Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Υγρα αναπληρωσης αξιοπιστα

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Καλησπερα. Ψαχνω ελεγμενα και απο αξιοπιστο καταστημα υγρα αναπληρωσης.. Εχετε να μου προτεινετε;

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.152 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Υπάρχουν δεκάδες μάρκες και εκατοντάδες για να μην πω χιλιάδες γεύσεις.

Το θέμα είναι εσύ τί ακριβώς ζητάς;

Καπνικές γεύσεις, φρουτένιες, γλυκές, μίγμα διαφόρων γεύσεων;

Όλα τα κατ' εξοχήν καταστήματα ατμιστικών ειδών πλέον έχουν αξιόπιστα υγρά και έχουν δοκιμαστήριο που μπορείς να δοκιμάσεις γεύσεις.

Το να σου προτείνουμε έτσι στην τύχη κάποια υγρά είναι ανώφελο γιατί το πιο πιθανό είναι να μην σου αρέσει σαν γεύση.

Ο κάθε ένας έχει διαφορετικά γούστα στο θέμα της γεύσης.

Αν θέλεις πέρασε

να μας πεις δύο λόγια για σένα και για το ατμιστικό σου προφίλ.

Έτσι και τα παιδιά εδώ μέσα θα μπορέσουν πιο εύκολα να σε βοηθήσουν σε ότι χρειαστείς.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Τα υγρα τα βρισκω δοκιμαζοντας.Τωρα εχω το eliquid extreme premium απο alter ego π χω ξετρελλαθει κ milkshake φραουλα απο nobacco. Αυτο π ψαχνω ειναι διασταυρωμενα πιστοποιημενα υγρα απο αξιοπιστο μαγαζι γτ δεν ξερεις τι μπορει ν χουν μεσα κ δεν θελω ν παιζω με την υγεια μ για λιγα ευρω πιο κατω.
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Ψαχνω πιο οικονομικα υγρα αλλα ΑΠΟΛΥΤΑ αξιοπιστα κ ελεγμενα. Εχετε καταστημα π να εμπιστευεστε; ενα υγρο των 10ml με 6ε παει πιο πολυ κ απ οταν εκανα τσιγαρα
  • Μου αρέσει (+) x 1

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.152 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Όλα τα υγρά που κυκλοφορούν στα καταστήματα ατμιστικών ειδών από άποψη ποιότητας είναι πολύ καλά.

Πιστοποιήσεις έχουν όλες οι μεγάλες εταιρείες του χώρου που παρασκευάζουν ή εμπορεύονται υγρά ατμίσματος, διότι για να τα διαθέσουν στην Ελληνική αγορά είναι υποχρεωμένες να καταθέσουν φάκελο στο κράτος με αναλύσεις από ειδικά χημικά εργαστήρια για την καταλληλότητά τους.

Απλά πρέπει να προσέχουμε να αγοράζουμε υγρά από εξειδικευμένα ατμιστικά καταστήματα και όχι από όπου να είναι π.χ. πλανόδιους, περίπτερα κλπ

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Μπορεις ν μου πεις καταστηματα εκτος alter ego k nobacco π γνωριζω;

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.152 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Βεβαίως, σου στέλνω π.μ.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
@

Σε ποια περιοχή διαμένεις; Αργά η γρήγορα ειδικά στο οικονομικό θα ξεκινήσεις τα snv.Οσο κυκλοφορούν ακόμα βεβαίως βεβαίως.Αν θες σου στέλνω και εγώ πμ για φθηνά και αξιόπιστα και με την δυνατότητα δοκιμής για να ξέρεις τι παίρνεις.
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Ειμαι Γαλατσι.Τι ειναι τα snv? Ευχαριστω
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.084 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Καλημέρα τα SnV ή αλλιώς Shake and Vape είναι υγρά που βρίσκονται συνήθως σε μπουκάλια των 60 ml αλλά και των 30, που περιέχουν το άρωμα και συμπληρώνεις τα επιθυμητά booster νικοτίνης προκειμένου να έχεις τελικό αποτέλεσμα τη νικοτίνη που ατμίζεις και γλυκερίνη και προπυλενογλυκόλη.

Ανακινούμε το τελικό προϊόν και το ατμίζουμε σε μια με δυο ημέρες ή ακόμη και άμεσα ανάλογα με τις υποδείξεις του κατασκευαστή.

Με αυτό τον τρόπο έχεις τελική παρασκευή υγρού 60ml που κοστίζει αρκετά φθηνότερα απ ότι τα αντίστοιχα 10μελα μπουκαλάκια.

Θεωρώ ότι είναι μια καλή και οικονομικότερη λύση αυτή που σου πρότεινε ο Κυριάκος @

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
@

Σου στέλνω πμ που θα βρεις καλά και φθηνά snv,είναι από εκεί που ψωνίζω και εγώ και είμαι ευχαριστημένος.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Παιδια ευχαριστω. Θα το ψαξω. Αmbient ησουν πολυ κατατοπιστικος,δεν ηξερα πως να τα φτιαχνεις Κατι ειχα δει για υγρα diy κατι τετοιο. Καλημερα!
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@

Αν θέλεις να φτιάξεις το SnV όπως ακριβώς θέλεις, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το 

Ανοίγεις την σελίδα και επιλέγεις  Create recipe. Αγνόησε τα περί εγγραφών κλπ. Θα σε βγάλει στην παρακάτω οθόνη:

40,19K   4 Αριθμός λήψεων

Στο πεδίο Recipe name δώσε (ή μην δώσεις, δεν έχει σημασία) όνομα στην συνταγή που φτιάχνεις.

Στο πεδίο Amount to make βάλε την τελική ποσότητα υγρού, πχ 60ml

Στο πεδίο Desired strength γράψε πόση νικοτίνη θέλεις να έχει το τελικό υγρό σου, πχ 6.

Στο πεδίο Water/Vodka/PGA βάλε 0.

Στο πεδίο Desired PG βάλε πόσο % PG θέλεις να έχει το τελικό σου υγρό, πχ 50.

Στο πεδίο Desired VG βάλε αντίστοιχα την VG, πχ 50.

Το σύνολο PG+VG πρέπει να είναι 100.

Μετά σου ζητάει μερικά στοιχεία για το υγρό νικοτίνης που θα χρησιμοποιήσεις

Στο πεδίο Nicotine strength βάζεις την περιεκτικότητα του booster, πχ 20.

Στο πεδίο PG-content of nicotine βάζεις το ποσοστό PG που έχει το booster, πχ 50.

Στο πεδίο VG-content of nicotine βάζεις το ποσοστό VG που έχει το booster, πχ 50.

Εδώ το σύνολο PG+VG είναι υποχρεωτικά 100 γιατί έτσι είναι κατασκευασμένο. Για παράδειγμα αν αγοράσω booster 20άρι με 100% PG, τα νούμερα που θα βάλω είναι 100 και 0.

Αγνόησε το πεδίο Suggested steep time.

Στο πεδίο  Add flavor τώρα θα βάλεις το ποσοστό του αρώματος. Σαν άρωμα θα θεωρήσεις την ποσότητα υγρού που έχει το μπουκαλάκι σε σχέση με την τελική ποσότητα που προβλέπει ο κατασκευαστής. Για παράδειγμα αν το μπουκαλάκι περιέχει 20ml υγρό που θα δώσει 60ml τελικό υγρό, το ποσοστό αρώματος είναι 33,33% ενώ αν ήταν 15ml το ποσοστό θα ήταν 25%. Την επιλογή του πού είναι διαλυμένο το άρωμα άσε την στο PG.

Όταν το τελειώσεις, θα σου βγάλει από κάτω την συνταγή. Στο παράδειγμα που έδωσα θα ήταν:

25,12K   3 Αριθμός λήψεων

δηλαδή 18ml booster, 6ml PG, 21ml VG και τα 15ml υγρό που έχει το SnV που έχεις. Καλό ανακάτεμα και σε 1-30 ημέρες το ατμίζεις (τα φρούτα θέλουν λίγο, τα καπνικά πολύ και οι κρέμες και τα γλυκά κάπου ενδιάμεσα. Φυσικά ατμίζονται όλα και άμεσα, απλά δεν θα έχουν δώσει το μέγιστο της γεύσης τους.

Ελπίζω να βοήθησα για αρχή.

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 17 Μάρτιος 2019 - 13:32.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Αχ κινεζικα μ φαινονται!!!!
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 214 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Αχ κινεζικα μ φαινονται!!!!

Είναι ποιο απλά τα πράγματα, πχ εάν κανείς 6mg νικοτίνη τότε συνήθως ένα snv σε 60ml έχει άρωμα 20ml, Άρα πρέπει να βάλεις αλλα 40ml βάση και νικοτίνη . Εάν δεν κανείς καθόλου νικοτίνη βάζεις μόνο βάση (40 ml) . Εάν όμως κανείς 6mg νικοτίνη βάζεις 18 ml νικοτίνη (το ένα μπουκαλάκι των 10ml νικοτίνης διάθεση 20mg nic) και σου μένει 22ml υπόλοιπο να βάλεις βάση. Άρα 20(άρωμα)+18(νικοτίνη)+22(βάση)=60 ml snv. Από εκεί και περα χρειάζεται ωρίμανση τουλάχιστον 20 ημέρες σε μέρος που δεν το βλέπει ήλιος και ανα τακτικά διαστήματα του κουνάς (σαν να φτιάχνεις φραπέ σε σέικερ).

Αυτά

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 17 Μάρτιος 2019 - 18:25.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 67 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead

Επίσης πιο απλά, τα πιο πολλά καταστήματα που πουλούν snv, σου το ετοιμάζουν αυτοί και σου το δίνουν έτοιμο.   

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 183 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Καλησπέρα @

Μπορείς να πας σε ένα ατμομαγαζο να διαλέξεις την γευση σε SnV και να τους πεις να στο κάνουν αυτοί εκεί η διαδικασία ειναι 2 λεπτά και να σου εξηγήσουν πως γίνεται , δεν ειναι τίποτα ειναι πολυ απλά

@

μαζί γράφαμε

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 17 Μάρτιος 2019 - 18:51.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@

Αν φτιάξεις 1 λίτρο υγρό με 3 αρώματα από 5% και 6άρα νικοτίνη θα σου βγει γύρω στα 160€ ή 1,6€ το 10μελο. Αν χρησιμοποιήσεις αντί για σκέτα αρώματα SnV θα σου έρθει γύρω στα 240€ ή 2,4€ το 10μελο. Για ένα λίτρο έτοιμο υγρό θα χρειαστείς γύρω στα 620€ ή 6,2€ το δεκάμελο. Για μια οικονομία της τάξης των 60-75% εγώ θα μάθαινα Κινέζικα  :laugh1:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Magi A

Magi A

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
Χαχχα ετσι οπως το λες συμφερει!! Θα ζητησω να μου το φτιαξουν στο καταστημα.ελπιζω να πετυχαινουν τις αναλογιες κ να βγαινει καλο
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
Στο κατάστημα που σου έγραψα σε πμ τα φτιάχνουν οι ίδιοι μπροστά σου. Επισεις σου δίνουν και κάρτα στα 5 σου δίνουν άλλο ένα δώρο,και το πιο εντυπωσιακό κάνουν και ντιλιβερι! ( Ρωτα αν καλύπτουν την περιοχή σου).
  • Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη