Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Doggystyle 2K16 (SJMY clone)

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.609 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Ευκολάκι:

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

@

Δες

το tutorial για ανέβασμα φώτο στα νήματα 

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:dionisios marinos
  • Περιοχήkesariani
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hcigar vt75 color doggystale, nautilus2, merlin mtl
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Pc gamer, βολτες με μηχανη, track day

λοιπο οι δυο πρωτες ειναι που σας ειπα το πρωι ενω ειχα γευση μια μερα σουπερ,στην δουλεια εβγαλα το τανκακι να το γεμισω υγρο μαλλον δεν το βιδωσα καλα και αρχιζε και εχανε υγρο απο την οπη του αερα και οταν τραβαγα τζουρα ακουγοταν το υγρο.ξαναβγαζω το τανκ και διαπιστωνω το βαμβακι ειχε μαυρισει η αντισταση ειναι δυο ημερων.οι υπολοιπες ειναι το μεσημερι που εβαλα καινουργιο βαμβακι αλλα δεν εχω καθολου γευση δεν δινει την γευση που το ειχα στησει,τι λαθος κανω εχω φρικαρει.την αντισταση την αφησα την ιδια οπως ειπα ειναι δυο ημερων

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani

βρε παιδια μηπως το λαθος μου ειναι βαζω το βαμβακι μεσα στις υποδοχες δηλαδη το πιεζω?γιαυτο μπουκωνει η γευση?στο βιντεο του μακη ισα που το βαζει στις υποδοχες,εχω μπερδευτει κυριολεκτικα ισα που το βαζουμε?

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.609 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Διονύση κατ' αρχάς να ξεκινήσουμε από το ότι το βαμβάκι και η αντίσταση είναι μαύρα.

Μάλλον το υγρό σου είναι "βρώμικο" και αφήνει πολύ μάκα.

Το βαμβάκι το περνάμε στην αντίσταση όχι σφιχτά αλλά πιάνοντας τις δύο άκρες να μπορεί να πηγαινοέρχεται χωρίς να παρασύρει τις σπείρες της αντίστασης.

Αφού το περάσουμε το αφρατεύουμε και το βάζουμε χωρίς να το πιέζουμε στις υποδοχές, με ένα ίσιο κατσαβιδάκι.

Το βαμβάκι ίσα που να ακουμπάει στο κάτω μέρος του ντεκ.

Μετά το βρέχουμε με υγρό και δεν το ξαναπειράζουμε γιατί αλλιώς στουμπώνει και δεν τραβάει υγρό.

Απλά προσέχουμε να μην είναι πάνω στα σπειρώματα και το παρασύρει η καμπάνα.

Οι φωτό σου δεν είναι και πολύ καθαρές και δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι η αντίσταση και το βαμβάκι.

Όλα είναι μαύρα. :lol:

Οι σπείρες πρέπει να έχουν ίσες αποστάσεις και να μην ακουμπάνε στα ποστ (εκεί που είναι τα βιδάκια)

Με 0,32mm (28AWG) Kanthal A1 σύρμα κάνε 5 σπείρες ελάχιστα ανοιχτές με ίσες αποστάσεις μεταξύ τους.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani

οκ μακη θα το ξαναδοκιμασω το παρατησα τωρα εκνευριστηκα ξανα εστησα τιποτα μηδεν γευση κουμπωσα τον nautilus2 να ξεχαρμανιασω.

το υγρο ειναι το bite me ειναι αρκετα σκουρο

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.609 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Αμα πες μας έτσι. :rolleyes:

Βρώμικο υγρό...... :D

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani
Το θεμα ειναι δεν μπορω να στησω με τίποτα εχω δει το βιντεακι σου πόσες φορές. Ναι περνάω το βαμβάκι ναι το πηγαινω δεξια αριστερά να ειναι άνετο στην αντίσταση ναι το αφρατευω στις άκρες το έχω δοκιμάσει να ακουμπάει στο ντεκ το έχω δοκιμάσει να μην πατάει γεύση πήρα μόνο εχθές που τον εστησα σουπερ5με βοήθεια απο εναν φιλο απο διπλανό φόρουμ με βιντεοκληση σήμερα που γεμισα το πρωί το τανκ εκει μετα ξανα εχασα την γεύση δοκιμασα το μεσημερι 4 φορες τίποτα.

Τωρα τον εστησα με 26ga 6 η 7 σπείρες αντισταση βγηκε στα 0.81ω εχω βαλει 18 watt ξανα βαμβάκι τίποτα δεν βγαζει την γεύση που έβγαζε εχθες τι σκατα λαθος κάνω δεν μπορώ να καταλάβω. Αμα ειναι κάνεις απο Αθήνα θα ημουν υπόχρεος κερνάω καφέ. Καπου να συναντιομασταν να μου έδειχνε η να έβλεπε εμένα πως το στήνω ωστε να με διορθώνει

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

ενα λαθος που βλεπω ειναι οτι ναι μεν εβαλες την ιδια αντισταση ( που δεν μου αρεσει η μουρη της  σαν να εχουν παρασυρθει οι σπειρες) αλλα δεν την καθαρισες , ειτε θα την καψεις σκετη για να καθαρισεις ( κατι που δεν προτείνετε ειτε θα στήσεις καινούργια)

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

Το θεμα ειναι δεν μπορω να στησω με τίποτα εχω δει το βιντεακι σου πόσες φορές. Ναι περνάω το βαμβάκι ναι το πηγαινω δεξια αριστερά να ειναι άνετο στην αντίσταση ναι το αφρατευω στις άκρες το έχω δοκιμάσει να ακουμπάει στο ντεκ το έχω δοκιμάσει να μην πατάει γεύση πήρα μόνο εχθές που τον εστησα σουπερ5με βοήθεια απο εναν φιλο απο διπλανό φόρουμ με βιντεοκληση σήμερα που γεμισα το πρωί το τανκ εκει μετα ξανα εχασα την γεύση δοκιμασα το μεσημερι 4 φορες τίποτα.

Τωρα τον εστησα με 26ga 6 η 7 σπείρες αντισταση βγηκε στα 0.81ω εχω βαλει 18 watt ξανα βαμβάκι τίποτα δεν βγαζει την γεύση που έβγαζε εχθες τι σκατα λαθος κάνω δεν μπορώ να καταλάβω. Αμα ειναι κάνεις απο Αθήνα θα ημουν υπόχρεος κερνάω καφέ. Καπου να συναντιομασταν να μου έδειχνε η να έβλεπε εμένα πως το στήνω ωστε να με διορθώνει

βγαλε το βαμβακι και πατα το fire η αντισταση σου αναβει σωστα?

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani
Ναι σωστα αναβει δεν έχω hotspot έφτιαξα καινούργια αντισταση με καινουργιο βαμβάκι αμα είδες που έγραψα ποιο πανω γευση τίποτα πολύ ελαφρά καμία σχέση με την χθεσινή

OFFLINE   mankar72

mankar72

Advanced Member

• VF Members
  • 239 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάνος
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

......Αμα ειναι κάνεις απο Αθήνα θα ημουν υπόχρεος κερνάω καφέ. Καπου να συναντιομασταν να μου έδειχνε η να έβλεπε εμένα πως το στήνω ωστε να με διορθώνει

Στείλε μου π.μ. αν θέλεις.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

ωραίος ο Μανος, Διονύση μην ξεχνάς και την συνήθεια ...αν 2 μέρες κάνεις το ιδιο υγρό υπάρχει μια πιθανότητα να μην το γεύεσαι τόσο  δυνατά πλεον, δεν θα το έλεγα κορεσμό τοσο γρηγορα (εκτος αν είσαι απο τους άτυχους)  αλλά συνήθεια.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani
Παιδιά ευχαριστώ θα με βοηθήσει ο μανος. Ειλικρινά παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσο εχω στεναχωρεθει 3 εβδομαδες δεν εχω ευχαριστηθεί ατμισμα σωστό. Αυτο που εχω σκυλιασει είναι οτι δουλεύω σε συνεργείο του Δήμου λύνω δενω σασμαν καπακια απο τα αποριματοφορα με κλειστά τα μάτια και δεν μπορώ να στήσω εναν ατμοποιητη; ελεος δηλαδή

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.609 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Διονύση δεν είναι ότι δεν ξέρεις να στήσεις έναν ατμοποιητή.

Λίγη εξοικείωση θέλει και να έχεις στο νου σου δύο τρία πραγματάκια.

Εύγε και στον Μάνο @

για την προθυμία του να σε βοηθήσει.

Εγώ είμαι κομμάτι μακριά εκτός αν έρθεις Σαλόνικα.

Κερνάω μπουγάτσα και καφέ. :D

Από την άλλη μήπως έχεις σκεφτεί αυτό που έγραψε και ο Νικόλας @

ότι όταν κάνουμε συνέχεια το ίδιο υγρό χάνουμε την αίσθηση της γεύσης;

Το έχω πάθει αρκετές φορές όπως και οι περισσότεροι ατμιστές στις αρχές και από τότε έχω στημένους πολλούς ατμοποιητές με διαφορετικές γεύσεις.

Έτσι οι γευστικοί κάλυκες δεν συνηθίζουν την ίδια γεύση και δεν αδρανοποιούνται.

Σου προτείνω λοιπόν να αλλάζεις τουλάχιστον 3 γεύσεις κατά τη διάρκεια της ημέρας αν είναι δυνατόν σε διαφορετικούς ατμοποιητές. ;)

Νομίζω αυτό φταίει και ψάχνουμε φταίξιμο στο στήσιμο και γωνία στο εικοσάρικο. :mollie:

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Έχω κάνει πάνω από 10 διαφορετικά στησίματα (σύρματα, αντιστάσεις, βαμβάκια, W ή TC, κλπ). Ποτέ δεν είχα κακή γεύση, απλά άλλοτε ήταν καλύτερη και άλλοτε χειρότερη. Μήπως πρόκειται για μάτιασμα; :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani
Βαζω την γυναικα να το δοκιμαζει που ατμιζει σκετη γευση βαση νικοτίνης που ειναι άγευστη. Τώρα για το αλλο που λες ναι παίζει να εχω παθει κορεσμό γιαυτό εχω τρεις πρόχειρες γεύσεις μαζι μού. Για να δω αμα όντος καταλαβαίνω απο γεύση.

Το θεμα ειναι οπως το στήνω δεν μπορώ να πετύχω γεύση βγαίνει πάρα πολυ ήπια μια φορά το πέτυχα και λεω πωπω γευσαρα.
Δυο φορες που μου τον εχει στήσει ο μαγαζάτορας πάλι λεω πωπω την γευση ειναι αυτη; να έχει βγει φολα ο doggy; και να χάνει την γευση μέσα στην ημερα; αλλα θα μου πεις οταν τον εστησε ο μαγαζατορας με 26ga 2.5 πυρήνα για μια εβδομαδα ειχα γευσαρα και απολάμβανα της rop cut το dark thith πως το λενε

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Αν με τον doggy δεν παίρνεις γεύση και βιδώνοντας τον nautilus2 με το ίδιο υγρό παίρνεις γεύση, τότε δεν φταίνε οι γευστικοί σου κάλυκες.

Μια ακόμα επίσκεψη στο μαγαζί επιβάλεται, για να προσέξεις τις λεπτομέρειες του στησίματος. 

Για ότι άλλο, είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε.  :)

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani
Κανονισα με τον μανο να βρεθούμε οποτε θα με δει πως στήνω και θα με διορθώνει αμα κάνω καπου λάθος
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 157 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήkesariani
Μανο χάρηκα που σε γνώρισα ευχαριστώ για την βοήθεια κρίμα που δεν πετύχαμε γεύση καλή ειχαμε και τον nautilus2 και γεμίζαμε το ιδιο υγρό καμια σχέση πολύ ηπια την έβγαζε ο doggy. Ωραιο το καπνικο της rop cut ε;
  • Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη