Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Innokin Ares RTA

* * * * * 3 ψήφοι Innokin Ares RTA 24mm 4ml Busardo The Vaping Greek Αγραφιώτης

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Φαντάζεσαι οι Κινέζοι να αντιγράφουν τους εαυτούς τους;  :laugh1: Νομίζω πάντως ότι αν έχεις την TPD έκδοση των 2ml το ντεκ είναι πιό κάτω και με την επέκταση ανεβαίνει μεν η χωρητικότητα, αλλά το ντεκ παραμένει χαμηλά. Αν πάντως η καμπάνα είναι ίδια, δε νομίζω να προκύπτει διαφορά στην γεύση αφού η μόνη διαφορά είναι η απόσταση του αυλακιού του βαμβακιού μέχρι την βάση.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Δηλαδη αυτος με το ντεκ χαμηλα ειναι η εκδοση των 2ml ;

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Κάτι τέτοιο θυμάμαι, αν περιμένεις λίγο το ψάχνω και σου λέω  ;)

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Στο manual για την εκδοση των 2ml παντως που δειχνει πως το στηνουμε κτλπ δειχνει φωτογραφια τον ατμοποιητη και ειναι με το ντεκ κανονικα ψηλα. Πουθενα σε καμια ιστοσελιδα και να εψαξα δεν βρηκα εκδοση με το ντεκ χαμηλα. Τελικα τι γινεται;

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

InnokinAres.jpg

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Αν παρει δηλαδη καποιος την εκδοση των 2 και θελει να τον κανει 5 με το κιτ θα αλλαξει μονο καμπανα τζαμακι και το ντεκ θα παραμεινει χαμηλα; 

Τελικα ποιος ειναι καλυτερος; Εχει δοκιμασει κανεις και τις 2 εκδοσεις;

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Αν σκοπεύεις να βάζεις πάνω από 2ml πάρε εξαρχής τον μεγάλο και τελειώνει η ιστορία. Αυτό που έχω δει είναι ότι όταν κάποιος ατμοποιητής έχει σχεδιαστεί για κάποια διάσταση και τον κονταίνεις (Skydrop στον Skyline) ή τον μακραίνεις (Kayfun Prime με Extension kit) δεν παίρνεις την γεύση της αρχικής σχεδίασης. Ειδική περίπτωση είναι ο Tilemahos Armed (και ο Eagle) που με το πλαστικό μειώνει τον όγκο του τανκ χωρίς να μεταβάλει τις διαστάσεις του ντεκ και της καμπάνας.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Λογικο ακουγεται διοτι αν τον μεγαλωσεις θα αυξηθει η αποσταση μεταξυ ντεκ-στοματος χρηστη οποτε θα αλλαξει σιγουρα και η γευση.

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Οσοι εχετε την εκδοση των 5ml με τι βαμβακι στηνετε; Τι μαρκα και τι στυλ; Ακουμπατε εως κατω τα βαμβακια ή τα εχετε και κρεμονται;

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

NiFe30 0,28mm 6-7 σπείρες 0,4Ω στα 14W ή στους 240οC με TCR 320. Βαμβάκι cotton bacon στα μισά της απόστασης από την βάση. Πάντως και να πιάσει πάτο δεν υπήρξε πρόβλημα.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   teo46

teo46

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδώρης
  • ΠεριοχήΠετρούπολη-Αθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hastur,ares,zeus
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Οικογένεια,Μοτό
    ,MGP

έχω δοκιμάσει και τους 2 και δεν είδα κάποια διαφορά στην γεύση..

το μόνο υπέρ του 2ml είναι νομίζω ότι έχει πιο γρήγορη τροφοδοσία λόγο του ότι αναγκαστικά το βαμβάκι έχει μικρότερο μήκος.

Αν στον μεγάλο κόψεις το βαμβάκι με το βγαίνει από την καμπάνα και όχι μέχρι τον πάτο του ντεκ, δεν θα δείτε κάποια διαφορά στην τροφοδοσία.

Επεξεργάσθηκε απο teo46, 17 Φεβρουάριος 2018 - 11:37.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

Δεν τους έχω και τους δυο και δύσκολα θα τους έχει κάποιος ... Αν έχουν κάποια διαφορά θα οφείλεται στην διαφορά της καμινάδας του 4ml με τον 2ml χωρις το extension kit. 

Eγω άλλη απορία έχω. Αφού το έχουν πολλά καταστήματα τον 4ml γιατί παίρνετε το 2ml με το extension kit και δεν πάτε στον δίπλα...  :)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Υπαρχει καποιος που εχει την εκδοση με τα 4ml και δεν εχει διαρροες στο κατω μερος του τανκ, οταν το ξεβιδωνει απο το μοντ να ειναι εντελως στεγνο;

Εχω αλλαξει ολα τα χρωματα απο τα λαστιχακια που εχει, εχω δοκιμασει καθε ειδους στησιμο-βαμβακωμα. Το υγρο που βαζω ειναι σταθερα 70/30. Πηγα και σε φιλους μου που τον εχουν, τα ιδια και αυτοι. Τελικα τι γινεται με αυτο το θεμα; 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Το έχω ακούσει και από άλλους.

Δεν είσαι ο μόνος που έχει αυτό το θέμα οπότε μην σε ανησυχεί.

Μην με ρωτήσεις για λύση γιατί δεν τον έχω και δεν τον πήρα λόγω του συρταρωτού κλεισίματος του πάνω μέρους.

Θεώρησα ότι με το άνοιξε κλείσε θα χαλαρώσει και δεν θα στεγανοποιεί τέλεια οπότε οι μικροδιαρροές θα είναι αναπόφευκτες.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

@

Μακη απο την αρχη που τον εχω κανει αυτα που κανει οποτε θελει. Δεν ειναι θεμα το στυλ που γεμιζει. Στο κατω μερος σταζει, μολις το ξεβιδωνεις το βλεπεις. Πολλες φορες καταλαβαινω οταν αισθανομαι υγρο πανω στο μοντακι και στα δαχτυλα μου. Δεν εχω παρατηρησει να βγαζει υγρο απο τις τρυπες εισαγωγης αερα. Στανταρ δεν βγαζει απο εκει. 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Όπως σου έγραψα δεν τον έχω.

Αν ήμουν στην θέση σου και το είχα αυτό το θέμα (από την αρχή όπως λες) θα τον πήγαινα στο κατάστημα που τον αγόρασα για αντικατάσταση.

Μάλλον έπεσες σε ελαττωματικό κομμάτι.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

@

Το πηγα και μου ειπαν οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο. Τους εδειξα οτι ρουφαει με κλειστο τον αερα, μου ειπαν το ιδιο. 

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι όλοι οι ατμοποιητές Ares θα πρέπει να έχουν το ίδιο θέμα από κατασκευής.

Γι αυτό έχουμε ακούσει αρκετούς να παραπονιούνται για μικροδιαρροές.

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Δυστυχως ναι. Και ο siren 2 που εχω, τα ιδια κανει. Δεκαδες στησιματα και στο δικο μου και σε 2 φιλους μου...δεν μπορει να στηνουμε λαθος μετα απο τοσα στησιματα 3 ατομα. Εχουμε δει ωρες βιντεο με διαφορα στησιματα στο διαδικτυο. Εχουμε δοκιμασει σχεδον ολα τα βαμβακια που υπαρχουν στο εμποριο. Χτενισματα, κουρεματα, χωρις χτενισματα, σφιχτα, τοσο οσο, τα παντα. Βρηκα την υγεια μου με το doggystyle και τελος. Πηρα ακομα εναν και θα παρω ακομα 2 να τους εχω μαζι μου εξω. Ουτε διαρροες ουτε τιποτα. Βαρεθηκα πλεον με τους αλλους. Τους εχω μονο για οικιακη χρηση. Στα λεφτα που εχουν, θα ειχα αγορασει 4 σκυλακια. 

Δεν παιζει να ειναι ελλατωματικοι και οι 3 αρηδες και οι 3 σειρηνες. ΕΙναι απλα αυτο που ειναι και οι 2 τους. Τωρα αν καποιος πει οτι δεν εχει προβλημα κτλπ, αυτος ξερει και μπραβο του. Εμεις αυτο που καταλαβαμε ειναι οτι οσοι γεμιζουν απο πανω, μοιραια εχουν διαρροες.

Αυτα απο εμενα σχετικα με αυτον τον ατμοποιητη και για το ξαδερφακι του τον σειρηνα. Τελος. 

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Για τον Ares μπορούν να μιλήσουν αυτοί που τον έχουν.

Για την σειρήνα έχω γράψει αρκετά στο νήμα της.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα διαρροής της σειρήνας αν όλα τα ορινγκάκια της είναι ΟΚ.

Νόμιζα λύθηκε το θέμα που είχες με την διαρροή στην σειρήνα γιατί στο νήμα της σε βοηθήσαμε νομίζω αρκετά και όπως έγραψες στα τελευταία σου ποστ δεν είχες πλέον διαρροές.

• Συμφωνώ! (+) x 1

Επίσης με ετικέτα Innokin, Ares, RTA, 24mm, 4ml, Busardo, The Vaping Greek, Αγραφιώτης

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη