Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Κόψιμο Νικοτίνης

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Για κάποιον λόγο που δεν έχω βρει ικανοποιητική εξήγηση, όσα χρόνια κι αν διακόψεις το κάπνισμα επανέρχεσαι ταχύτατα στην ποσότητα που έκανες. Σαν να υπάρχει κάποιου είδους μνήμης! Έχω αρκετά παραδείγματα, μεταξύ των οποίων και εμένα (διακοπή προ ατμίσματος για 4 χρόνια και όταν το ξεκίνησα ξανά επανήλθα στο πακέτο στις 2 εβδομάδες) αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχουν κάποιο έγκυρο υπόστρωμα. Απλή παρατήρηση και ίσως σύμπτωση.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Πέτυχε το πείραμα. Οι πρώτες 10 μέρες ήταν δύσκολες. Ακόμα και η γεύση του υγρού (Divino) μου φαινόταν χάλια.

Τώρα συνήθισε ο λαιμός και η γλώσσα, και πάει καλά.

Απο κατανάλωση δεν αύξησα σημαντικά. Ήμουν στα 4,5 - 5ml τη μέρα, και έχω πάει στα 6 - 6,5ml τη μέρα. 1,5ml πιο πάνω.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   mohokios

mohokios

Member

• VF Members
  • 60 Δημοσιεύσεις

Είμαι στο 3 νικοτίνη πολύ καιρό. Θέλω να τη κόψω τελείως. Προτείνετε να πάω στο 1.5-2 για κανά 2-3 μήνες και μετά 0, ή απο τώρα αντέχεται;;

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς και μπορεί να πει γνώμη.

πάντα υπάρχουν 2 δρόμοι.... 
1) πας απευθείας στο 0, και ατμίζεις σαν να μην υπάρχει αύριο.... μέχρι να "ευθυγραμμιστείς" με το 0.
2) ρίχνεις την νικοτίνη σταδιακά στο 2, 1, 0  αλλά θα πάρει καιρό.....

γενικότερα προτείνω το σταδιακό ρίξιμο, παίρνει παραπάνω καιρό, αλλά έχει λιγότερες "παρενέργειες"... λιγότερη "δίψα" για νικοτίνη από το ότι να πας στο 0... ωστόσο αυτό είναι και τι ταιριάζει στον καθένα.. 

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη