Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Innokin Ares RTA

* * * * * 3 ψήφοι Innokin Ares RTA 24mm 4ml Busardo The Vaping Greek Αγραφιώτης

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Και στους 2 κάνω το ίδιο στήσιμο (resistherm NiFe30 0,28mm - 3mm πυρήνα - 6 ανοικτές σπείρες - γύρω στα 0,4Ω) και έχω πάρει παραπλήσια συμπεριφορά. Χωρίς spit back με υγρά έως 50/50, με τυχαίες μικρές διαρροές από δικό μου λάθος συνήθως και με μια ιδέα καλύτερη γεύση από τον Ares. Νομίζω ότι μοιάζουν πολύ και είναι θέμα αισθητικής τον ποιόν από τους 2 θα πάρει κάποιος. Προσωπικά, αν ήταν να πάρω έναν, θα έπαιρνα τον Ares.
  • Χρήσιμο (+) x 4

OFFLINE   Athanasios

Athanasios

Member

• VF Members
  • 24 Δημοσιεύσεις

Το πακέτο Ares(ατμοποιητής και παρελκόμενα) είναι για μένα ο πιό ιδανικός τρόπος για έναν ατμιστή να περάσει στον κόσμο των επισκευάσιμων.Κι εξηγώ.Κατ' αρχην δεν χρειαζεται να αγοράσεις τίποτα.Εχει βαμβακι,συρμα,κατσαβιδι,δυο εργαλεία για να φτιαχνεις αντιστάσεις.Κάνεις τα δύο πρώτα στησίματα με τις έτοιμες αντιστάσεις που περιλαμβάνονται, για να δείς πως γίνεται η τοποθέτηση,η εφαρμογή η σταθεροποίηση με τις βίδες.Στη συνέχεια με το εργαλείο του Δημητρη στρίβεις πολύ ευκολα τις πρώτες σου αντιστάσεις.Έτσι κάνεις τα πρώτα σου βήματα πολύ απλά.Από κει και πέρα είναι αεράτος MTL ακόμη και στην πιό μικρή τρύπα αέρα,γευση μια χαρά για τα λεφτά του,ο δικός μου δεν μου παρουσίασε τίποτα ούτε διαρροές,ούτε βραχυκυκλώματα.Όπως ο Ναυτίλος με κράτησε στο άτμισμα και με απομάκρυνε από το τσιγάρο,αυτός εδώ με έβαλε με ωραίο τρόπο στον κόσμο των επισκευάσιμων αφού πολύ συντομα ακολούθησε ο kayfun prime και τώρα ο Τηλέμαχος eagle.Τον συνιστώ.

Επεξεργάσθηκε απο Athanasios, 04 Ιανουάριος 2018 - 12:05.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests

Για οποιον το ψαχνει

Please Login or Register to see this Hidden Content

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασιλης
  • ΠεριοχήΣαμος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:DID NextGen genesis TNS genesis Somnium Hybrid V2,Ares,Tilemachos v2 plus,Gini

Σχεδόν ένα μήνα που τον έχω και κανένα πρόβλημα για διαρροές κτλ...έχω τον ασημί.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
@

Συμφωνώ απόλυτα! Μια που το λες πότε πρόλαβες μετά τον Ares να πάρεις τον Kfp και τον TAE; Σε βλέπω σε κανά χρόνο με 20+ άτμο και να ψάχνεις χώρο :-D
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

θα συμφωνήσω με τον knomax και εγώ ένας μήνας και κάτι και ούτε ένα δάκρυ απο τον ares, μακράν ο ποιο στεγανός ατμοποιητής μου μέχρι τώρα ....

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Athanasios

Athanasios

Member

• VF Members
  • 24 Δημοσιεύσεις

@

Συμφωνώ απόλυτα! Μια που το λες πότε πρόλαβες μετά τον Ares να πάρεις τον Kfp και τον TAE; Σε βλέπω σε κανά χρόνο με 20+ άτμο και να ψάχνεις χώρο :-D

χαχαχα τι σε κανένα χρονο @

!!Μετά τον ΤΑΕ έχουν ακολουθήσει phenomenon,apollo rda :wub: και έρχεται και το dani box :wub: !!Εδώ είπα να σταματήσω από καινούργιους και να πάω πλέον σε ευκαιρίες μεταχειρισμένων.Περιμένω έναν skyline απο εβδομάδα! :D  :lol:

Επεξεργάσθηκε απο Athanasios, 02 Φεβρουάριος 2018 - 17:49.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μ' αρέσεις  :yahoo:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   Βασιλης

Βασιλης

Member

• VF Members
  • 18 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:SUBTANK mini..OBS nano..Avocado 24.
Καλησπέρα σε όλους. Όσο για τον ares ακούω καλα λόγια για mtl είναι μια χαρά λένε. Το ποσό καλός πάντως ειναι ο κάθε ατμοποιτης το ξέρει μόνο ο ίδιος ο ατμιστης μιας και τα γούστα διαφέρουν.Πάντως με ενδιαφέρει και εμένα σαν mtl που ειναι γιατί έχω τάσεις προς τσιγαρισιες τζούρες. .
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Μολις στηθηκε με τη δικη του αντισταση και το δικο του βαμβακι σε υγρο 70/30 με αρωμα after 8 bite me. Πολυ καλη τζουρα. Το μονο που μενει να δω ειναι μετα απο μερικα γεμισματα θεματα διαρροων (αν υπαρξουν) και θα ενημερωσω. Παντως σε ποιοτητα κατασκευης μου φαινεται ανωτερος απο τον siren 2 24mm ή ειναι ιδεα μου;

Δευτερο γεμισμα, ολα μια χαρα. Ουτε σταγονα απο κατω. 

Επεξεργάσθηκε απο fobmove, 06 Φεβρουάριος 2018 - 19:48.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Παντως σε ποιοτητα κατασκευης μου φαινεται ανωτερος απο τον siren 2 24mm ή ειναι ιδεα μου;

Η ιδέα σου είναι...... :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Μπορει, παντως εμενα κατι μου λεει οτι ειναι καλυτερος σε θεμα κατασκευης. 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Για τον Ares να αναφέρω / υπενθυμίσω τα πολλά προβλήματα που παρουσίασε με προβλήματα βραχυκυκλώματος της καμπάνας,  στεγανότητας στο καπάκι αναπλήρωσης και διαρροών μετά από κάμποση ώρα γύρω από το δαχτυλίδι του airflow.

Προβλήματα που αναφέρονται στο διπλανό φόρουμ, όπου το μισό νήμα του Ares είναι γεμάτο με παράπονα σε ένα μεγάλο ποσοστό κατόχων του !

Λόγοι που με απέτρεψαν να τον αγοράσω και μετά να αναγκαστώ να τον γυρίσω πίσω για αντικατάσταση. 

Φυσικά, ο καθένας ανάλογα πράτει, αλλά για μένα πολύ σημαντικός παράγοντας στην επιλογή ενός ατμοποιητή είναι εκτός από τα σχόλια της παρουσίασή του, και οι παρατηρήσεις-τυχόν προβλήματα που βγαίνουν στην επιφάνεια στην χρήση του από τους ατμιστές που τον αγόρασαν.  :)

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Gatilaras

Gatilaras

Newbie

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σπυρος
  • ΠεριοχήΛαμια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Wismec rx gen3-Innokin Ares RTA

Ας γραψω και εγω τη γνωμη μου.Εχω τον Ares ενα τριμηνο τωρα.Απο την πρωτη στιγμη το ενα και μοναδικο θεμα,ας το πουμε,ηταν το βραχυκυκλωμα με τη καμπανα στο στησιμο.Διαρροες πουθενα,υγρασια στην εισαγωγη ναι αλλα σπανια και εαν λαμπαδιασω τον ατμοποιητη.Εχει φοβερη τζουρα για ολα τα γουστα,το γεμισμα βολευει απιστευτα και ισως ειναι ο πιο αθορυβος ατμοποιητης που εχω συναντησει στα 2 χρονια που ειμαι στον ατμο.Με λιγα λογια εχω μεινει απειρα ευχαριστημενος απο την αγορα του.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Γυρίστε το σύρμα γύρω από την βίδα ώστε η άκρη να βγαίνει μακρυά από την καμπάνα και κόψτε το εκεί. Δεν υπάρχει περίπτωση να βραχυκυκλώσει, εκτός αν ακουμπάει η ίδια η καμπάνα στον κεντρικό πόλο που είναι αδύνατο.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

συγνώμη που θα είμαι κάθετος, ΑΛΛΑ. δεν υπάρχει πρόβλημα βραχυκυκλώματος με την καμπάνα. αυτό είναι λάθος του χρήστη, για τις διαρροές που υπήρξαν σε κάποιους (λόγω κάποιας αστοχίας υλικού, δυστυχώς είναι μέσα στο πρόγραμμα όταν μιλάμε για βιομηχανοποιημενο προϊόν μαζικής παραγωγής)  να θυμίσω όμως ότι για πρώτη φορά κατασκευαστής είπε αντικατάσταση και αυτό δεν πρέπει να το αφήσουμε να ξεχαστεί  (σε περίπτωση που ξανά χρειαστεί στο μέλλον για άλλον ατμοποιητή, γιατί μέχρι τώρα όσοι την πάταγαν τον έβαζαν συρτάρι/κάδο.)

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Gatilaras

Gatilaras

Newbie

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σπυρος
  • ΠεριοχήΛαμια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Wismec rx gen3-Innokin Ares RTA
Βρε εννοείται οτι δικια μου αστοχια στο στησιμο ειναι το βραχυκυκλωμα απλα το λεω με την εννοια οτι δεν εχει ιδιαιτερες ανοχες στη τσαπατσουλια
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μιλάς για την τεχνική των Tsapa & Tsoulis;  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   Βασιλης

Βασιλης

Member

• VF Members
  • 18 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:SUBTANK mini..OBS nano..Avocado 24.
Τον πήρε ένας φίλος και τον δοκίμασα. Παιδιά δεν τρελάθηκα. Το στήσιμο ήταν σε 3αρι πηρινα με26αρι σύρμα 6σπείρες 0.6ΩΜ δεν με ενθουσίασε η τζούρα του τέρμα ανοιχτό αέρα εμένα μου φαίνεται σφιχτή τζούρα. Από την άλλη ίσως το στήσιμο να μην πέτυχε. Εγώ για τσιγαρισια τζούρα θα έκανα άλλο στήσιμο σε 2,5πηρινα 7σπείρες γύρω στα 1.2ΩΜ με 28αρι συρμα Ίσως εκεί να μου αρέσει καλύτερα.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Καλησπερα. Εχω δει οτι ο ατμοποιητης υπαρχει σε εκδοση με χαμηλα το ντεκ και με ψηλα οπως ειναι ο δικος μου. Αυτος με το ντεκ χαμηλα, ειναι γνησιος; Τι γινεται; Στη παρουσιαση του Αγραφιωτη-Πουσαρδου και γενικα ολες τις παρουσιασεις που εχω δει, δεν εχω δει πουθενα με χαμηλα το ντεκ. Μηπως ειναι αντιγραφο και οχι γνησιος;

Επίσης με ετικέτα Innokin, Ares, RTA, 24mm, 4ml, Busardo, The Vaping Greek, Αγραφιώτης

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη