Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Doggystyle 2K16 (SJMY clone)

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
123 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Από ομορφιά σκίζει Κυριάκο. :ok:

Αφού παίρνει 18490/18500 μια χαρά είναι. Το μέγεθος με ξεγέλασε. :pare:

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests

Ειναι απο τα λιγα κομματια που εβγαλε ο Στεφανος κ η παρεα απο ξυλο εβενου...τοτε τις εδιναν στα 350 με 370ε,ειναι αυτη με το chip της Nivel βεβαια κ οχι η μηχανικη.

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τί πρόβλημα υπάρχει; Την πίπα στην μέγγενη και τον σκύλο στην σκύλα (η μέγγενη πιάνει όλες τις πίπες)  :hahaha:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   nikmak95

nikmak95

Member

• VF Members
  • 14 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Dead Rabbit,Athena,Doggy Sjmy,Hussar Copp,Ammit Dual,Kylin,Manta,Dejavu
Φοβερός τον έχω μαζί με Πρίμο. Διακριτικό και οικονομικό σετακι. Βολεύει στην αίθουσα και στα λεωφορεια. Χαχαχ
  • Μου αρέσει (+) x 2

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests

Νεο Στησιμο :

• Ni80 24ga / Vandy Vape
• 7 Σπειρες / 2.5 Πυρηνα / Microcoil / 0.46ωμ
• Koh Gen Do / UD

20w Κ βλεπουμε :D

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Τον βρηκα στα 22 ευρω σε καταστημα στην Αθηνα.

Τι λετε; Τι γνωμη εχετε; Τον εχει δοκιμασει καποιος;

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

για ρίξε μια ματιά

( συγκριτικό των doggy)

η παρουσίαση του sjmy που στην ουσία είναι ακριβώς ο ίδιος με τον sxk  στο πιο αεράτο 

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Τα post μεταφέρθηκαν εδώ για δύο λόγους,

Ο πρώτος είναι ότι μιλάμε για κλώνο και η δημοσίευση του θέματος έγινε στο νήμα των γνήσιων.

Ο δεύτερος είναι ότι υπάρχει ήδη ανοιχτό θέμα για κλώνους του Doggy και συγκριτικό όπως λέει και ο Νίκος από πάνω,

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Εκανα μ....α...συγνωμη δεν το προσεξα. Εκανα παραγγελια, μολις ερθει και στησω θα ενημερωσω.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

doggystyle top fill....

το αφήνω εδώ ως σκέψη (αλλά και για να ξεσηκώσω αυτούς που πρέπει)....θα το ψάξω πάντως και σαν κατασκευή σε 3d από Ελλάδα....έτσι για την κονόμα...

0czMDPfZSbWYWxBvaj_p0w.png

FDujnozQQNKM_9AlKVvJwQ.png

εδώ η σελίδα τους στο facebook με δουλειές τους...

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις

Πολύ καλή πατέντα η οποία λύνει και το "πρόβλημα" του γεμίσματος από κάτω.

Φοβάμαι όμως ότι θα δημιουργείται υπερτροφοδοσία με το κλείσιμο του καπακιού μετά την αναπλήρωση.

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 176 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Εξ ανατολης μονο το kit να παρει ευχη?

Το ηθελα πολυ γιατι ειναι παροπλισμενος ο μικρος.

Συμφωνω με @

παντα αποφευγω τους ατμο με σταθερη τροφοδοσια και γεμισμα απο πανω.

Αλλα αυτο το εκνευριστικο απο κατω δεν παλευεται απ την αλλη :lol:

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Μολις πριν τον εστησα σε 3αρη πυρηνα, 27ga συρμα κανθαλ 6 σπειρες ανοιχτες. Μια χαρα παιζει. Πολυ καλη γευση. Ναι γεμιζει απο κατω ειναι ενα θεμα, αλλα και ο ναυτιλος απο κατω γεμιζε οταν πρωτοξεκινησα. Δεν με ενοχλει τοσο αυτο. Για το σφιξιμο, βοηθεια λιγακι με κατσαβιδι, το βαζω μεσα στην εισαγωγη αερα. Καλη τζουρα, πολυ καλη γευση. Μετα απο 3-4 γεμισματα θα ενημερωσω για τυχον διαρροες κτλπ αν υπαρξουν. Επισης αυτο που θελω να πω ειναι οτι σε σχεση με siren 2 ares ειναι πολυ πιο μικρο το ντεκ για το στησιμο. Οριακα χωρεσε ο 3αρης πυρηνας. Ολα καλα ομως. Τελεια αγορα πιστευω για τα 22 ευρω που κοστιζει. Και να παθει το οτιδηποτε...22 ευρω ειναι...

Καλα ατμισματα σε ολους μας.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ποσες μερες μετα, ολα μια χαρα. Δεν εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα. Πολυ τιμια αγορα, μαλλον θα αγορασω αλλους 3 να τους εχω στο ντουλαπι για μελλοντικη χρηση. Δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλος και ευκολος στο στησιμο του. Τελεια γευση και τζουρα. 

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις

@

Είναι όντως ένας απροβλημάτιστος επισκευάσιμος ατμοποιητής.

Προσωπικά όπως έχω ήδη γράψει έχω 5 στην κατοχή μου απ όλες τις ράτσες :lol:

Τον χρησιμοποιώ ανελλιπώς από τότε που κυκλοφόρησε ο κλώνος δηλ. περίπου 1,5 χρόνο.

Ποτέ δεν είχα προβλήματα διαρροών υπέρ ή υποτροφοδοσία. 

Η κατανάλωσή του επίσης είναι για σεμινάριο.

Η γεύση του δεν είναι η καλύτερη που υπάρχει αλλά είναι πάντα αξιοπρεπής ότι υγρό και αν βάλω.

Σκέψου μόνο ότι τόσο καιρό μετά την κυκλοφορία του ακόμη συζητιέται και τον έχουν πάρει σχεδόν όλοι.

Σε αυτό βέβαια συνηγορεί και το χαμηλό κόστος απόκτησης του κλώνου γιατί στον αυθεντικό θεωρώ την τιμή του υπερβολική.  

Καλοάτμιστος και θα δεις ότι θα παραμείνει ένας απροβλημάτιστος ατμοσύντροφος ειδικά σε εξόδους. :ok:

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ολα οπως ακριβως τα εγραψες αδερφε με κορυφαιο αυτο "ειδικα σε εξοδους". Πιστευω οτι σε αυτο το τομεα δεν εχει ανταγωνιστη, ειναι απλα κορυφαιος. Ουτε σταζει, ουτε αδειαζει και θες συνεχεια γεμισμα ουτε τιποτα. Πραγματικα με εχει βολεψει πολυ. 

Μου φαινεται θα παρω ακριβως τον ιδιο επι του 3 να τους εχω ετοιμους και ετοιμοπολεμους για καθε περισταση. Θεωρω οτι ολοι οι αλλοι ειναι απλα για να πειραματιζομαστε, να περναμε την ωρα μας και απλα να εχουμε κατι για το οποιο θα λεμε.

Η τιμη του στα 22 ευρω, ειναι πραγματικα τελεια. Σου δινει το περιθωριο να φτιαξεις αγελη. Ειδικα αυτο με τη πατουσιτσα πανω στη καμπανα...τα σπαει. 

Κορυφαιο γεγονος, ημουν σε ενα μπαρακι μαζι με μια κοπελα, κοιταζει τον ατμο, διαβαζει το ονομα...η συνεχεια ειναι off topic. Αν και ειμαστε φορουμ ενηλικων, η πιθανοτητα του μπαν παντα παιζει.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Μολις εκανα παραγγελια ακομα εναν, να τους εχω και τους 2 μαζι για εξω. Απο τον αλλο μηνα θα παρω αλλους 2 και για το σπιτι. Τελος. Δεν υπαρχει ο ατμοποιητης. Ουτε σταζει, ουτε τιποτα. Με ολους τους αλλους εχουμε γινει ψυχασθενεις...ολο κατι ψαχνουμε ολο κατι γινεται. Με αυτον τιποτα. Στηνεις, γεμιζεις, ατμιζεις. 

Που ειναι οι καλες εποχες με τα γνησια σκυλαδικα...να σκας μυτη τωρα με τον ατμο και τα υπολοιπα σκυλια της παρεας. :lol:  :lol:  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Ωραιος ο σκυλακος αλλα εγω προσωπικα περα απο τις διαρροες που δεν εχει ποτε....δεν βρηκα κατι ιδιαιτερο....στη γευση πολυ μετριος...στο γεμισμα ταλαιπωρια...συν την μεγαλη δυσκολια στο να τον ανοιξεις για να γεμισεις...συνεχεια με ενα κατσαβιδακι για να κραταει κοντρα....και το κυριοτερο με περιοριζει το πλαστικο τανκακι του.Αυτη την στιγμη εχω τον sxk και εχει περασει και ο sjmy απ τα χερια μου.Οτι ατμοποιητη και αν εχω χρησιμοποιησει ποτε μα ποτε δεν τον γεμιζα μεχρι πανω και παντα με τον αερα ανοιχτο για να μην εγκλοβιζεται ο αερας(δικια μου λογικη).....διαρροη και υγρασια ποτε....οι διαρροες περα απο καποιο λαθος στο στησιμο εχει να κανει με πολλα...λαθος ποσοτητα σε βαμβακι....βαμβακι στην εισαγωγη αερα.....καποιο ορινγκακι....κατι δεν εχει κουμπωσει καλα....λαθος βατ......μικρη κ αποτομη τζουρα που δεν εχει προλαβει να ατμοποιηθει...

Επεξεργάσθηκε απο Γιώργος, 22 Φεβρουάριος 2018 - 20:20.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ωραιος ο σκυλακος αλλα εγω προσωπικα περα απο τις διαρροες που δεν εχει ποτε....δεν βρηκα κατι ιδιαιτερο....στη γευση πολυ μετριος...στο γεμισμα ταλαιπωρια...συν την μεγαλη δυσκολια στο να τον ανοιξεις για να γεμισεις...συνεχεια με ενα κατσαβιδακι για να κραταει κοντρα....και το κυριοτερο με περιοριζει το πλαστικο τανκακι του.Αυτη την στιγμη εχω τον sxk και εχει περασει και ο sjmy απ τα χερια μου.Οτι ατμοποιητη και αν εχω χρησιμοποιησει ποτε μα ποτε δεν τον γεμιζα μεχρι πανω και παντα με τον αερα ανοιχτο για να μην εγκλοβιζεται ο αερας(δικια μου λογικη).....διαρροη και υγρασια ποτε....οι διαρροες περα απο καποιο λαθος στο στησιμο εχει να κανει με πολλα...λαθος ποσοτητα σε βαμβακι....βαμβακι στην εισαγωγη αερα.....καποιο ορινγκακι....κατι δεν εχει κουμπωσει καλα....λαθος βατ......μικρη κ αποτομη τζουρα που δεν εχει προλαβει να ατμοποιηθει...

Συηνωμη για το off topic.

Τα εχω κανει ολα αυτα αδερφε, τιποτα. Αν εισαι Αθηνα και θελεις, κερναω καφε να το στησουμε παρεα να δουμε τι γινεται.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

1. Ωραίος

2. Μικρός

3. Χωρίς διαρροές

4. Εύκολο λύσιμο

5. Εύκολο στήσιμο

6. Αδιάφορος γευστικά με επίπεδες γεύσεις

7. Δύσκολος στο γέμισμα στον δρόμο

8. Σε κάποιους δύσκολη ρύθμιση αέρα

Συνολικά τον θεωρώ έναν ατμοποιητή που σε συνδυασμό με ένα φτηνό μονομπάταρο μοντ μπορεί να πάει άνετα παραλία ή σε δημόσιους χώρους, χωρίς να κλαις άμα στον φάνε ή τον χάσεις. Μέχρι εκεί.

• Συμφωνώ! (+) x 7
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη