Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

cybrillion

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.678 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Δεν χωράει, τα λέει στην παρουσίαση!

Το πρόβλημα είναι η προεξοχή που έχει το λαμάκι που κάνει επαφή και είναι πολύ στενή. Αν αυξηθει θα είναι μια χαρά. Τα μπρούτζινα κομμάτια μου είναι γυαλιστερά και καθαρισμένα με αλκοόλη και αν δεν τον πατήσεις με σχετική δύναμη ζεσταίνεται σχεδόν από την αρχή. Μία μικρή αλλαγή στην σχεδίαση και πώληση σαν ανταλλακτικό σε πιό λογική τιμή από αυτήν που έχει τώρα πιστεύω ότι θα έλυνε οριστικά το πρόβλημα. Υπάρχουν κι άλλοι Έλληνες κατασκευαστές που τροποποίησαν πολύ γρήγορα μοντέλο και μάλιστα το έκαναν ασύμβατο και το πούλαγαν σαν νέο προϊόν.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 120 Δημοσιεύσεις

Τελικά με τα βιντεάκια με έπεισες και τον παράγγειλα. Αν ζεσταίνεται κι αυτός θα σε πάρει ο δι@ολος  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

δεν υπαρχει περιπτωση δημητρη, το δουλευω εδω και 10 μερες και δεν το καθαρισα καθολου. Η επαφη ειναι touch!

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 636 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Το πρόβλημα είναι η προεξοχή που έχει το λαμάκι που κάνει επαφή και είναι πολύ στενή. Αν αυξηθει θα είναι μια χαρά. Τα μπρούτζινα κομμάτια μου είναι γυαλιστερά και καθαρισμένα με αλκοόλη και αν δεν τον πατήσεις με σχετική δύναμη ζεσταίνεται σχεδόν από την αρχή. Μία μικρή αλλαγή στην σχεδίαση και πώληση σαν ανταλλακτικό σε πιό λογική τιμή από αυτήν που έχει τώρα πιστεύω ότι θα έλυνε οριστικά το πρόβλημα. Υπάρχουν κι άλλοι Έλληνες κατασκευαστές που τροποποίησαν πολύ γρήγορα μοντέλο και μάλιστα το έκαναν ασύμβατο και το πούλαγαν σαν νέο προϊόν.

όπου και αν είναι το πρόβλημα, υπάρχει εκ κατασκευής,εγώ αυτό βλέπω, οσο αφορά τους υπόλοιπους Έλληνες κατασκευαστές άπλα ειναι  μέρος της κοινωνίας μας..το αν εσυ θελεις να κάνεις το σωστό ή οχι ειναι δικο σου θεμα και άσχετο με τι κάνουν οι υπόλοιποι άνθρωποι γύρω σου.οπως και να έχει δεν αλλάζει πλέον αυτο οπότε άδικα το συζητάμε

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.678 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Έχεις απόλυτο δίκιο Νίκο, απλά όπως λες εκφράζει μια Ελληνική πραγματικότητα. Έχουμε στα φόρουμ νήματα για μαγαζιά που δίνουμε θετικά σχόλια επειδή απλά έκαναν τη δουλειά τους! Λίγες είναι οι εξαιρέσεις (2 μου έχουν τύχει στα τόσα χρόνια αγορών που έκαναν την διαφορά και τα 2 από Θεσσαλονίκη). Απλά πρότεινα μια «λύση» για όποιον έχει πρόβλημα.
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.678 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Τελικά ζευγάρωσα τον Amadeus με τον Cybrillion v3. Όντως, καμία σχέση με τον v2 από σχεδίαση έως και συσκευασία  :respect:   Εδώ με φόντο μια μαγνητική τομογραφία ενός αγκώνα   :delicious2:

Cybrillion-v3-1.jpg

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 120 Δημοσιεύσεις

πολυ καλοριζικο δημητρη μου και χαιρομαι που σου αρεσει!
Οπως ανεφερα και στο FB, ΜΗΝ καθαρισεις το κουμπι αν δεν εχεις προβλημα. Αν δεις οτι η αγωγιμοτητα εχει πεσει τοτε πρωτα καθαρισε τις σπειρες του καπακιου του ατομαιζερ και τις σπειρες του engraved body και ξαναδικιμασε. Το κουμπι θα ειναι το τελευταιο που θα δοκιμασεις, οκ?

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.678 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μετά από 10 ημέρες σκληρής και αποκλειστικής χρήσης με αντιστάσεις 0,6 - 1,1Ω και 8 - 10ml / ημέρα άρχισε να ζεσταίνεται ο διακόπτης. Με συντηρητικό καθάρισμα (φαρμακευτικό οινόπνευμα) δεν κατάφερα τίποτα. Κατά τα γνωστά έγινε φύλλο και φτερό (πολύ εύκολη διαδικασία), 2 κύκλοι υπέρηχους με λίγο υγρό πιάτων, ξέπλυμα, 1 κύκλος υπέρηχων με απιονισμένο νερό, σκούπισμα και στέγνωμα. Όλη η διαδικασία έγινε φορώντας γάντια (χωρίς ταλκ) για να μην αφήσω δακτυλικά αποτυπώματα και μας κυνηγάει το CSI  :laugh1: Συναρμολόγηση και άψογη λειτουργία. Η βαβούρα που περιγράφω είναι προσωπική τρέλα και δεν την συνιστώ σαν αναγκαία. Ένα καλό πλύσιμο στα μεταλλικά μέρη αρκεί. Εντύπωση μου έκανε ότι όλα τα εσωτερικά μεταλλικά μέρη ήταν γυαλιστερά σαν να μην είχαν χρησιμοποιηθεί ποτέ. Η συνέχεια θα δείξει, πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες και δεν έχουν καμία σχέση με τον v2.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 120 Δημοσιεύσεις

μπραβο ρε συ δημητρη, ειλικρινα χαιρομαι που εισαι απολυτως ευχαριστημενος

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη