Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Νέες κυκλοφορίες ηλεκτρονικών mods

ηλεκτρονικά mods

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Χαιρετώ την καλύτερη αττμιστική παρέα.  :vapefriends:

Σε αυτό το νήμα ας μαζέψουμε όλες τις νέες κυκλοφορίες των ηλεκτρονικών mods της αγοράς.

Θα προτιμούσα να γράφουμε ότι νέο modάκι κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά, αλλά αν κάποιος φίλος θέλει να μας γράψει για μια νέα κυκλοφορία στο εξωτερικό, δεν θα του το αρνηθούμε !

Είπαμε, είμαστε μια παρέα με φιλική διάθεση !

:ilovevapefriends:

Ας αρχίσω εγώ με ένα μοντάκι που απ ότι είδα μόνο ένα Ελληνικό κατάστημα το έχει φέρει μέχρι τώρα.

HCigar Warwolf 80W

20171129163103yn6eqc.jpg

20171129163121e4fmti.jpg

20171129163133er394m.jpg

Εδώ  

Please Login or Register to see this Hidden Content

στα 62,00€

• Μου αρέσει (+) x 9
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Μπράβο Ντέμη @

καλή η σκέψη σου. :ok:

Επιτέλους στην Hcigar ξύπνησαν και αλλάξανε το βιδωτό πορτάκι της μπαταρίας στο μονομπάταρο μοντέλο VT75 nano.

Ήταν αποτυχία το βιδωτό καπάκι.

Προσπάθησαν να το βελτιώσουν με πιο χοντρά σπειρώματα στην δεύτερη έκδοση, αλλά τελικά ακολούθησαν τον ανταγωνισμό.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Silisav

Silisav

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη, Ανω Τουμπα

αμαν ρε παδια, να θες να αγιασεις και να μην σ' αφηνουν. που θα παει αυτο το κακο... Το ερωτευτηκα παντως, εχω και την γιορτη μου στα κοντα  ^_^  ^_^ ​ 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

αμα ειχε και DNA πλακετα....

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.312 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Θα συμφωνήσω με το Μάκη ότι αν είχε DNA πλακέτα θα ήταν ένα συν, αλλά θα ανέβαινε αρκετά και η τιμή του. ;)

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   QS-Plan

QS-Plan

Member

• VF Members
  • 35 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kostas
  • ΠεριοχήThessaloniki
Οντως πανεμορφο... δυστυχως ομως μονο σε SS το εχει... το κοκκινακι τα σπαει αλλα δεν το εχω βρει καπου αλλου...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

Διαθέσιμο το HCigar Warwolf Box Mod και από το

στα 62 ευρώ.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Την επομενη εβδομαδα αναμενω προς παραλαβη ακομα ενος mod, θα επανερθω με νεοτερα. 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Σήμερα πρωι παρελαβα και εθεσα σε λειτουργία το asmodus collosal, ενα υπεροχο mod, μονης μπαταριας των 80 watt. Πρωτες εντυπωσεις τωρα: Ειναι στιβαρο με μεταλλικο περιβλημα. Μεγεθος ιδανικο και βολικο. Πολος αψογος. Το καλυμμα της μπαταριας κουμπωνει σφηνωτα δηλ δεν υπαρχουν ουτε klips ουτε μαγνητες και δεν ανοιγει ευκολα και για κανενα λογο.(Χρειαζεται δυναμη για να το βγαλεις σε αντικατασταση μπαταριας).Καλη διαχείριση μπαταριας. Πολυ βασικο ειναι το οτι δεχεται ανετα αλλα οριακα 25 χιλιοστα ατμοποιητες. Παιρνει ενημερωση μεσω usb (το κατεβαζεις απο την asmodus) το οποιο βρισκεται κρυμμενο εσωτερικα και δεν ειναι εμφανες παρα μονο αν βγαλεις το καλυμμα της μπαταριας. Οθονη φωτεινη ρυθμιζομενης εντασης φωτισμού και ειναι αφης η οποια ειναι ικανοποιητικα ανταποκρισιμη. Η τελευταια εκδοση ενημερωσης βελτιωνει αισθητα την συνολικη του αποδοση.

Εχει πολυ ωραιο κουμπι fire. Πολυ καλη δουλεια απο την asmodus. ΑΞΙΖΕΙ! 

Μπαταρια δεχεται 18650 η οποια συγκρατειται πολυ γερα. Δινει τα ρευματα δυνατα,θα ελεγα. 

Τωρα προσοχη σε καποιο χαρακτηριστικο που φερει η συσκευη το οποιο δεν αναφερεται καπου. Οταν ξεκλειδωσουμε την συσκευη με κυλιση προς τα κατω(κλειδωνει η οθονη) , με μια δευτερη κυληση αλλαζουμε σε λειτουργία hard-soft-normal παντα για power mode.  Εγω δεν το γνωριζα και δοκιμασα στα αναλογα watt που επιτρέπει το στησιμο μου,  να ατμισω ενω κατα λαθος ηταν ενεργοποιημενη η λειτουργια hard. (Ηπια μισο μπουκαλι νερο απο το καμμενο που εφαγα). 

Επεξεργάσθηκε απο Διηνεκης, 22 Φεβρουάριος 2018 - 20:25.

• Μου αρέσει (+) x 7
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Αυτό είναι το Asmodus Colossal 80W Box Mod και το

Asmodus-Colossal-mod-31.jpg?1519305597

Asmodus-Colossal-mod-2.jpg?1519305597

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

Teslacigs Punk 85w

28166259_1987599621452014_44629746455498

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.312 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Hcigar AURORA Squonk Mod

Squonk mod από την Hcigar με λειτουργία TC στα 80Watt

Μπορεί να χρησιμοποιήσει μπαταρίες 18650/20700/21700

Και ένα βίντεο από τη Zophie

Και για τους ριψοκίνδυνους

με τον κωδικό DAD20 στα 41,79$

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Squid Industries Double Barrel V2.1

150W VW Variable Wattage Box Mod

5 - 150W -  2 X 18650

Δεν είναι ολοκαίνουργιο αλλά μου αρέσει πολύ

Όποτε το κοιτάζω σκέπτομαι να βάλω αγγελία ένα από αυτά που έχω και να ρισκάρω αγορά

double-barrel-v2.1_1024x1024.jpg?v=15258

squid_doublebarrel_top_thevillagevaporet

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Το χακί μου θυμίζει commado!
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.849 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

90$ στις ΗΠΑ. Εδώ πόσο έχει; Και κάτι από το site της Squid Industries (για να επιβεβαιωθεί και ο Κυριάκος για το χακί):

About Squid Industries:
Squid Industries was formed by a United States Navy Veteran who served in theater of combat during Operation Iraqi Freedom. After overcoming personal struggles with homelessness and substance abuse, he found the best way to live healthy was to give back by helping other struggling Veterans. He attained his BA in psychology, worked as a counselor to Vets for 5 years, and founded a nonprofit that was successful in changing a number of veterans’ lives. During his work with vets, he fell in love with another community…the Vape community. He taught himself to hand craft beautiful box mods, around which he built a community that believes in living healthy, supporting our returning veterans, and treating each other with kindness and respect. With the support of like-minded people, he invested in businesses that have a positive impact on veterans and vapers alike. 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Εδω το είχα δει στο vapebar

Κι εδω

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Σε ποιο vapebar? Υπάρχουν 2-3 μπορείς να ανεβάσεις κάποιο link?

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Κάτι καινούργιο απο την YiHi

Breakthrough Innovation:

The New YiHi ESS Technology

Yihi proudly introduces the world's first Auto-squonk box modSXmini X Class, uses the new YiHi ESS technology. ESS(Electronic Spray Squonker )

is integrated with chip control technology, special mechanical structure design, special atomizer heating core technology, software intelligent control technology.

It effectively unifies these 4 parts to work best and to give user the best flavor and experience.

The biggest feature of the ESS is its driver and the intelligent control system. It matches with different E-liquid volume and outputs power according to

different kinds of E-liquid to eliminate the chance of a dry hit and leakages. It ensures the taste and solves the problem of burning and oil leakage.

With the new cloud platform launched by YiHi, users can share their use experience with other users through Bluetooth or WIFI,

using user experience to achieve sharing and upgrading through big data processing

This technology uses an advanced liquid volume detecting system that monitors the E- liquid in real time.

When the atomizer is running out of E-liquid or has no E-liquid at all, the output power will be reduced or power cutoff to ensure no dry hits,

which improves the taste and extends the life cycle of the coil.

In summary, Yihi ESS technology uses innovative and systematic designs to enable the chipset, the atomizers,

and cloud platform to work to form an ultimate unity.  The device has been upgraded from a simple vape mod to the most advance intelligent vape kit.

This technology took two years of R&D to bring it to light and we are proud to finally unveil it. Like the the buck&boost technology ,high-powered technology,

Temperature Control technology, etc., we believe this ESS technology will elevate the vaping industry to next level.

ESS technology can be applied not only to high-power devices, but also to small pod mods.

For now, we implemented this technology on the upcoming SXmini X Class, in the near future,

we will cooperate with our global partners to further develop this new technology. 

As the X Class have been showcased at some international exhibitions, we have received many messages from users and resellers,

at this moment more details are still confidential, but from the feedback of the end users in ECC and Miami show,

the X Class has gained an excellent feedback.  Let's look forward to the X Class auto-squonker! 

Please stay tuned for more information!

395,5K   15 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 9
  • Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

Σήμερα το πήρα και το πασπατεύω. Προσόν του ? αν δεν σου αρέσει σαν squonk το κάνεις διμπάταρο.

Υπάρχει Ελλάδα, δεν ξέρω αν επιτρέπεται λινκ.

• Μου αρέσει (+) x 5

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη