Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Live κουβέντα

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Vapinteddy

Vapinteddy

Newbie

• Members
  • 5 Δημοσιεύσεις
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vindicator. kennedy rda, kali rda, subzero, keene
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Άτμισμα, Drum n Bass, ψάρεμα και οτιδήποτε περί τεχνολογίας

Καλημέρα συνατμιστές/στριες, 

Επειδή προσωπικά μου αρέσει η άμεση επικοινωνία σκέφτηκα μήπως να γινόταν αν όχι μόνιμη βάση, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα σε ένα hangout ή skype μια έτσι ομαδική κουβεντούλα να τα λέμε και να ανταλλάσσουμε απόψεις. Είπα αυτές τις δυο επιλογές γιατί είναι δωρεάν.  Υπάρχουν βέβαια κι άλλα που είναι με πληρωμή αλλά αυτό είναι για μόνιμα ανοιχτό και μπαίνει όποιος θέλει όποτε θέλει. Γνώμες και προτάσεις είναι όλες δεκτές φυσικά. Δεν είναι ντε και καλά υποχρεωτικό να αρέσει σε όλους αυτό. Καλά   :ntoymania:

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.213 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Γιώργο δεν είναι άσχημη η πρόταση και κατά καιρούς έχει συζητηθεί.

Αυτό που είναι δύσκολο είναι να συμπέσουν τα ωράρια ώστε να είναι αρκετά άτομα στη συζήτηση μιας και οι χρόνοι και διαθεσιμότητα του καθένα από εμάς είναι διαφορετικά.

Ας τοποθετηθούν και οι υπόλοιποι φίλοι συνατμιστές και εδώ είμαστε. :)

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.336 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Γιώργο πολύ καλή η ιδέα σου και κατά καιρούς έχει υλοποιηθεί. :rockout:

Π.χ. στην διαχειριστική ομάδα χρησιμοποιούμε αρκετές φορές το Skype για την επίλυση διαφόρων λειτουργικών και όχι μόνο θεμάτων του φόρουμ, αλλά και για διάφορα άλλα ατμιστικά θέματα.

Επίσης πολλές φορές κατά καιρούς έχουμε μιλήσει στο Skype με διάφορα μέλη και προσωπικά έχω "βοηθήσει" αρκετούς συνατμιστές κάνοντας π.χ. online στήσιμο ατμοποιητή :rolleyes:

Εγώ είμαι ανοιχτός σε τέτοιες ωραίες ιδέες.

Το μόνο πρόβλημα είναι ο χρόνος που μπορεί να διαθέσει ο καθένας μας και φυσικά ο συγχρονισμός μας έτσι ώστε να βρισκόμαστε όλοι την ίδια ώρα.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   Vapinteddy

Vapinteddy

Newbie

• Members
  • 5 Δημοσιεύσεις
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Άτμισμα, Drum n Bass, ψάρεμα και οτιδήποτε περί τεχνολογίας

@

@

Συμφωνώ και με τους δυο σας ότι το θέμα χρόνου και συγχρονισμού πρέπει να βρεθεί έτσι ώστε να υλοποιηθεί μια τέτοια σκέψη. Το βλέπουμε, το κουβεντιάζουμε και ανάλογα πράττουμε  ;)  

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.336 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Καλό θα ήταν να γράψουν τις απόψεις τους και άλλα μέλη, έτσι ώστε να καταλήξουμε σε κάποια εφικτή φόρμουλα.

Εγώ πάντως έχω λογαριασμό Skype και είμαι διαθέσιμος αν χρειαστεί για online επικοινωνία. :) B)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Vapinteddy

Vapinteddy

Newbie

• Members
  • 5 Δημοσιεύσεις

Καλό θα ήταν να γράψουν τις απόψεις τους και άλλα μέλη, έτσι ώστε να καταλήξουμε σε κάποια εφικτή φόρμουλα.

Εγώ πάντως έχω λογαριασμό Skype και είμαι διαθέσιμος αν χρειαστεί για online επικοινωνία. :) B)

Κι εγώ έχω skype λογαριασμό, όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα φαντάζομαι. Εν αναμονή των απόψεων και προχωράμε...

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   margo

margo

Newbie

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
Γεια σε όλους. Διάβασα ότι σε όλους άρεσε η ιδέα αλλά μάλλον δεν υλοποιήθηκε. Να πω τη γνώμη μου.
Skype δεν έχω, μπορώ να κάνω αν και δεν Μ αρέσει σαν εφαρμογή.
Μπορούμε επίσης με what's up..αν και δεν δοκίμασα αν συνδέονται πολλοί μαζί
Τώρα για το θέμα του χρόνου. Μη περιμένουμε να είμαστε όλοι διαθέσιμοι για να γίνει η ιντερνοσυναντηση.
Μπορεί π.χ. ο συντονιστής του φόρουμ ή το μέλος που άνοιξε το παρόν θέμα, να ορίσει εβδομαδιαίες ή μηνιαίες η ότι αλλά χρονικά διαστήματα θέλει σε βραδυνές ώρες που οι περισσότεροι είμαστε ελεύθεροι. Όποιος μπορεί θα συμμετέχει. Θα υπάρξουν συναντήσεις δύο μελων ή μπορεί και είκοσι. Εξαρτάται από το αν μπορούμε αλλά και από τη δημοσιότητα του θέματος.
Όταν και όποιος μπορεί θα ξέρει τις στάνταρ μέρες και ώρες από την αρχή του μήνα.
Γνώμη μου, έτσι?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.336 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

What's up δυστυχώς δεν έχω και νομίζω ότι δεν έχει την δυνατότητα τηλεδιάσκεψης άνω των δύο ατόμων.

Όπως έγραψα και πιο πάνω έχω λογαριασμό Skype και εκτός από τους συνδιαχειριστές με τους οποίους μιλάω συχνά - πυκνά, μιλάω και με πολλούς φίλους συνατμιστές και πολλές φορές τους βοηθάω on camera και επιλύουμε διάφορα θεματάκια, όπως π.χ. πρόσφατα με ένα μέλος μας που είχε πρόβλημα με το στήσιμο ενός ατμοποιητή.

Η τηλεδιάσκεψη είναι πολύ επωφελής γιατί επιλύει διάφορα θέματα άμεσα.

Δυστυχώς το πρόβλημα είναι ο χρόνος και το πώς θα συντονιστούμε για να συμμετέχουμε μία δεδομένη στιγμή όλοι όσοι φυσικά θέλουμε.

Εγώ είμαι συνήθως διαθέσιμος μετά τις 20:00 το βράδυ.

Σαν αρχή λοιπόν προτείνω να φτιάξουμε μία ομάδα στο Skype στην οποία θα μπορεί να συμμετέχει όποιος-α θέλει.

Αφού γίνει αυτό όσοι-ες θέλετε να συμμετέχετε σε "ζωντανές" συζητήσεις, μπορείτε να μου στείλετε σε π.μ. τα ονόματα των Skype λογαριασμών σας, έτσι ώστε να σας περνάω στην ομάδα.

Το μόνο θέμα είναι να μπορέσουμε να συγχρονίσουμε τον ελεύθερο χρόνο μας. :)

Περιμένω προτάσεις για ημέρες και ώρες που έχετε την δυνατότητα επικοινωνίας.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.213 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Θα συμφωνήσω με το Μάκη @

για τη δημιουργία ομάδας για τηλεδιασκέψεις,

Δυστυχώς ο δικός μου χρόνος είναι αρκετά περιορισμένος και δεν ξέρω πόσο συχνά μπορώ να συμμετέχω.

Όποιος θέλει στέλνει στο Μάκη με pm το όνομα του skype του και τα λέμε από εκεί. :)

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη