Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Phenomenon Zest 2.2URS (Clone by YFTK)

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 απαντήσεις στο θέμα

ONLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Puma Baby με Berserker mini V 1.5
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ψάρεμα!!!!!!! Μπάσκετ και γυμναστική..!!!

Όπως πάντα Μάκη κατατοπιστικός.!!!

Στο φούλ ανοικτό είναι περισσότερο ή λιγότερο απο τον True? 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Γιώργο αέρας του με όλες τις τρυπούλες του ανοιχτές είναι ίδιος με του True στην μεγαλύτερη τρύπα. ;)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Επίσης ανάφερα ότι στο φουλ ανοιχτό είναι κάπου ανάμεσα στην 3 και 4 τρύπα του Kayfun Prime και μάλιστα προς την τέταρτη.

Γίνεται από πολύ σφιχτός μέχρι άνετος τσιγαρίσιος χωρίς να είναι αεράτος.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   aeolous

aeolous

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους προερχόμενος από το taifun gt-r λέω να κάνω τη μετάβαση στο phenomenon zest αν κάποιος έχει το taifun gt-r και έκανε τη μετάβαση στο phenomenon zest μπορεί να μου πει εάν η τζούρα του είναι παρόμοια με αυτή του taifun gt-r με ενδιαφέρει η τζούρα του να είναι προς το σφιχτό και όχι στο αέρατο και τέλος όποιος μπορεί ένα pm για το από πού να κάνω την αγορά.
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Ο Zest 2.2 URS είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερος ατμοποιητής από ποιότητα τζούρας.

Ο GTR από την άλλη έχει περισσότερες ρυθμίσεις στον αέρα, αλλά "βγάζει" λίγο θόρυβο κατά τη διάρκεια της τζούρας.

Ο Zest έχει την πιο smooth ποιοτική τζούρα και από απόδοση γεύσης είναι σε άλλο επίπεδο.

Ο Zest έχει γενικά σφιχτή τζούρα με λιγότερο εύρος ρυθμίσεων.

Με τίποτε δεν γίνεται όσο αεράτος μπορεί να γίνει ο GTR.

Eλπίζω να βοήθησα.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   aeolous

aeolous

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις
Ευχαριστώ για την απάντηση ναι όντως βοήθησες γιατί όπως γράφω θέλω να έχει σφιχτή τζούρα και από αυτό που διάβασα πριν λίγο μου το επιβεβαίωσες, και κάτι άλλο που ξέχασα να επισημάνω στο προηγούμενο μου post πλέον κάνω μηδενική νικοτίνη δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο στη γεύση αυτό το διάστημα κάνω ripe bapes vct

Επεξεργάσθηκε απο aeolous, 17 Φεβρουάριος 2020 - 14:36.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Το VCT της Ripe Vapes το παρουσίασα όταν βρέθηκε στα χέρια μου από το φίλο @

και έχω να πω ότι είναι ένα πολύ καλό "γκουρμέ" υγρό, αλλά σκουραίνει και γίνεται αρκετά "βρώμικο" αν μείνει λίγο καιρό μέσα στο μπουκάλι .

Η γεύση του υγρού δεν θα επηρεαστεί επειδή κάνεις μηδενικά υγρά, τουλάχιστον σε βαθμό που να γίνει αντιληπτό.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:vasilis
  • Περιοχήcreta
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:berserker mini-doggystyle sxk-berserker mtl rda-sxk kf prime-phenomenon zest2.2

κατ αρχην μπραβο για την υπεροχη παρουσιαση!!!Ειμαι κατοχος  του zest εδω και κανα χρονο χωρις κανενα  απολυτως προβλημα εκτος  του airflow ring που δεν γυριζει αλλα δεν μενοιαζει κοιολας.Καμοια υπερχιληση οπωςκαι να το γεμισω κανενα προβλημα με το μπαμπακωμα!!

Μονο που μου εσπασε το  τανκακι μετα απο πεσιμο και τωρα φοραει ενα απο κλωνο zest lite.Ξερει κανεις αν τεροιαζει στην κλωνο-βαση τα original τανκακια και καμπανες??

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις

@

Βασίλη απ όσο γνωρίζω ο συγκεκριμένος κλώνος είναι 1:1 οπότε ταιριάζουν όλα τα γνήσια ανταλλακτικά.

Αν θέλεις για να σιγουρευτείς,πάρε μαζί σου τη βάση πλυμένη και καθαρή και δοκίμασε σε κάποιο κατάστημα που πουλάει ανταλλακτικά του γνήσιου μια καμπάνα.  ;)

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   cosotas

cosotas

Member

• VF Members
  • 11 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  • ΠεριοχήΕΛΛΗΝΙΚΟ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:SKYLINE (clone) DOOGYSTYLE (clone) PHENOMENON (clone) HUSSAR (clone)

καλησπέρα. εγώ είχα 1 χρόνο τον κλώνο zest και αναγκάστηκα να τον αποχωριστώ λόγω του ότι τα έπαιξε το σπείρωμα της καμπάνας. μονο μια σπείρα στο τέλος πιάνει :(

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις

@

Δυστυχώς Κωνσταντίνε το "πρόβλημα" με το βίδωμα της καμπάνας υπάρχει σε όλους τους Phenomenon.

Θέλει προσοχή να μην στραβοβιδώσει.

Άλλο ένα "πρόβλημα"  είναι ότι δεν μπορείς να πειράξεις βαμβάκια και αντίσταση αν υπάρχει υγρό μέσα στο τάνκ.

Πέρα απ αυτά σε αποζημιώνει με καταπληκτική γεύση και απαλή τζούρα.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   cosotas

cosotas

Member

• VF Members
  • 11 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
  • ΠεριοχήΕΛΛΗΝΙΚΟ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:SKYLINE (clone) DOOGYSTYLE (clone) PHENOMENON (clone) HUSSAR (clone)

@

πράγματι η γευση που δίνει είναι το κάτι άλλο. αλλά την πάτησα. μια φορά στραβοβίδωσε και απο τότε το πήρε η κάτω βόλτα.

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη