Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Teslacigs WYE TC 85W (παρουσίαση του ελαφρύτερου μοντ)

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   tpal

tpal

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Ψήνομαι για την αγορά του συγκεκριμένου μοντακιου και το μόνο που σκέφτομαι είναι πόσο θα γέρνει με τον gsl επάνω. Εμπειρίες σχετικά με ψηλούς και χοντρουλιδες ατμοποιητες κανείς;
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Να το παρεις, στεκεται καλα, δεν θα εχεις προβλημα  

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   tpal

tpal

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Να είσαι καλά φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Είναι αρκετά σταθερό, μάλιστα πιο σταθερό από άλλα που είναι μεταλλικά.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   tpal

tpal

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Από εβδομάδα λοιπόν μιας και δεν το βρίσκω διαθέσιμο σε κάποια καταστήματα που έχω πόντους από προηγούμενες παραγγελίες.
Θα επανέλθω με εντυπώσεις.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   tpal

tpal

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Παρέλαβα τελικά σήμερα.
(Πρώτα από όλα είναι η πρώτη φορά σε όλες τις παραγγελίες μου και στα ατμιστικα και στα υπόλοιπα που ένα κατάστημα μου λέει θα το έχω μέχρι Παρασκευή και τελικά όντως το έχει. Δεν κάνω διαφήμιση αλλά θέλω να το πω)

Στα του μοντ.
Παναλαφρο και μου έκανε εντύπωση που ισχύει αυτό που είπατε. Μια χαρά τα πάει με μεγάλους ατμοποιητες.

Στο κράτημα μου αρέσει αυτή η υφή πολύ και αν ισχύουν τα σχόλια που λένε ότι δεν κάνει εύκολα σημάδια με κάνει να το γουστάρω περισσότερο.
Μενού πανευκολο και μια χαρά πλακέτα φαίνεται.
Για εμένα είναι η καλύτερη αλλαγή από τα vtc λόγο βάρους.
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Θοδωρή καλοάτμιστο το νέο σου mod.

Επειδή το έχω δει και δοκιμάσει από το φίλο Μάκη @

είναι μια πολύ καλή επιλογή.

Πανάλαφρο, με καλά ρεύματα, εύκολο μενού, αξιόλογη πλακέτα, ανθεκτικό, χωράει ατμοποιητές μέχρι 25mm, ωραίο κράτημα και γενικά ένα mod που συγκεντρώνει πολλά καλά.

Υποψήφιο για μελλοντική αγορά, αλλά κάνω και λίγο κράτει  :lol:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   tpal

tpal

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Ευχαριστώ Δημήτρη. Η αλήθεια είναι πως αν δεν έδινα ένα από τα 3 vtc που έχω δεν θα το έπαιρνα και εγώ. Και επειδή είναι σφιχτοτζουρης και χαμηλών βατ το πήρα.
Μου αρέσει επίσης η επιλογή στο μενού για τη δύναμη. Normal , soft κτλ.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Θοδωρή το έχω 4 μήνες.

Αν και το κουβαλάω παντού ειδικά όταν βγαίνω εκτός σπιτιού (λόγω μικρού βάρους), δεν έχει παρουσιάσει κανένα σημάδι.

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι το προσέχω.

Η ποιότητά του είναι υποδειγματική και δουλεύει άψογα.

Στην ερώτηση αν θα το ξανά έπαιρνα, απαντάω με ένα μεγάλο ΝΑΙ !!! ;)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   tpal

tpal

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Εγώ η αλήθεια είναι δεν το πολύ προσέχω τώρα να δω πόσο αντέχει. Εντάξει δεν το κοπαναω κάτω αλλά το αφήνω στην τσέπη ακουμπάει φερμουάρ και τέτοια (ναι ναι το φερμουάρ μου είχε κάνει σημάδι στο therion)

Μέχρι τώρα όλα καλά. Θα επανέλθω με φουλ εντυπώσεις κάποια στιγμή μιλάει ο ενθουσιασμός τώρα.
Το μόνο σίγουρο είναι πως με πρώτη ευκαιρία θα χτυπήσω και ένα άσπρο μαζί με φίλους γιατί μιας και το είδαν τρελάθηκαν λόγο βάρους.

Επεξεργάσθηκε απο tpal, 16 Απρίλιος 2018 - 14:03.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Το μοντακι οντως πανεμορφο και παναλαφρο.....λυστε μου ομως μια απορια......πως το απενεργοποιουμε?για καποιον ανθρωπο που δεν βγαζει την μπαταρια για να το φορτισει ουτως ωστε να κλεισει.....ποιος αλλος τροπος υπαρχει?5 κλικ κλειδωνει αλλα μενει ενεργο......

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αν εφαρμόζει την λογική της Evolve δεν κλείνει ποτέ, απλά μπαίνει σε standby. Το φορτίζεις κανονικά σαν να ήταν κλειστό (κι αν σου έρθει τραβάς και μια τζούρα).

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Αυτο μου ειπαν οταν το αγορασα και μου φανηκε παρεξενο αλλα ειναι φυσιολογικο για μια τετοια συσκευη να μην κλεισει σχεδον ποτε?
Πχ το φορτιζει μεσω usb......και χρησιμοποιει μονο μια μπαταρια......πραγμα που σημαινει οτι μπορει να ειναι "μονιμως ανοιχτο" και για μηνες?

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τώρα με στεναχωρείς, γιατί να έχει την μπαταρία πάνω του για μήνες; Βγάλε την όπως θα έπρεπε για λόγους ασφαλείας. Επιπλέον και κλειστό να ήταν η μπαταρία συνεχίζει να αποφορτίζεται. Επιπλέον αν υπάρχει και ρολόι θα τραβάει ρεύμα ακόμα και κλειστό.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Γιώργο όπως σου έγραψε και ο Δημήτρης @

δεν κλείνει ποτέ αλλά μπαίνει σε κατάσταση αναμονής - standby (λήθαργου) μετά από λίγο όπως και τα μοντάκια με πλακέτες DNA.

Σε κατάσταση αναμονής δεν καταναλώνει μπαταρία (δεν έχει ρολόι).

Το δικό μου το είχα αφήσει επίτηδες για μερικές μέρες χωρίς να το πειράξω και όπως το άφησα (με 78% της μπαταρίας) έτσι το βρήκα.

Επίσης ένα πολύ καλό που έχει είναι ότι "ξυπνάει" και "πυροβολάει" άμεσα, ενώ αυτά με πλακέτα DNA στο "ξύπνημα" μετά από κατάσταση αναμονής αργούν να "πυροβολήσουν" τουλάχιστον 1 δευτερόλεπτο.

Καρατσεκαρισμένο. ;)

Εσύ πάλι αν θες να το συρταρώσεις βγάλε την μπαταρία. :rolleyes:

Αν θέλεις να το κλειδώσεις για ασφαλή μεταφορά 5 κλικ και είσαι έτοιμος.  B)

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Καταλαβα....ευχαριστω πολυ γιατρε και μακη για την βοηθεια.
Το πηρα δωρο στην κοπελια μου μιας και το πικο αυτοκτονησε μετα απο 2 χρονια χρησης.
Με την λεξη "μηνες" ενοω πως ειχε συνηθησει με το πικο να κλεινει με τα 5 κλικ και να το φορτιζει με usb οποτε μιας και ηταν το μοναδικο της μοντακι δεν χρειαστηκε ποτε να βγει η μπαταρια και αυτο με ανησυχησε.
Σας εμπιστευομαι και ευχαριστω πολυ και παλι για την βοηθεια!
Να ξανα τονισω για ακομα μια φορα μιας και δεν το πιστευα μεχρι που το επιασα στα χερια μου...ειναι οτι πιο ελαφρυ υπαρχει αυτη τη στιγμη.....σε σημειο που νομιζεις οτι ειναι κουφιο-ψευτικο....
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μπορείς να του βάλεις μεταλλική θήκη για να βαρύνει  :hahaha:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Τα ελαφριά mod μου δημιουργούσαν προβλήματα

Δεν ένιωθα το σακίδιο βαρύ και γυρνούσα σπίτι τσάμπα να παρω το ΗΤ ενώ ήταν στο σακίδιο

Δεν ένιωθα το σακίδιο βαρύ στα φανάρια με μοτο και νόμιζα ότι κανένα βρωμόπαιδο μου το έκλεψε

Συνιθισμένος από το βαρύ mod σήκωνα το ελαφρύ να ατμίσω κι αντι για στόμα έβρισκα μάτι

Με το βαρύ έκανα και γράμμωση   :laugh1:  :lol2:   :hi-there-smiley:

Πήρα αυτό και βρήκα την υγειά μου

Άμα ξε βαρεθώ θα κάνω παρουσίαση στο αγαπημένο μου Allien (Έτσι το βάφτισα)

1498664885446424892.jpg

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Καλησπερα στην παρεα..
Υστερα απο 1 μηνα μετα την αγορα του μοντ και πολυ ελαφρια χρηση παρουσιαστηκε στο μαυρο καπακι αυτος ο ας το πουμε αποχρωματισμος στα σημεια που δειχνω...
Αν παρατηρησετε θα δειτε οτι ελαφρως γιαλιζει αλλα στην αφη ειναι σαν να εχει φυγει το χρωμα κατα καποιο τροπο.
Ειναι φυσιολογικο αυτο και σε τετοια σημεια?
Μιλαω παντα για πολυ ελαφρια χρηση.........εδω το αλιεν που εχω εγω που θεωρειται ενα απ τα χειροτερα μοντ σε βαφη και και τετοιο πραγμα δεν εχει παρουσιασει ακομα και μετα απο 1.5 χρονο.

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Έχω το μαύρο ακριβώς 6 μήνες και δεν έχει πάθει το παραμικρό, ούτε γρατζουνιά, ούτε έχει αλλάξει κάτι στην εμφάνισή του.

Είναι ακόμη σαν καινούργιο με σχεδόν καθημερινή χρήση.

Βέβαια δεν έχω χρησιμοποιήσει το μαύρο καπάκι με τις πιτσιλιές που έχει σαν έξτρα αλλά το κανονικό καπάκι όπως και όλο το σώμα του μοντ δείχνει ότι είναι ανθεκτικό και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό.

Παρατηρώντας την φωτό που παρέθεσες μου δίνει την εντύπωση ότι τα έξτρα καπάκια με τις πιτσιλιές έχουν από πάνω τους μία επίστρωση διαφανούς ματ βερνικιού, το οποίο στο δικό σου καπάκι έφυγε σε μερικά σημεία, εκεί όπου τραβάει το μεγαλύτερο ζόρι (από το χέρι).

Είμαι σίγουρος ότι το κανονικό πορτοκαλί καπάκι δεν έχει το ίδιο θέμα

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη