Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Innokin Ares RTA

* * * * * 3 ψήφοι Innokin Ares RTA 24mm 4ml Busardo The Vaping Greek Αγραφιώτης

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Από διαρροές τί κάνετε; Πριν λίγο έκανα γέμισμα το 9ο tank χωρίς πρόβλημα. Έχουν γίνει 2 στησίματα και στο επόμενο θα γίνει το 2ο πλύσιμο - στήσιμο με το υγρό που έχω στον Siren. Θα σας πω αν υπάρχει πρόβλημα κι τί γεύση δίνει σε σχέση με τον Siren ο οποίος θα πλυθεί - στηθεί για 3η φορά και 4 tank με το υγρό του Ares. Θα ακολουθήσει συγκριτικό των 2 γεύσεων. Τα  τελευταία 2 γεμίσματα είναι με Tribeca (clone) & Rice Pudding (Dinner Lady).

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Περιμένουμε γιατρέ το συγκριτικό των 2 γεύσεων με μεγάλη ανυπομονησία ! :D

Έχοντας διαβάσει ότι έχει ειπωθεί / γραφτεί μέχρι τώρα στο vaping για μερικά κατασκευαστικά προβλήματα που αντιμετώπισαν οι κάτοχοι του Ares, δεν τον έχω αγοράσει ακόμη για να έχω άποψη για διαρροές και σύγκριση με την Σειρήνα που κατέχω. 

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Λίγο off topic αλλά πιό πολλά ατυχήματα έχω από τον Siren γιατί από απροσεξία είναι πολύ εύκολο να γυρίσεις το δακτυλίδι αναπλήρωσης και να γίνεις μούσκεμα (μαζί με ότι είναι από κάτω). Αν δεν το σφίξεις με λίγο μίσος και φυσάει αρκετός αέρας κόντρα, μπορεί να ξεβιδώσει  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   Carnivorous Vulgaris

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 86 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης
  • ΠεριοχήΝότιο Μπανανιστάν
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:P80 - άει στικ 100 - siren2 - κυρ φόντας f2 - χάνταλης
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy

Το review του vic για τον ARES rta, άναψε φωτιές. 
Τα σχόλια του video με κυρίαρχο το σχόλιο του pbusardo, όπου αναφέρει / απαντάει στο review του vic :
Τα συμπεράσματα δικά σας.

παρακάτω ο παίχτης του απαντάει του Μπουρσάντο. "τι σχέση έχουν αυτά που γράφεις με το ότι κράζω για την γεύση; "
(εντάξει έδωσα λίγο διαφορετική μετάφραση :) )

Να πω όμως δύο πραγματάκια αφού έκατσα και είδα 1 ώρα την παρουσίαση που είχανε κάνει με τον Αγραφιώτη.
(* στο βίντεο γίνεται ξεκάθαρο ότι δεν σχεδίασαν τίποτα. Η innokin τα έκανε όλα. Κάμπτουν τις λέξεις και τις εκφράσεις σε πολύ μεγάλο βαθμό.)

1. ευκολία πλήρωσης: εγώ δεν την βλέπω ως ευκολία αλλά ως πιθανό δύσκολο σημείο καθαρισμού.
Βέβαια εγώ πλένω τουλάχιστον 2 φορές την μέρα το επιστόμιο.
Φυσικά άλλος μπορεί να το βλέπει ως ευκολία, ή κάποιος να θεωρήσει στο review του ότι δεν είναι και τίποτα το συνταρακτικό.

2.εμπόδια υγρών: καλό στην ιδέα...όμως δίπλα έχουν ξεαπαυτωθεί στις διαρροές. τι γίνεται;

3.πληρότητα συσκευασίας: ναι το πακέτο είναι -σχεδόν- πλήρες. Μην χαζέψουμε εντελώς όμως, χρειάζεσαι και ένα κοφτάκι. Τα σύκα σύκα.
-αυτό το αναφέρω γιατί έλεγε στο βίντεο ότι περιέχεται ότι θα χρειαστεί κάποιος-
Δεν είναι όμως το μόνο αντικείμενο που περιέχει τέτοιους είδους πράγματα μέσα στο πακέτο. Το παρουσίασαν λες και ανακάλυψαν τον τροχό.

4. τι σχέση έχει αυτό με τον ARES?

5. Εδώ το παρακάνει ο Μπουρσάντος. Το 2017 να θεωρείς ότι τα βίντεο είναι κάτι άξιο μνείας. Εντάξει στην χειρότερη παρουσίαση που θα χτυπήσεις να δείς στο youtube
ένα στήσιμο θα το έχει. Δεν είναι πυρηνική φυσική το αντικείμενο.

6. Έτερον εκάτερον. Αυτό δεν μας νοιάζει εμάς, δεν μας απασχολεί και πρέπει να το πιστέψουμε καλή την καρδία. Ποιό προϊόν κυκλοφόρησε πρώτο; Αυτό, ε αφού είσαι δεύτερος
ΕΣΥ έχεις το βάρος να αποδείξεις ότι δεν αντέγραψες.

κλείσιμο: Νόμιζα ότι το προϊόν αφού φέρει υπογραφές "γνωστών" θα έχει και ανεβασμένη τιμή. Το πραγματικό thumps up -ετσά το λέγαμε στο Μπάκινγχαμ-
είναι πως κράτησαν πολύ χαμηλά την τιμή.
Ως εκ τούτου το πραγματικό δέλεαρ αν κάποιος θέλει να πειραματιστεί είναι αυτό.

Είναι άκομψο όπως και να'χει ο ίδιος ο προμότερ να μπαίνει και να ζητάει τα ρέστα σε ριβιούερ.
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Μια παρουσίαση από το Βασίλη.

Άλλη μια από τη Zophie

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

ρε συ δημητρη αυτη μοιαζει με χομπιτ....

και εγω θεωρώ φαουλ να μπει ο πουσαρδος να κράξει σε βίντεο.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

Χόμπιτ ξεχόμπιτ  :lol:  είναι μια από τις πιο γνωστές reviewer.

Γενικά το "κράξιμο" μεταξύ reviewers περισσότερο με ξεκατίνιασμα μοιάζει παρά με κριτική.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

1. ευκολία πλήρωσης: εγώ δεν την βλέπω ως ευκολία αλλά ως πιθανό δύσκολο σημείο καθαρισμού.
Βέβαια εγώ πλένω τουλάχιστον 2 φορές την μέρα το επιστόμιο.
Φυσικά άλλος μπορεί να το βλέπει ως ευκολία, ή κάποιος να θεωρήσει στο review του ότι δεν είναι και τίποτα το συνταρακτικό.
εσύ είσαι ψυχαναγκαστικός δεν πιάνεσαι...θεωρώ οτι δεν είναι άξιο λόγου μιας και με άδειο τανκ μια χαρά θα πλένεται ολο το καπάκι.. το σίγουρο είναι οτι μόλις χαλαρώσει θα υπάρχει θέμα( το συζητάγαμε με τα παιδιά στο στέκι πριν καν βγει, οτι ναι μεν βολεύει 1000% αλλά μπορεί να γυρίσει μπουμερανγκ και να είναι σαν το καπάκι του melo που μόνο ως τραγικό μπορείς να το χαρακτηρίσεις....

2.εμπόδια υγρών: καλό στην ιδέα...όμως δίπλα έχουν ξεαπαυτωθεί στις διαρροές. τι γίνεται;

πραγματικά, γίνεται χαμός δίπλα και από άτομα που έχουν δώσει καλά στησίματα και λύσεις σε βαμβακωματα, εντύπωση μου κάνει και μου προκαλεί και την σχετική επιφύλαξη καθώς και άρνηση προς την απόκτηση του.

3.πληρότητα συσκευασίας: ναι το πακέτο είναι -σχεδόν- πλήρες. Μην χαζέψουμε εντελώς όμως, χρειάζεσαι και ένα κοφτάκι. Τα σύκα σύκα.
-αυτό το αναφέρω γιατί έλεγε στο βίντεο ότι περιέχεται ότι θα χρειαστεί κάποιος-
Δεν είναι όμως το μόνο αντικείμενο που περιέχει τέτοιους είδους πράγματα μέσα στο πακέτο. Το παρουσίασαν λες και ανακάλυψαν τον τροχό.

σίγουρα δεν ανακάλυψαν τον τροχό, αλλα εχουμε ψωνισει και πολυ ακριβοτερα που ουτε τανκακι δεν μας εδιναν...οποτε respect

κλείσιμο: Νόμιζα ότι το προϊόν αφού φέρει υπογραφές "γνωστών" θα έχει και ανεβασμένη τιμή. Το πραγματικό thumps up -ετσά το λέγαμε στο Μπάκινγχαμ-
είναι πως κράτησαν πολύ χαμηλά την τιμή.
Ως εκ τούτου το πραγματικό δέλεαρ αν κάποιος θέλει να πειραματιστεί είναι αυτό.

+μφωνω, απιστευτη τιμη...

Είναι άκομψο όπως και να'χει ο ίδιος ο προμότερ να μπαίνει και να ζητάει τα ρέστα σε ριβιούερ.

+μφωνω κι εδω, το λιγοτερο που μπορω να πω χωρις να χαρακτηρισω ειναι οτι δειχνει ενοχη. προτιμοτερο θα ηταν να απαντουσε με νεο βιντεο.(βασικα καθολου αλλα μαλλον δεν μπορει ή δεν το εχει)

• Μου αρέσει (+) x 3

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 86 Δημοσιεύσεις
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy

ώπα...
τι θα βρούμε αν κατεβούμε στα σχόλια του βίντεο

:delicious2:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content

87,75K   23 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

μάλλον η διαφήμιση, έστω και η αρνητική, (γιατί και αυτή διαφήμιση είναι) δεν πήγε καλά....σα Νίκος για  ειλικρινή μεταμέλεια,κτλ θα πρέπει να κάνει αυτό που είπε πιο κάτω ένας τύπος, σε βίντεο σου φίλε κανε τον απολογισμό σου,παρουσία στο κοινό σου...

• Μου αρέσει (+) x 1

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 86 Δημοσιεύσεις

Εϊναι μαγκιά να ξαναμπεί και να ζητήσει συγνώμη.

Έγραψε και το "rightfully deserve" και είναι σωστός όπως το βλέπω.

Πολύ ασχοληθήκαμε..."από πίτα που δεν τρως..."

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Συμφωνώ ότι αν καταφέρεις να κάνεις τον κόσμο να ασχολείται με κάτι που έχεις προσωπικό κέρδος (ως συμμετέχων στο project) είναι κέρδος άσχετα με το αν είναι θετικό ή αρνητικό. Εδώ καταφέραμε να ασχολούμαστε (σε άλλο φόρουμ) με το τί χωρητικότητα έχει ο skyline σε δεκάδες ποστ λες και ήταν το πιό σημαντικό, δεν θα ασχοληθούμε με κάτι πιό σοβαρό; Αλήθεια ξέρει κανείς αν επιρρεάστηκαν οι πωλήσεις του ενός ή του άλλου από την διαρροή (που δεν εμφανίζεται σε όλους) ή την ανακριβή χωρητικότητα του άλλου;

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

Τελικά είναι καλός ο ares; Είχα καταλήξει να πάω να τον πάρω , να κάνει παρέα στο siren αλλά με προβλημάτισε το "καλό στην ιδέα...όμως δίπλα έχουν ξεαπαυτωθεί στις διαρροές. τι γίνεται;" .Έχει διαρροές; 

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Προσωπικά δεν είχα διαρροές (φτου φτου μη τους ματιάξω) σε κανέναν από τους 2. Ίσως έτυχε...

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθήνα

Ωραία , γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτόν και τον hastur ,και έλεγα να πάρω τελικά τον Ares σήμερα αύριο για δώρο Χριστουγέννων  , αλλά από αυτό που διάβασα περί διαρροών με έβαλε σε σκέψεις… 

redortho, αφήνει κενό με το evic primo mini ή μου φαίνεται;   

Επεξεργάσθηκε απο aks7, 20 Δεκέμβριος 2017 - 08:41.

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Μόλις τον κοίταξα, χωράει οριακά ένα φύλλο χαρτί. Στον dicodes no6 που έχει πιό μεγάλη διαδρομή δεν υπάρχει ούτε αυτό το κενό.
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθήνα

Τελικά δεν άντεξα και πήγα χτες το απόγευμα και τον πείρα. Τώρα βρίσκομαι στο 1ο τανκάκι γεμισμένο με supreme (υγρό που ξέρω όσο κανένα) και αποδίδει μια χαρά και σαν γεύση και σαν τζούρα.  Και στο δικό μου evic primo mini βιδώνει μια χαρά, χωρίς κενό, χώρια ότι από χτες το βραδύ που το έχω δεν μου έχει βγάλει ουτε μια φορά “ short atomizer” :D

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

Καλοάτμιστος Άκη. :ok:

Περιμένουμε και την άποψή σου μετά από δοκιμές με διάφορα υγρά και στησίματα.

• Συμφωνώ! (+) x 1

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests
Καλο ατμιστος Ακη :)

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθήνα

Μετά από περίπου  δυο εβδομάδες με τον ares σε καθημερινή χρήση να παίζει παράλληλα με τον siren  , έχω να πω ότι ανάμεσα στους δυο ψηφίζω  ares  . Xωρις να θέλω να παρασύρω κανέναν  γιατί μπορεί και να έτυχε :) . Συνηθίζω να πετάω τα σετάκια μου σε τσέπες μπουφάν κτλ, οπού οι ατμοποιητές κάνουν τούμπες , ο ares δεν μου έχει βγάλει ποτέ σταγόνα σε αντίθεση με τον siren  (και τον 24mm και τον 22mm) όπου αραιά και που θα βγάλει κάποια "κρυφά" δάκρυα στην βάση του. Σε γεύση χωρίς να έχουν τρομερή διαφορά νομίζω οτι ο ares είναι ένα κλικ πάνω. Συνήθως στήνω αντιστάσεις με 5-6 σπείρες που o ares παίζει καλύτερα, ενώ ο siren θέλει περισσότερες (7-8 + ) ώστε να  καλυφτούν και οι τρεις τρύπες για να αποδώσει καλύτερα. Τέλος, αν και πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους που το 2018 έχουν και υγρά 70pg-30vg o siren μπορεί ποιο εύκολα να παρουσιάσει spitback . Παρόλα αυτά και ο siren είναι ένας καλός mtl και  όπως είπα και στην αρχή έχουν γίνει και οι δυο, καθημερινοί μου.

Επεξεργάσθηκε απο aks7, 05 Ιανουάριος 2018 - 00:36.

• Χρήσιμο (+) x 6
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

Επίσης με ετικέτα Innokin, Ares, RTA, 24mm, 4ml, Busardo, The Vaping Greek, Αγραφιώτης

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη