Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Καπνικα υγρά

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   bilis.kontogiorg

bilis.kontogiorg

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
Καλημέρα στην ομάδα θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει καπνικα γλυκα υγρά sake and vape?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Βασίλη καλημέρα. :default_bye:

Στην αγορά υπάρχει πλέον πληθώρα υγρών με γεύσεις για όλα τα γούστα. :yes:

Το κακό όμως είναι ότι τώρα με τα περιοριστικά μέτρα λόγω της πανδημίας, δεν μπορούμε να πάμε σ' ένα κατάστημα και να δοκιμάσουμε ένα υγρό πριν το αγοράσουμε. :(

Η πρότασή μου είναι να ψάξεις στο διαδίκτυο για κάποιες εταιρείες υγρών που στο παρελθόν σου άρεσαν κάποια υγρά τους και διαβάζοντας τις περιγραφές να διαλέξεις κάποιο που θα σου κάνει "κλικ". :rolleyes:

Συνήθως οι περιγραφές των εταιρειών για τις γεύσεις τους πλησιάζουν αρκετά στην πραγματικότητα.

Προσωπικά εδώ και 2 περίπου χρόνια σταμάτησα να ψάχνομαι και καταστάλαξα σε κάποια υγρά που παρασκευάζω μόνος μου (DIY) αγοράζοντας συγκεκριμένα αρώματα - γεύσεις οι οποίες μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού.

Επίσης το μεγαλύτερο ποσοστό των υγρών που ατμίζω ημερησίως είναι σκέτη βάση.

Κι εγώ να σου προτείνω κάποιο υγρό θα είναι μεν κάποιο που αρέσει σ' εμένα αλλά καθόλου σίγουρο για να μην πω αδύνατο ότι θα αρέσει και σ' εσένα. :) ;)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   mankar72

mankar72

Advanced Member

• VF Members
  • 239 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάνος
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Συμφωνώ με το Μάκη (@makis66), το θέμα υγρών είναι τελείως υποκειμενικό.

Προσωπικά τους τελευταίους μήνες πέρα από 2-3 diy συνταγές που έχω σταθερά στην κάβα μου απολαμβάνω πολύ τα γλυκά καπνικά της Rope Cut τα οποία έχουν το πλεονέκτημα ότι κυκλοφορούν και ως shale n vape και ως αρώματα. Συγκεκριμένα τα αγαπημένα μου είναι το Skipper, το Black Beard και το Loose Canon. Και τα τρία είναι στην κατηγορία των γλυκών καπνικών. Ειδικά το Skipper έχει το προφίλ που συνήθως αρέσει σε πολλούς ατμιστές. Αυτά ως πρόταση δική μου στο ερώτημά σου αλλά να ξέρεις πως ότι αρέσει σ' εμένα δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα ικανοποιεί κι εσένα.

Να συμπληρώσω ότι έχω δοκιμάσει όλα τα υγρά της εταιρείας και όλα είναι πολύ ωραία και αποδίδουν πολύ καλά τα αρώματα που περιγράφουν. Τα τρία που ξεχώρισα είναι αυτά που έκατσαν σ' εμένα καλύτερα για all day άτμισμα. Αν από την περιγραφή σου ταιριάζει κάποιο άλλο αυτό που μπορώ να σου πω από την εμπειρία μου είναι πως οι περιγραφές ανταποκρίνονται καλά σε αυτό που γεύεσαι. Δυστυχώς υπό τις παρούσες συνθήκες για να δοκιμάσεις πρέπει να αγοράσεις οπότε υπάρχει πάντα το ρίσκο να πάει νεροχύτη. 

Επεξεργάσθηκε απο mankar72, 10 Μάρτιος 2021 - 11:55.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

bilis.kontogiorg

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
Σας ευχαριστώ πολύ θα ήθελα και την άποψη σας για το dejavu ry4 boss που παραγκειλα ποια είναι η καλύτερη συνταγή για 4αρη νικοτίνη?? Σε 120 ml μπουκάλι με 25 ml άρωμα.

• Μου αρέσει (+) x 2

bilis.kontogiorg

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις

Για ατμοποιητη τής innokin τον go s

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

RY4-BOSS-500x500-0.jpg

Βασίλη δεν γνωρίζω από ποιο κατάστημα το παράγγειλες, αλλά βλέπω με ένα πρόχειρο ψάξιμο ότι το μπουκαλάκι των 120ml περιέχει 25ml αρώματος.

Τώρα για 4mg τελικό υγρό 120ml που θέλεις χρειάζεσαι:

24ml νικοτινούχα βάση (nicotine booster 20mg) και 71ml μηδενική βάση + φυσικά τα 25ml αρώματος που περιέχει το μπουκαλάκι.

Δηλαδή ρίχνεις μέσα στο μπουκαλάκι των 120ml δυόμιση (2,5) μπουκαλάκια (παρά κάτι) των 10ml nicotine booster 20mg και συμπληρώνεις με 71ml μηδενική βάση.

Κατόπιν αναδεύεις καλά. :)

• Συμφωνώ! (+) x 1

bilis.kontogiorg

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις

Εγώ έβαλα ακριβώς όπως τα γράφεις η μόνοι διαφορα είναι ότι έβαλα 20 ml pg και μέχρι επάνω συμπλήρωσα με vg πιστεύω να βγει οκ.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Βασίλη στην μηδενική βάση την αναλογία VG/PG μπορείς να την ρυθμίσεις εσύ όπως θέλεις ανάλογα με τις προτιμήσεις σου.

• Συμφωνώ! (+) x 1

bilis.kontogiorg

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
Άρα δεν θα έχω κάποιο θέμα βάση της μίξης που το έκανα? Νομίζω είναι 50 50. Από ότι διάβασα είναι το ιδανικό για mtl

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Βασίλη αν από τα 71ml έβαλες μόνο 20ml PG και τα υπόλοιπα 51ml VG τότε στο τελικό μίγμα η αναλογία VG/PG δεδομένου ότι τα 25ml του αρώματος είναι PG θα είναι 53VG/47PG. Μια χαρά είναι...

31,26K   5 Αριθμός λήψεων

• Συμφωνώ! (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη