Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

IJOY Mystique Mesh Tank 3ml Capacity Disposable Atomizer With Mesh Coil

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Please Login or Register to see this Hidden Content

88,43K   3 Αριθμός λήψεων
Έλαβα λοιπόν το συγκεκριμένο σετακι από Κίνα μεριά.Καταρχην respect στην περιγραφή που είχε εξωτερικά ο φάκελος προφανώς για να απροσανατολιση! Ο ατμοποιητης είναι μιας χρήσης αερατος πολύ,και είναι για μια δύσκολη στιγμή και όχι για συχνή κατανάλωση.Παρολα αυτά έκανα τις πατέντες μου για να το φέρω όσο μπορώ στα μέτρα μου,κλείνοντας με την ανταλλακτική τάπα σιλικόνης που περιείχε μέσα τις υποδοχές αέρα κατά 2/3.

61,87K   3 Αριθμός λήψεων

Η γεύση του είναι ανέλπιστα καλή, όπως και το υλικό του γενικά που είναι κατάλληλο για τρόφιμα. Βεβαίως έχει πολλά ελλατωματα όπως ότι δεν ρυθμίζεται η ροή αέρα η το επιστόμιο είναι Φιξ και γενικά είναι μόνο για πνευμονικές.
Αλλά από το να ξεμείνεις τον πετάς στην τσάντα σου με το υγρακια και είσαι πάντα οκ.

65,56K   3 Αριθμός λήψεων

Η τιμή του σετ 3 τεμαχίων Δλδ είναι στα 8.5€ αρκετά τίμια για την δουλειά του .
Θα υπάρχει πάντα τύπου "καβατζας" κοντά μου.
  • Μου αρέσει (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.084 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Ευχαριστούμε πολύ Κυριάκο για την παρουσίαση. :goodpost:  :thankyouyellow:

Η τιμή του όπως είπες είναι πολύ χαμηλή και συναγωνίζεται την τιμή των απλών αντιστάσεων μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση περιλαμβάνει και τον ατμοποιητή.

Απ ότι καταλαβαίνω από τις φωτογραφίες μιλάμε για αεράτο ατμοποιητή.

Με την πατέντα που έκανες πόσο σφίγγει η τζούρα του;

Σίγουρα είναι μια φθηνή λύση που κουβαλάς μαζί σου και ξεγνοιάζεις.

Καλοάτμιστα και θα ήθελα να μας πεις την αντοχή των αντιστάσεών του όταν κάποιο από αυτά φτάσει στο τέλος του.    

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
@

Δημήτρη ατμιζω τώρα το 2ο τανκ και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η γεύση που παίρνω.Βεβαια ως "τσιγαρισιος" προσπαθώ να τον ατμιζω χαμηλά στα βατ,Δλδ τώρα είμαι στα 26. Η πατέντα που έκανα δεν μπορώ να πω ότι τον έκανε σφιχτό,αλλά τουλάχιστον του έκοψε κάπως τον αέρα.
Αφορμή για την αγορά του είναι ότι βάζεις υγρό,και έχεις πάντα ένα ατμο έτοιμο αν κάτι συμβεί με τον μόνιμο που έχουμε πάνω.Ε,βάλε και την περιέργεια να δω τι ψάρια πιάνει..εδώ τον βρήκα στο ατμομαγαζο που αγοράζω στα 7€ τον ένα,έτσι πήρα το set από έξω στα 8.5€ τους τρεις.
Μακάρι να έβγαινε και κάτι άλλο σε σφιχτή τζούρα,και θα έκανε θραύση,γιατί όπως και να το κάνεις κοστίζουν όσο κάποιες μέτριες αντιστάσεις.
Όσο αφορά το ποσό κρατά η αντίσταση θα το τσεκαρω και θα ενημερώσω,πάντως φίλος μου την έχει μια εβδομάδα,με 5-6ml ημερισιως ακόμα δεν την έχει αλλάξει.
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.152 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Μακάρι να έβγαινε και κάτι άλλο σε σφιχτή τζούρα,και θα έκανε θραύση,γιατί όπως και να το κάνεις κοστίζουν όσο κάποιες μέτριες αντιστάσεις.

Από το στόμα σου και στων Κινέζων κατασκευαστών το αυτί. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ευχαριστούμε Κυριάκο @

για την λιτή αλλά ουσιαστική παρουσίαση :ok:

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Συγνώμη, αλλά θεωρώ την ύπαρξη ατμοποιητών μιάς χρήσης σπατάλη πόρων (μέταλλα, επαφές, μονωτικά, πλαστικά) και μηδενικη ευαισθησία προς το περιβάλλον, οπότε δεν με πείθει σαν αντίτιμο η ευκολία χρήσης τους. Υπάρχει ολόκληρη κουβέντα για τις γόπες των κ.τ. κι εγώ θα πετάω ολόκληρο ατμοποιητή γιατί βαριέμαι ν΄αλλάζω έτοιμη αντίσταση! Τα περί ποιότητας υλικών δεν τα ξέρω και δεν τα σχολιάζω. Ειλικρινά, μου θυμίζει την προσπάθεια διάδοσης εκτυπωτών μιάς χρήσης που ευτυχώς δεν έπιασε.

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη