Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

ZENITH by Innokin

* * * * * 1 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 απαντήσεις στο θέμα

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Αν δεν έχεις την δυνατότητα να πάρεις και καινούργιο μοντάκι που να χωράει 25άρηδες, θα σου πρότεινα να πάρεις τον NAUTILUS 2, που είναι 22άρης

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Μάκη αν δεις την παρουσίαση του Μάκη και αλλού που διάβασα 24αρη τον έχουν.

Εσύ που είδες ότι είναι 25άρης;

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Δημήτρη @

στο κάτω αριστερό μέρος της εικόνας 24,7mm

103,59K   11 Αριθμός λήψεων

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   minas89

minas89

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις
Δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα για αγορά καινούριου mod. Τι σου κάνει ένα χιλιοστό. Και μετά λένε δεν μετράει το μέγεθος... 😂😂😂

Με κάποιο heat sink adaptor που έχω δει ώστε να σηκωθεί πιο ψηλά η τοποθέτηση του ατμό θα είμαι οκ;

Σαν προσωρινή λύση μέχρι να πάρω άλλο mod.

Επεξεργάσθηκε απο minas89, 24 Μάρτιος 2018 - 11:25.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   minas89

minas89

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις

Με κατι τετοιο; 

Θα ειμαι οκ;

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Αν και θα μαι offtopic με αυτο που θα πω.....σε περιπτωση που δεν θες ναυτιλο2.....υπαρχει και ο vapefly nicolas αν σε ενδιαφερει ενας καλος τσιγαρισιος που να χωραει σε πικο......τωρα με την ψυκτρα.....δεν μαρεσε ποτε...

Επεξεργάσθηκε απο Γιώργος, 24 Μάρτιος 2018 - 18:35.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

πολλες φορες τυχαινει να μας λενε ενα νουμερο και να μην ειναι ακριβες....αυτο συμβαινει με πολλους ατμοποιητες....

το pico25 ειναι και καλο και φθηνο μοντακι με αξιοπιστια που την "κουβαλαει" απο το ονομα pico

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   minas89

minas89

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις

Εχω σκοπο σε κανα 2 μηνες, να παρω καποιο αλλο modaki αλλα για προσωρινα λεω να παω σε κανα καταστημα να δω την ψυκτρα απο κοντα να την κουμπωσω στο υπαρχων mod να δω!!

Ξερω με ψυκτρα δεν θα ειναι ωραιο! Αλλα προτιμω να εχω κατι καλο σε ατμο παρα ομορφια!! 

• Συμφωνώ! (+) x 2

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Η τάπα της μπαταρίας του pico είναι 8mm ύψος οπότε η ψύκτρα ταιριάζει.

Αλλά πολύ αρτσούμπαλο θα είναι βρε αδερφέ μου.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

Εχω σκοπο σε κανα 2 μηνες, να παρω καποιο αλλο modaki αλλα για προσωρινα λεω να παω σε κανα καταστημα να δω την ψυκτρα απο κοντα να την κουμπωσω στο υπαρχων mod να δω!!

Ξερω με ψυκτρα δεν θα ειναι ωραιο! Αλλα προτιμω να εχω κατι καλο σε ατμο παρα ομορφια!! 

Προσωπικά θα σου πρότεινα αυτό που λες και εσύ.

Να δοκιμάσεις την ψύκτρα στο pico.

Δεν είναι ότι πιο όμορφο αλλά θα σε εξυπηρετήσει μέχρι την αγορά νέου mod.

Επίσης είναι και μια λύση χωρίς κόστος.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   minas89

minas89

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις
Καλησπέρα σας. Παρέλαβα σήμερα το θηρίο...απο εμφάνιση...δεν είναι τόσο άσχημο. Πιο άσχημο μου φαινόταν με τον atlantis evo που είναι σαφώς πιο μεγάλος στο ύψος λόγο 4ml tank.

Από την μία ώρα χρήσης που του έχω κάνει μπορώ να πω ότι με καλύπτει μέχρι στιγμής...του έβαλα την 0.8 και παίζω στα 14-15w έχω ωραία γεύση με ursula. Θα δοκιμάσω τις επόμενες μέρες και με το voodoo.

Οι επόμενες μέρες θα δείξουν πολλά...
Spoiler

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επεξεργάσθηκε απο minas89, 30 Μάρτιος 2018 - 17:43.

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Γεια σου φιλε Μηνα....καλοριζικος!μια χαρα ειναι!
Περιμενουμε να μας πεις καποια στιγμη και το τελικο σου συμπερασμα......γευση....αντοχη αντιστασεων....ποια προτιμας.....
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Καλοάτμιστος Μηνά.

Και εγώ δεν θεωρώ την προσθήκη άσχημη.

Θα προτιμούσα να είναι στο ίδιο χρώμα με το καπάκι της μπαταρίας.

Όπως και να χει αξιοποίησες ένα mod, που δεν μπορούσες να αλλάξεις άμεσα και να κάνεις τη δουλειά σου. :ok: 

Περιμένουμε εντυπώσεις από τη χρήση του. :)  

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   minas89

minas89

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις
Ναι και εγω θα το ηθελα στο ιδιο χρωμα η τουλαχιστον μαυρο. Εχει 2 μαγαζακια εδω πατρα που εχουν ψυκτρα, θα παω απο βδομαδα να δω αν εχουν μαυρο τουλαχιστον!
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Να πω δυο πραγματα που παρατηρησα στον zenith μιας και εκανα την αγορα του ως δωρο στην κοπελια μου προς αντικατασταση του ναυτιλου 2.
Αγορασα τον 2ml μιας και ειναι τοσο βολικος που το γεμισμα του ειναι παιχνιδακι σε σχεση με τον αλλον.
Οπως ειπα...πολυ ευκολο γεμισμα....φτηνες αντιστασεις....αν κρατανε πολυ θα φανει στην πορεια.....εχουν ακουστει αρκετα για καποιες διαρροες και ελαφρυ σφυριγμα αλλα δεν εχει κανει ακομα κατι τετοιο την εμφανιση του.
ΓΕΥΣΗ......ειναι πολυ καλος......δεν ειναι ομως κατα την ταπεινη μου αποψη τοσο αναλυτικος οσο ο ναυτιλος2...ΚΑΙ....υστερει αρκετα στο χτυπημα σε σχεση παλι με τον Ναυτιλο που βαραει αρκετα....και ισως αυτο δικαιολογει και ενα παραπανω ποστ μου που αναφερω στο μαγαζι που τον ειχα δοκιμασει δεν ειχα αισθανθει το χτυπημα καθολου.
Κατ τα αλλα ειναι αρκετα ευχρηστος και πολυ πιο βολικος απ τον ναυτιλο2.
  • Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   minas89

minas89

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις
Για να νιώσω το χτύπημα εγώ πρέπει να παίξω στα όρια της αντίστασης 17-17.5.

Ανάλογα και το υγρό βέβαια και την νικοτίνη

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Και στους δυο ατμιζω crema de fresa 12αρι 50-50 για να βγαλω το συμπερασμα μου και οι δυο με καινουριες ενοειται αντιστασεις και φυσικα μετα απο αρκετα ml για να δουλεψουν καλα οι αντιστασεις και να βγαλουν ολη την γευση.
Οποτε αν καποιος θελει εναν ποιοτικο εργοστασιακο ατμοποιητη με πολυ ευκολο γεμισμα καλη γευση και μετριο χτυπημα παει Zenith....
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
Για οποιον ενδιαφερεται για την αγορα του ας δει και αυτο το βιντεο που δικαιολογει τα λεγομενα μου....

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Bill-Βασιλης

Bill-Βασιλης

Member

• VF Members
  • 22 Δημοσιεύσεις

Καλημερα,να πω και εγω την γνωμη μου αφου τον εχω  αρκετο καιρο.

Ευχρηστος,με καλη γευση, 2 θεματα που εξυπηρετουν καποιο αρχαριο ,αλλα και οποιον θελει καποιον πιο ευκολο ,γρηγορο ατμο.

Δυο πραγματα δεν μου αρεσαν,1) τον επλυνα στην αρχη με σαπουνι και χλιαρο νερο,ολα καλα,οταν τον επλυνα με ξυδι και σοδα ,οπως

κανω με ολους τους ατμο μου ,εμφανισε οξειδωση γυρω γυρω απο την τρυπα της αντιστασης

Και δευτερο ενω οι αντιστασεις της συσκευασιας ηταν τελειες και σε γευση και σε αντοχη οι μετα αγορασμενες ειναι κατωτερες και σε αντοχη και σε γευση.

Την γευση μπορω να την αποδωσω σε κορεσμο αλλα η αντοχη;;;;

Σε γενικες γραμμες θα τον προτεινα για αγορα αυτη την στιγμη ελλειψη αλλου

• Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Βασίλη αν σου έχει εμφανίσει οξείδωση καλό θα είναι να τον πας στο μαγαζί που τον αγόρασες να τους το δείξεις και να ζητήσεις αντικατάσταση.

Υπάρχει πιθανότητα να είναι αστοχία υλικού μιας και είναι ανοξείδωτο ατσάλι και δεν θα πρέπει να σκουριάζει.

Όλους τους ατμοποιητές μου τους πλένω σε εβδομαδιαία βάση σε σαπουνάδα με ξύδι και αυτοί που είναι πραγματικά ss δεν έχουν εμφανίσει ποτέ τέτοια δείγματα.

Προβλήματα με σκουριές είχα με κάποιες βίδες από αυτούς οι οποίες και αντικαταστάθηκαν άμεσα.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη