Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Brunhilde MTL RTA της Vapefly

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Συνατμιστές καλημέρα !!

Σας παρουσιάζω τον Brunhilde MTL RTA της Vapefly

Εχω στην κατοχη μου (μου τον χαρισε ο αδελφος μου γιατι δεν τα 'βρηκαν' τα δυο τους) , τον Brunhilde της Vapefly σε gun metal: 

authentic-vapefly-german-103-brunhilde-m

Προκειται για μια στιβαρη και αρκετα καλη κατασκευη (ειδικα για τα λεφτα του). Χωρητικοτητα 5ml και 23αρι deck και χωρις πολλα orings και μεταλλικα τμηματα.

Brunhilde-MTL-RTA-17-1.jpg

Εχει μικρο πακετακι παραλαβης με 2 αντιστασεις Νi κοντα στο ohm και 2 βαμβακια (δεν εχω αγγιξει κανενα ωστε να εχω αποψη).

Επισης εχει ενα πορτοκαλι κατσαβιδακι, βιδες και oring για καβατζα. Ααα.. και ενα τζαμακι μαζι με ενα αλενακι για να σφιγγεις τις βιδες της αντιστασης που βιδωνουν απο πανω !

Επισης ερχεται με 2 drip tip για καθαρα mtl ατμισμα αλλα και πιο αερατο που ειναι και πιο κοντο.

Μην ξεχασω να πω οτι ερχεται με 6 διαφορετικα pin αερα που βιδωνουν πανω στο deck και κατω απο την αντισταση για πολλες επιλογες αερα.

Αν βρεις τι θες απο αερα, δεν ξαναβγαινει και τελος.

Δεν κρυβω οτι ειναι λιγο ψηλος με το mtl drip tip αλλα χαλαλι του γιατι εχει Γευσαρα!!! καθως επισης και δεν αποτελειται απο πολλα μικρα κομματια ωστε να πλενεται γρηγορα και ευκολα.

Ετσι λοιπον αφου επλυνα , αρχισα το δεσιμο και τελειωσα με 5 κινησεις. Μην ξεχασω να πω πως επειδη εχει το deck ψηλα και το tank απο κατω , το υγρο ανεβαινει στο deck  - βαμβακι με 2 ανοιξειδωτα πλεκτα συρματα.

Περιεργο αλλα κανει πολυ καλα την δουλεια του και φερνει το υγρα μια χαρα πανω. Αρνητικο θα ελεγα την μικρη διαμετρου τρυπα αναπληρωσης υγρου οποτε μπουκαλακια snv και ιδιοκατασκευης με χοντρες μυτες στην ακρη , θα εχουν προβλημα γιατι θα βγαινει λιγο εξω το υγρο.Επισης αρνητικο οτι η αντισταση (λογω κοντης καμπανας) πρεπει να ειναι χαμηλα , αρα και κοντα στην κατω τρυπα ,που ανεβαζει τον αερα, με αποτελεσμα απο καποιο σημειο και μετα να μαζευει λιγο υγρο απο την ατμοποιηση και εν τελει να ψιλογουργουριζει. Καθαρισμα αμεσο απο την πλαγια τρυπα αερα και σε 2'' ετοιμος.

Εστριψα λοιπον τα καθιερωμενο kanthalaki μου  0,40mm σε 3αρι πυρηνα , 8 σπειρες , δεν τσιγγουνευτηκα στο βαμβακι και φορεσα καμπανα. 

Προσοχη η αντισταση σε υψος οχι πανω απο αυτο των βιδων , βρισκει καμπανα. Ειναι βαρδυκοντη :laugh1:

Ξεκινησα να ατμιζω αλλα σαν κατι να μππουκωνε την τζουρα μου.

Τροφοδοσια μια χαρα , αλλα απο γευση γιοκ.

Ξαναστηνω παλι kanthal , 0,40 mm ,σε 3αρι πυρηνα και 7 σπειρες.

Λιγο καλυτερα απο ποσοτητα ατμου αλλα γευση παλι αφαντη.

Ρε που...τη μου λεω δεν θα περασει το δικο σου κατι εχεις να δωσεις. :angry:

Τελευταια αποπειρα παλι με kanthal 0.40 , σε 2,5 πυρηνα , 7 σπειρες στα 0,80ohm.

Τον κουμπωνω πανω στο aegis solo , και μπουμπουναω στα 16.5w με υγρο boss reserve κλωνοσυνταγη.

:jumping_smiley19:   :delicious2:   Στο υγρο καταλαβα ολα τα αρωματα και οχι μπουγιουρντι οπως σε αλλους.

Παρα πολυ καλη γευση και γεματη πυκνη τζουρα.Του εχω το λεπτοψηλο drip tip και foul ανοιχτη τρυπα αερα.

Xτυπημα αρκετα καλο αλλα οχι ωστε να πεσω μελλοντικα απο 3mg νικοτινης που κανω σε μικροτερη.

Κλεινοντας θα πω οτι θα τον κρατησω και Μακη μου @

Please Login or Register to see this Hidden Content

δεν θα σου παρω τον True (έχω ήδη έναν) που έχεις στην αγγελία.

Θελει το βαμβακι του παντως και μην ξεχασω οτι τα παραπανω στησιματα εγιναν με το pin αερα των 1.8mm.

Θα τον προτεινα ανεπιφυλακτα αλλα σε ατομα με λιγο υπομονη μεχρι να βρεις το κουμπι του και σιγουρα οχι σε αρχαριο.

Ειδικα σε γευση θα αποζημιωθειτε.

Καλα   :ntoymania:

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Θα μου επιτρέψεις Γιάννη @

να εμπλουτίσω λιγάκι την παρουσίαση του Brunhilde MTL RTA της Vapefly με τα χαρακτηριστικά και μερικές εικόνες για να είναι πλήρης και σε ευχαριστούμε.

Καλοάτμιστος. :delicious2:

Όσο για τον True έφυγε πριν δύο μέρες παρέα με τον Hussar. :rolleyes:

Ο Brunhilde κυκλοφορεί σε τρεις χρωματισμούς και προήλθε από την συνεργασία της Vapefly με την γερμανική 103 Team:

VAPEFLY%20BRUNHILDE%20MTL%20RTA%20(1)-80

Χαρακτηριστικά:

• Διαστάσεις: 23mm x 59.5mm
  • Χωρητικότητα 5ml
  • Εύκολο στήσιμο αντίστασης
  • Ρύθμιση αέρα με μεγάλη ακρίβεια από τα πινάκια
  • Γρήγορο και εύκολο γέμισμα από πλάγια

Brunhilde-MTL-RTA-1-1.jpg

Περιεχόμενα Συσκευασίας:

• 1 x Brunhilde MTL RTA
  • 1 x Κατσαβίδι
  • 1 x Διάφορα O-rings
  • 4 x Ανταλακτικές βίδες
  • 1 x Eξτρά επιστόμιο
  • 1 x Eξτρά τζαμάκι
  • 2 x Ατσαλένιες έξτρα ράβδοι για το υγρό
  • 6 x Πινάκια αέρα (0.9mm, 1.2mm, 1.4mm, 1.8mm, 2.1mm, 2.5mm)

package-4.jpg

Brunhilde-MTL-RTA-10.jpg

Ο ατμοποιητής έχει  510 επιστόμιο στην κορυφή του. Βγάζοντας το καπάκι με το επιστόμιο υπάρχει το dual post deck με τέσσερις βίδες, δύο σε κάθε μεριά.

Επίσης υπάρχουν 6 πινάκια με οπές διαστάσεων 0.9mm, 1.2mm, 1.4mm, 1.8mm, 2.1mm και 2.5mm για όλα τα γούστα

Brunhilde-MTL-RTA-1.gif

Το deck μπορεί να φιλοξενήσει μια αντίσταση και οι βίδες εξυπηρετούν στο εύκολο πέρασμα της αντίστασης, από όποια πλευρά και αν είναι στριμμένη.
Στη μέση του deck και κάτω από το σημείο που μπαίνει η αντίσταση υπάρχει ροή αέρα η οποία χτυπάει την αντίσταση ακριβώς από κάτω, δίνοντας πλούσιο ατμό και ωραία γεύση.

Η εισαγωγή του αέρα γίνεται από την κάτω μεριά του deck με έναν καινοτόμο τρόπο όπως και στον προκάτοχο του ονόματος

Brunhilde-MTL-RTA-13.jpg

Το τανκ που βρίσκεται από κάτω έχει χωρητικότητα στα 5ml

Η ροή του υγρού επιτυγχάνεται μέχρι τα βαμβάκια μέσα από δυο ατσάλινες ράβδους, εξασφαλίζοντας έτσι την συνεχή ροή υγρού!

Brunhilde-MTL-RTA-14.jpg

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Puma Baby με Berserker mini V 1.5
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ψάρεμα!!!!!!! Μπάσκετ και γυμναστική..!!!
Καλοάτμιστος παιδιά.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς με τα 2 αεράτα pin να μας πει πως πάει από αέρα?? Σφυρίζει?? Κάνει κάποιο περίεργο θόρυβο??

Σας ευχαριστώ πολύ!!!
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Απο τα 2,00mm και πανω σφιριζει λιγο και ηταν κ ο λογος που ο αδελφος μου δεν τα βρηκε μαζι του.

Με το 1,8mm και το τελευταιο στησιμο μου σε 2,5 πυρηνα ηταν μια χαρα και δεν ακουγες τιποτα

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 239 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Γιάννη @

και Μάκη @

ευχαριστούμε για την παρουσίαση και τις πληροφορίες. By the way, ωραίο και το Gun Metal χρώμα :twothumbs:

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Puma Baby με Berserker mini V 1.5
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ψάρεμα!!!!!!! Μπάσκετ και γυμναστική..!!!
@

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη. Βγαίνει εκτός λίστας λοιπόν!!!!
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Γιωργο εννοειται οτι αν σε χαλαει αυτο βγαινει καπακι εκτος.

Εγω εκτος οτι ηταν χαρισμα απο αδελφο , ατμιζω σε ψιλοχαμηλα βατ και λιγο αερα οποτε στο pin που μου κανει , ειναι ταμαμ !!  :delicious2:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Ηλια καλησπερα!!!!

Ειδα στην αυτοπαρουσιαση σου ανεφερες οτι ατμιζεις με brunhilde.

Επειδη ατμιζω και εγω , πες μου με τι στησιμο και συρμα πηρες την καλυτερη αποδοση ατμου και γευσης στον ατμοποιητη ?

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Γιατί γουργουρίζει; Με αντίσταση 2.5 πόσο χαμηλά δηλαδή πρέπει να πάει για να μην βρίσκει; Μπορείς να τραβήξεις καμιά φωτό;

Απέχω απο τα ατμιστικά κανα χρόνο, αλλά βλέπω έχει βγεί πολύ καινούριο υλικό και είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον COG απο Wotofo (σαν εξέλιξη του Doggy φαίνεται).

Θέλω να αγοράσω εναν ατμοποιητή. Βαρέθηκα κάθε μέρα με τον Berserker 1.5.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   hlias26

hlias26

Newbie

• Members
  • 3 Δημοσιεύσεις
@

Για το στήσιμο χρησιμοποιώ Geekvape
SS Clapton Fused Clapton SS316L 3m Wire - Wire : Clapton 26ga+30ga
3αρι πυρήνα 4 σπείρες με βαμβακι Fiber cotton στα 0.42ohm.
Dry burn την αντίσταση και ανοιχτές σπείρες.
Έχω δοκιμάσει πολλά στησίματα και κατέληξα σε αυτό. Κάπου το διάβασα για 3αρι πυρήνα αλλά όχι με τέτοιο σύρμα και είπα να το δοκιμάσω και μου έκατσε.
Στα καπνικά δίνει ρέστα.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   hlias26

hlias26

Newbie

• Members
  • 3 Δημοσιεύσεις
@

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Φιλε μου εγω κατεληξα σε 316ss , 0,40mm,  2,5αρι πυρηνα , 8 σπειρες στα 0,65ohm περιπου και τον παω τρενο με το ψιλο και ψιλοστενο drip tip.

Ψηνομαι να του αλλαξω drip tip αλλα δεν εχω αξιωθει να ψαχτω.

Τωρα που γυρισα απο διακοπες και βολευτηκα θα το βαλω στο προγραμμα

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη