Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Hellvape Destiny RTA

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 135 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

Η σελίδα του κατασκευαστή

Please Login or Register to see this Hidden Content

Στην κατοχή μου εδώ και 4 μέρες,  αγορασμένος από

Υπάρχουν πολλές επιλογές για να διαλέξεις αυτόν που σ΄αρέσει οπτικά, δική μου επιλογή το full black.

tS7j3Q4.jpg

Ο ατμοποιητής είναι 24άρης , με αεράτη τζούρα,  και σχεδόν leakproof καθώς  είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει διαρροή λόγω της σχεδίασης του ντεκ. 

Το ντεκ είναι σχεδιασμένο για μονή αντίσταση την οποία χτυπάει στα πλάγια ο αέρας ερχόμενος από κάτω. 

destiny_rta_24mm_by_hellvape_5.jpg

Το στήσιμο είναι εύκολο, ακόμα και για αρχάριο. Στις υποδοχές μπαίνει άνετα οποιοδήποτε σύρμα

r58Oz1l.jpg

zK5PAZ5.jpg

Borv699.jpg

το βαμβάκωμα πανεύκολο

9PPBmrI.jpg

EZLcUJO.jpg

Η τροφοδοσία άψογη, μόνο όταν το παράκανα ανεβάζοντας πάρα πολλά Watt σε chain vaping αισθάνθηκα να στεγνώνουν τα βαμβάκια.

Η αναπλήρωση του υγρού πολύ εύκολη,  ούτε μισή στροφή το top cap.h.gif

Η τζούρα του αναφέρθηκε σε reviews στο youtube (ο mermicon συγκεκριμένα) ότι είναι θορυβώδης, Προσωπικά δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Εντάξει, δεν την λες και αθόρυβη, αλλά μιλάμε για αεράτο ατμοποιητή, ο αέρας του δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικός στ' αφτιά μου.

Από ποσότητα αέρα τον βάζω στο μέσο της κατηγορίας των dl ,

είναι σαφώς πιο αεράτος π.χ  από   blotto ή pharaoh mini και πιο σφιχτός π.χ από crius2 , engine nano...

Τον δοκίμασα και με λιγότερο αέρα κλείνοντας το airflow, πιο πολύ μου άρεσε στο full open.

Ιδανικά για μένα , θα ήθελα κι ένα κλικ περισσότερο αέρα :D...

EavmiC9.jpg

Όσο για τη γεύση, είναι αρκετά καλή αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα κιόλας, ίσως κι επειδή είχα μεγάλες προσδοκίες.

Βέβαια είναι νωρίς ακόμα, 2 στησίματα του έχω κάνει(ss3x28/38 και allien).

Από υγρά, με το mexican fried ice cream  πάει αρκετά ικανοποιητικά, καλύτερα από το muffin man που τον πρωτοδοκίμασα.

Ασφαλώς θα δοκιμαστούν εν καιρώ κι άλλα στησίματα και υγρά..

Το δια ταύτα, πρόκειται για έναν αεράτο επισκευάσιμο , με καλή ποιότητα κατασκευής(δεν συνάντησα το παραμικρό ζήτημα)

μηδενικές διαρροές και ικανοποιητικότατη γεύση.  Προτείνεται... :D

*ευχαρίστως ν' απαντήσω αν μπορώ ό,τι θέλετε

• Μου αρέσει (+) x 6
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Δημήτρη σε ευχαριστούμε για την ωραία, ολοκληρωμένη και ουσιαστική παρουσίαση σε συνάρτηση με τις φωτό που παρέθεσες. :thankyouyellow:

Όσο για το στήσιμο τί να πω; ΑΨΟΓΟ !!! :ok:

Και μιας και δέχεσαι ερωτήσεις  :rolleyes:  έχω να σου κάνω μία:

Όταν στήνεις έναν ατμοποιητή, τις αποστάσεις τις μετράς με παχύμετρο και είναι τόσο τέλειες; :WhatHeMeans:

Όμορφος μέσα από την απλότητά του.

Θα προτιμούσα να μην είναι βαμμένος εσωτερικά.

Όπως φαίνεται και στις πολύ καλής ποιότητας φωτό σε μερικά σημεία κοντά στα βιδάκια του ντεκ έχει κάποιες μικρές γρατζουνίτσες από το κατσαβιδάκι, κάτι που δεν μπορεί κανείς να αποφύγει κάποια στιγμή. ;)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   lounik

lounik

Member

• VF Members
  • 145 Δημοσιεύσεις

Χθες φεύγοντας από το μαγαζί σκεφτόμουν να περάσω να τον πάρω μάλλον σε μαύρο με το pctg εάν υπήρχε.

Στον δρόμο έπρεπε να βάλω βενζίνη, να πάρω κάτι κρέατα και τυριά και θυμήθηκα ότι δεν βλέπω να πληρώνομαι.

Σήμερα πάλι περνάω από εκεί αλλά δεν ξέρω εάν θα αντέξω.

Τελευταία αγορά σε ατμο ήταν πέρυσι τέτοια εποχή στον intake οπότε τουλάχιστον την συνείδηση μου θα την έχω καθαρή. :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 135 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

@

τις προσέχω πολύ τις αντιστάσεις μου, αφού θα τις βγάλω φωτό και θα τις δει κόσμος... Να μην είναι περιποιημένες?? :laugh1: 

Πέρα απ' την πλάκα, πολύ μ' αρέσει να στήνω, δεν με κουράζει καθόλου, μ' αρέσουν πολύ και οι δοκιμές

κι έτσι γίνεται ένας μικρός χαμός , ούτε που θυμάμαι με τί είναι στημένος ο καθένας... :laugh1:

Όσο για το ντεκ, συμφωνώ απόλυτα μ' αυτά που λες :ok:

@

αντιστάθηκες και σήμερα? Ή να ευχηθώ καλοάτμιστος? :laugh1:

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   lounik

lounik

Member

• VF Members
  • 145 Δημοσιεύσεις

Να ξέρεις είμαι πολύ δυνατός χαρακτήρας!

142,61K   8 Αριθμός λήψεων

Αλλά δεν άντεξα και υπέκυψα στον πειρασμό.  :lol:

Το μόνο παράξενο είναι ότι ξεβιδώνοντας το, μου έμεινε το deck πάνω στο tank και η βάση στο χέρι. Αλλά έτσι και αλλιώς βίδες θα το έκανα.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   fkyriazid

fkyriazid

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις

Παλιό το θέμα, νέος στο forum... Τελικά αξίζει ο Destiny RTA? Έχω αρκετό καιρό τον Augvape Intake τον απλό τον πρώτο. Δεν έχω παράπονα ιδιαίτερα, απλά παίζει καλά κυρίως με Fused Ni80...με άλλες μου τα χαλάει (spitback, βράσιμο, απώλεια γεύσης)... Ο Destiny RTA παίζει καλά με όλα τα σύρματα? Εμπειρίες/προβλήματα? Ευχαριστώ!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 135 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

Καλησπέρα Φίλιππε,

Τον  intake δεν τον έχω στην κατοχή μου αλλά τον έχω δουλέψει αρκετά.

Εφόσον έχεις τον intake, άποψή μου να μην πάρεις και τον destiny. Δεν έχουν και τόσο μεγάλη διαφορά στην απόδοση ώστε ν' αγοράσεις και τον destiny.

Με τί  σύρματα ο δικός σου δεν έχει καλή απόδοση, με απλά ? Τον destiny όπως βλέπεις και στις φωτό δεν τον είχα δουλέψει με απλά σύρματα.

Όπως είχα γράψει και στην παρουσίαση

<<Όσο για τη γεύση, είναι αρκετά καλή αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα κιόλας, ίσως κι επειδή είχα μεγάλες προσδοκίες.>>

<<Ιδανικά για μένα , θα ήθελα κι ένα κλικ περισσότερο αέρα>>.

Γι' αυτό τον χάρισα σε φίλο και πλέον έχω τον kylin mini v2, καλύτερη γεύση και ο αέρας του στα γούστα μου.

Επεξεργάσθηκε απο jimfer13, 20 Νοέμβριος 2020 - 15:39.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fkyriazid

fkyriazid

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ @

Μάλλον με τρώει η περιέργεια για τον Destiny βλέποντας γενικά καλά σχόλια (κυρίως video από διάσημους reviewers)

Στον Intake με στησίματα με απλά SS316 έχω πάντα βρασίματα/σκασίματα, έχω δοκιμάσει πολλά και πολλές παραλλαγές βαμβάκια, τα ίδια πάντα

Με Kanthal σα να χάνεται η γεύση από τις λεμονόταρτες που ατμίζω....

Οπότε απλά θα συνεχίσω με τις fused clapton 2x26 - 36 ή 2x28 - 38 με τον Intake και βλέπουμε  :)

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη