεν προβαινεις σε αλλαγή στους ήδη κατόχους ?

μα δεν προκειται για αστοχια υλικου Νικο μου, απλως βρηκα καλυτερο τροπο απο αλλους να φτιαχνω μπρουτζινες επαφες πλεον

• Χμμμμμ !!! x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 217 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο

μα δεν προκειται για αστοχια υλικου Νικο μου, απλως βρηκα καλυτερο τροπο απο αλλους να φτιαχνω μπρουτζινες επαφες πλεον

Το δέχομαι αυτό και μπράβο σου, πάλι όμως έχοντας δώσει ένα σεβαστό ποσό να αγοράσουν κάποιοι το v2 (120€) και γνωρίζοντας (πλεον) ότι το μέταλλο έχει πρόβλημα

δημητρη, δεν φταιει ο διακοπτης αλλα το μεταλλο.

Δεν θα έπρεπε από μεριά σου να προβείς σε αλλαγή στους κατόχους ?

Εδώ θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι οι κατασκευές που κανεις είναι πολύ ωραίες και χαιρόμαστε (οι ποιο πολύ) που υπάρχουν Έλληνες κατασκευαστές που διαπρέπουν , όμως λόγο που δεν μιλάμε για κατασκευές της τάξεως των 30-40€ όμως 100€+ σίγουρα ένας πελάτης περιμένει και ανάλογη στήριξη εάν κάτι στο προϊόν δεν δουλεύει σωστά .
Αυτο βέβαια είναι η άποψη μου και μπορώ να σου πω με ειλικρίνεια ότι προϊόν που αγόρασα από έλληνα κατασκευαστή (ατμοποιητη) σε πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε (και το είχα αναρτήσει σε φόρουμ) ο κατασκευαστής επικοινώνησε μαζί μου (προς τιμή του) και μου διόρθωσε το πρόβλημα που υπήρχε (χωρίς χρηματική αποζημίωση).
  • Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Πολύ ωραία παρουσίαση και πολύ ενδιαφέρουσες οι αλλαγές που έχουν γίνει. Σε κάποια φάση του video στιγμιαία φαίνεται ότι η επαφή του διακόπτη είναι αρκετά πιό πλατιά από του v2. Με το μέταλλο δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα, με την επαφή είχα. Αν θέλεις δείξε λίγο τον διακόπτη από κοντά γιατί στο τσαφ είμαι να τον πάρω. Ερώτηση: ανταλλακτικά ελατήρια και o-rings υπάρχουν ή θα βγουν αργότερα;

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

Το δέχομαι αυτό και μπράβο σου, πάλι όμως έχοντας δώσει ένα σεβαστό ποσό να αγοράσουν κάποιοι το v2 (120€) και γνωρίζοντας (πλεον) ότι το μέταλλο έχει πρόβλημα

Εδώ θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι οι κατασκευές που κανεις είναι πολύ ωραίες και χαιρόμαστε (οι ποιο πολύ) που υπάρχουν Έλληνες κατασκευαστές που διαπρέπουν , όμως λόγο που δεν μιλάμε για κατασκευές της τάξεως των 30-40€ όμως 100€+ σίγουρα ένας πελάτης περιμένει και ανάλογη στήριξη εάν κάτι στο προϊόν δεν δουλεύει σωστά .
Αυτο βέβαια είναι η άποψη μου και μπορώ να σου πω με ειλικρίνεια ότι προϊόν που αγόρασα από έλληνα κατασκευαστή (ατμοποιητη) σε πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε (και το είχα αναρτήσει σε φόρουμ) ο κατασκευαστής επικοινώνησε μαζί μου (προς τιμή του) και μου διόρθωσε το πρόβλημα που υπήρχε (χωρίς χρηματική αποζημίωση).

Νικολαρα μου, δεν προκειται περι προβληματος οπως ειπα, απλως οι επαφες των v1 , v2 εχουν τον μπρουντζο που βαζουν ολοι. Αυτο εκανα και εγω. Στο επομενο μοντελο ομως αποφασισα να ψαξω για κατι για το οποιο δεν εχει ψαξει κανεις και τελικα το βρηκα.
Τα προηγουμενα μοντελα δεν εχουν καποιο προβλημα, απλως δουλευουν με τον γνωστο τροπο που δουλευουν ολα τα μοντακια, δηλ με επαφες που χρειαζονται καθαρισμα. Ειναι πολυ δυσκολο για καποια εταιρια να αναβαθμισει ολα τα προηγουμενα μοντελα της επειδη το καινουργιο της μοντελο εχει παραπανω πραγματα απο τα παλιοτερα. Αν μπορουσαν οι εταιριες να αναβαθμιζουν τα οχηματα μας και να τα κανουν οπως τα καινουργια θα ηταν ωραιο αλλα ειναι πολυ δυσκολο. Εγω το εκανα στο παρελθον οσο μπορεσα αλλα απο καποια στιγμη και μετα γινεται αδυνατον για διαφορους λογους

Και σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια :)

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

Νικολαρα μου, δεν προκειται περι προβληματος οπως ειπα, απλως οι επαφες των v1 , v2 εχουν τον μπρουντζο που βαζουν ολοι. Αυτο εκανα και εγω. Στο επομενο μοντελο ομως αποφασισα να ψαξω για κατι για το οποιο δεν εχει ψαξει κανεις και τελικα το βρηκα.
Τα προηγουμενα μοντελα δεν εχουν καποιο προβλημα, απλως δουλευουν με τον γνωστο τροπο που δουλευουν ολα τα μοντακια, δηλ με επαφες που χρειαζονται καθαρισμα. Ειναι πολυ δυσκολο για καποια εταιρια να αναβαθμισει ολα τα προηγουμενα μοντελα της επειδη το καινουργιο της μοντελο εχει παραπανω πραγματα απο τα παλιοτερα. Αν μπορουσαν οι εταιριες να αναβαθμιζουν τα οχηματα μας και να τα κανουν οπως τα καινουργια θα ηταν ωραιο αλλα ειναι πολυ δυσκολο. Εγω το εκανα στο παρελθον οσο μπορεσα αλλα απο καποια στιγμη και μετα γινεται αδυνατον για διαφορους λογους

Επεξεργάσθηκε απο Imeo, 22 Φεβρουάριος 2019 - 16:22.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

Πολύ ωραία παρουσίαση και πολύ ενδιαφέρουσες οι αλλαγές που έχουν γίνει. Σε κάποια φάση του video στιγμιαία φαίνεται ότι η επαφή του διακόπτη είναι αρκετά πιό πλατιά από του v2. Με το μέταλλο δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα, με την επαφή είχα. Αν θέλεις δείξε λίγο τον διακόπτη από κοντά γιατί στο τσαφ είμαι να τον πάρω. Ερώτηση: ανταλλακτικά ελατήρια και o-rings υπάρχουν ή θα βγουν αργότερα;

ελατηρια και o-rings λιγο αργοτερα δημητρη μου. Σε οτι αφορα στην επαφη, ναι, ειναι μεγαλυτερη. Επισης  ριξε μια ματια στις φωτο

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Τέλεια! Μια που το είδα, να στραβώσω λίγο την άκρη του v2; Θα κοντύνει, αλλά θα γίνει πιό πλατιά η επαφή (συν λίγα σημάδια από την πένσα)  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

μπα, αστο ρε συ, καλο ειναι  :lol:  :lol:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Τελικά με τα βιντεάκια με έπεισες και τον παράγγειλα. Αν ζεσταίνεται κι αυτός θα σε πάρει ο δι@ολος  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

δημητρη, δεν φταιει ο διακοπτης αλλα το μεταλλο. Το νεο μεταλλο δεν μαυριζει. Μην το παρεις λοιπον αλλα περιμενε να δεις αντιδρασεις πρωτα οπως ανεφερες. Θα εκπλαγεις. 

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση καθώς ήμουν από τους ενδιαφερόμενους όταν βγήκε για την αγορά και τότε κάποιος μου είπε μην το κάνεις ( γνώστης τον μηχανικών) και εν τέλει είχε δίκιο, 

Εφόσον φίλτατε Θανάση παραδέχεσαι οτι είχε πρόβλημα το μέταλλο ( ή ο διακόπτης ή οτιδήποτε άλλο) δεν θα έπρεπε να κάνεις ανάκληση το προϊόν ? δεν θα έπρεπε να αντικαταστάσεις το μοντακι ? μιλάμε για να σχετικά ακριβό προϊόν το οποιο δυστυχως για εμάς δεν υπόκειται σε εγγύηση (επειδή δεν έχει ασχοληθεί κάποιος) αλλά πέραν από την εγγύηση υπάρχει και η υστεροφημία αλλά και ευθιξία σου ως κατασκευαστής έναντι στους καταναλωτές σου.Το οτι φταιει ο μπρουντζος δεν λεει κατι, δεν ειδα να αντιμετωπίζει τοσο μεγάλο πρόβλημα αλλο μοντ οσο το δικο σου ( ειδικά στην θερμοκρασία) .

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη