Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Zenith Pro

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Thanasis

Thanasis

Member

• VF Members
  • 20 Δημοσιεύσεις

Χαιρετώ όλη την παρέα, κυκλοφόρησε και στην Ελλάδα ο νέος Zenith Pro από την Innokin.

zenith-pro-600x600.jpg

Δεν το κάνω θέμα σε καμία περίπτωση για να προωθήσω το εν λόγο προϊόν αλλά μόνο για λόγους νοσταλγίας μιας και με Zenith ξεκίνησα επιτυχώς και αβασάνιστα το άτμισμα.
Δεν θα μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες μιας και έχουν ήδη ανεβεί reviews από τον P.Busardo και τον Tod Bugelofatsa, το μόνο που θα επισημάνω είναι ότι έρχεται με δύο νέες αντιστάσεις εκ των οποίων η μια προορίζεται για πνευμονικές τζούρες και παίζει στα 20 watt!
Είναι κατά τη γνώμη μου, η καλύτερη σειρά εργοστασιακών ατμοποιητών και αντιστάσεων για αρχάριους: πανεύκολη αφαίρεση και εισαγωγή αντιστάσεων ακόμα και με υγρό μέσα στο tank, εξαιρετική ανάλυση γεύσεων για εργοστασιακό, πολύ καλή προσομοίωση τζούρας τσιγάρου και το σημαντικότερο για έναν νέο ατμιστή ΜΗΔΕΝ διαρροές.
Αν και πλέον χρησιμοποιώ μόνο RTAs , θα τον αγοράσω μαζί με τα νέα z coils για ώρα ανάγκης.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Απ΄ότι είδα στα video έχει σημαντικές αναβαθμίσεις σε σχέση με τον πρώτο Zenith τόσο από χωρητικότητα(5,5 ml), όσο και από στυλ ατμίσματος.

Έχει δυνατότητα για MTL έως DTL άτμισμα και 2 καινούργιες κεφαλές 1,2 και 1 Ohm.

Υπάρχει όμως και η δυνατότητα χρήσης των παλιών κεφαλών για κάποιον που έχει μείνει ικανοποιημένος με κάποια από αυτές.

Επίσης μια σημαντική αναβάθμιση είναι ότι υπάρχει και η δυνατότητα αλλαγής του τζαμιού σε περίπτωση που αυτό σπάσει.

Έτσι όπως το είδα πρέπει να είναι ίσως μια από τις πιο αξιόλογες προτάσεις για μη επισκευάσιμο ατμοποιητή.

Πιο κάτω θα βάλω τα βίντεο review για όποιον ενδιαφέρεται.

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Θανάση πολύ καλή κίνηση να ανοίξεις θέμα για εργοστασιακό ατμοποιητή  :ok:  γιατί η συντριπτική πλειοψηφία των ατμιστών χρησιμοποιεί εργοστασιακούς.

Θα μου επιτρέψεις να εμπλουτίσω την παρουσίαση του Zenith Pro με κάποια επιπλέον πραγματάκια (φωτό, τεχνικά χαρακτηριστικά κλπ) μιας και ο Δημήτρης @

συμπλήρωσε και έβαλε βιντεάκια παρουσιάσεων του Zenith Pro :)

Κατά την γνώμη μου ένας πολύ όμορφος ατμοποιητής με πολλές βελτιώσεις σε σχέση με τον προκάτοχό του, όπως την μεγάλη χωρητικότητά του 5,5ml σε σχέση με το μέγεθός του και την δυνατότητα αντικατάστασης τζαμιού.

Ο Zenith Pro είναι συμβατός με όλες τις αντιστάσεις της οικογένειας Z-coil που γνωρίσαμε στους προγενέστερους ατμοποιητές zenith και zlide.

Επίσης εκτός από MTL ατμοποιητής μπορεί να μετατραπεί σε R-DΤL (Restricted direct to lung), χάρη στις καινούργιες RDL αντιστάσεις από την Innokin με εύρος λειτουργίας 20-25 watt και την αναβαθμισμένη οπή εισαγωγής αέρα που έχει στο κάτω μέρος.

Χαρακτηριστικά:

Διαστάσεις: 24mm x 49mm (Συμπεριλαμβανομένου του drip tip και του σπειρώματος 510)

Διάμετρος: 24mm

510 Threaded

Χωρητικότητα: 5.5ml

Γέμισμα από το επάνω μέρος

Γυάλινο tank

Αναβαθισμένο Airflow

Νέα Restricted Direct Lung (RDL) Coil (ημι-πνευμονική)

Συμβατός με τις αντιστάσεις Innokin Zenith Z-Coils

510 επιστόμιο

Περιεχόμενα Συσκευασίας:

1 x Zenith Pro Tank ατμοποιητή (με προ-εγκατεστημένη 1.2ohm αντίσταση )

1 x Extra Αντίσταση (1.0 ohm Διπλή παράλληλη)

1 x Extra Επιστόμιο 510

1 x Extra Ανταλλακτικό τζαμάκι

1 x Ανταλλακτικά O-Rings

1 x Διακοσμητικό δαχτυλίδι

1 x Εγχειρίδιο χρήσης

zenith_pro_tank_vape_experts_by_innokin_

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Thanasis

Thanasis

Member

• VF Members
  • 20 Δημοσιεύσεις
Όχι μόνο χρησιμοποιούνται από τη συντριπτική πλειοψηφία, παίζουν και καθοριστικό ρόλο στη μετάβαση από το τσιγάρο στο άτμισμα.
Ευχαριστώ για το ανέβασμα των βίντεο και των τεχνικών προδιαγραφών👍
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Να είσαι καλά Θανάση :twothumbs:

Αν με το καλό βρεθεί στα χέρια σου, γράψε μας δύο λόγια με τις εντυπώσεις σου. :sm93:

Είμαι σίγουρος πως αρκετοί φίλοι που μας διαβάζουν θα ενδιαφέρονται. :yes:

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Thanasis

Thanasis

Member

• VF Members
  • 20 Δημοσιεύσεις
Εννοείται, θα επανέλθω σύντομα στο θέμα με εντυπώσεις .
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   kyrgiannis

kyrgiannis

Member

• VF Members
  • 15 Δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία. Αγόρασα πριν 4 ημέρες ένα zenith pro και είμαι ικανοποιημένος με την απόδοση του , τη μεγάλη του χωρητικότητα αλλά και από τη νέα αντίσταση 1,2 ωμ ( τι βάζω στα 13 watt) . Στα 35 ml κατανάλωση την άλλαξα γιατί είχε πέσει η απόδοση της.Έβαλα την 0,8 ωμ (16 watt) και κατάλαβα ότι αυτή μου ταιριάζει. Επίσης μου αρέσει πολύ η ρύθμιση αέρα που κάνει τη τζούρα από εντελώς σφικτή έως πολύ αεράτη. . Όμως όποιος έχει τον τετράμελο zenith και είναι ικανοποιημένος από τη ρύθμιση αέρα (και επιπλέον δε έχει τη φοβία μου ότι θα σπάσει το τζαμάκι του) νομίζω ότι ο pro δε θα του δώσει κάτι περισσότερο. Το ύψος του είναι αρκετό αλλά αυτό είναι το τίμημα για τη περιεκτικότητα του. Ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με dripακια που παρόλο που ήταν 510 αυτά με το διπλό λαστιχάκι δεν εφαρμόζουν καλά.(τουλάχιστον στον δικό μου πρέπει να τα πιέσω αρκετά για να μπουν και κάποια στέκονται στραβά) Όμως το πρόβλημα λύνεται όταν του βάζω πιπάκι με μονό λαστιχάκι στη βάση (τα δικά του δεν μου αρέσουν ). Και πάλι χρόνια πολλά και να έχουμε μια καλή χρονιά !

• Μου αρέσει (+) x 4

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη