Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Αυτοπαρουσίαση μελών

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
737 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   jimb

jimb

Newbie

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις

Δημητρης απο Αθηνα,

ξεκινησα πριν 4-5 χρονια με Ce4-5  μετα με ναυτιλο, cubis και τελευταια περασα σε επισκευασιμους,

phenomenon, kaufun V5 (για τον οποιο και θα ανοιξω θεμα) και περιμενω ενα AMMIT.

Εχω περασει απο μηχανικα μοντς και τωρα ειμαι σε VTC mini το οποιο με καλυπτει.

Δεν μου αρεσουν τα πολλα βαττ και ειμαι πιστος της τσιγαρισιας τζουρας.

Ατμιζω αποκλειστικα καποια μιξη με RY4 double, ισως καποια στιγμη που θα το βαρεθω

να περασω σε κατι αλλο, αλλα βαριεμαι τις πολλες αλλαγες.

Αυτα ;)

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Tas

Tas

Member

• VF Members
  • 46 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΤΑΣΟΣ
  • Περιοχήθεσσαλονικη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:doggy,kayfun v3plus,phenomenon lite-zest,skyline
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:ψαροντούφεκο

Καλησπέρα και από μένα.Είμαι ο Τάσος κάπνιζα 1 καπνό τη μέρα και κυρίως marlmporo τσιγάρα για πολλαά χρόνια μέχρι που σιχάθηκα τη βρώμα του τσιγάρου το λαχάνιασμα στις σκάλες.. το άδειο μου πορτοφόλι και μπήκα στο χώρο του ΗΤ εδώ και 7 μήνες.Στη μετάβαση μου από τους εργοστασιακούς στους επισκεύασιμους βοήθησαν οι φίλοι και συντονιστές Μάκηςχ3 που μου έδωσαν απλόχερα τα πρώτα υλικά, συμβουλές και αναλώσιμα!Πλέον φτιάχνω τα δικά μου υγρά με απόλυτη επιτυχία και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Ribot

Ribot

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος

Καλώς σας βρήκα κι εδώ, καλή αρχή και καλή συνέχεια στην προσπάθεια που ξεκινήσατε. Είμαι ο Γιώργος και λίγο πολύ έχουμε γνωριστεί μεταξύ μας τα τελευταία χρόνια, είτε ιντερνετικά είτε και δια ζώσης.

Εύχομαι δημιουργικές συζητήσεις, χωρίς παρεξηγήσεις και σκοπιμότητες.

Τα σέβη μου.

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   Spy

Spy

GVC

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σπύρος
  • ΠεριοχήΑθήνα

Καλή αρχή και καλορίζικο παιδιά!  :)

Για όσους δεν με γνωρίζουν ήδη, είμαι ο Σπύρος, 50 χρονών. 36 χρόνια καπνιστής και περίπου 3 αποκλειστικά ατμιστής.

Τους περισσότερους (όπως και ο αποπάνω μου) σας έχω γνωρίσει είτε διαδικτυακά σε φόρουμ και facebook, είτε δια ζώσης σε ατμοσυναντήσεις και άλλες εκδηλώσεις.

Είμαι ένας από τους Συντονιστές του "δίπλα" φόρουμ και (προς το παρόν) Πρόεδρος του συλλόγου μας, της

Please Login or Register to see this Hidden Content

.

Μπορείτε να με λέτε και ο "πρόεδρας"  :P  :lol:  B)

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   ant

ant

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης

Χαίρεται και καλως σας βρήκα :) Αντώνης από Ρέθυμνο, εγώ απλά ήθελα να ελαττώσω το κανονικό τσιγάρο και τελικά έμεινα με το ηλεκτρονικό αποκλειστικά. Καμμένος με υπολογιστο-τεχνολογικο-ηλεκτρονικα θέματα γενικότερα.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   QS-Plan

QS-Plan

Member

• VF Members
  • 35 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kostas
  • ΠεριοχήThessaloniki
Να ευχηθω οτι καλυτερο στην νεα αυτη προσπαθεια...

Ειμαι ο Κωστας, απο Θεσσαλονικη, 50ρης πλας και ακομη πολεμαω μετα απο σχεδον μια 9ετια τους δαιμονες μου με καθε λογης η.τ.

Χανουμε τις μαχες που και που ευελπιστωντας να κερδισουμε τον πολεμο...

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   evi7767

evi7767

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚινεττα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Tfv12, mad dog

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   haytek

haytek

Member

• VF Members
  • 28 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Lampros
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Paranormal 250c, GUS Iou-R , Doggystyle

Και πολυ αργησα να γραψω . Με λενε Λαμπρο , είμαι 26 ετων, εδω με τη διαχειριστικη ομαδα γνωριζομαστε εδω και κανενα 6μηνο αν δεν κανω λαθος, ατμίζω από 04/02/2016 για να ειμαι ακριβης, και απο 3 πακετα Κ.Τ. κατεληξα επιτοπου στα 0. Βέβαια λογω επαγγελματος (ναυτικος) και του tpd , η συνεχιση του Η/Τ δεν ξερω κατα ποσον εφικτη θα είναι αλλα μεχρι στιγμης όλα βαινουν καλώς.

Κατα κόρον πνευμoνικος,στα ντουζενια μου και τσιγαρισιος που και που, και κανενα χρονο πανω κατω αποκλειστικα σε επισκευασιμους(medusa, merlin mini) . Καλη αρχη στην ομαδα και στην προσπαθεια της και καλα ατμισματα!

Επεξεργάσθηκε απο haytek, 02 Σεπτέμβριος 2017 - 00:50.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   netsplit

netsplit

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις
Καλή επιτυχία εύχομαι.
Μήτσος ο γνωστός -)
  • Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Ένα καλώς ήρθατε σε όλα τα νέα μέλη, χαίρομαι που βλέπω και πολλά γνωστά ονόματα  :byebye: της κοινότητας.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   xristinager

xristinager

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:nautilus 2,nautilus x, cubis 2

Καλώς σας βρήκα και καλή συνέχεια να έχουμε, είμαι η Χριστίνα, 30 χρόνια καπνίστρια και ατμίστρια (αποκλειστικά)  από τον Απρίλη του 2017, ξεκίνησα με Aspire zelus 50 & Nautilus 2, και αυτή τη στιγμή κατέχω και nautilus X, cubis 2 & evic primo mini, από υγρά προτιμώ relax, manhattan, city & odin 102.
Τα υπόλοιπα θα τα λέμε στο φόρουμ........

Επεξεργάσθηκε απο xristinager, 02 Σεπτέμβριος 2017 - 12:05.

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

:welcometovapefriends:  ...καλη διαμονη αγοροκοριτσα!!

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   shadockan

shadockan

Member

• VF Members
  • 35 Δημοσιεύσεις

Να συστηθω και 'γω με τη σειρα μου , γιατι υπαρχουν και ατομα που δεν με γνωριζουν ...

Ειμαι ο Βασιλης απο Τρικαλα .
Ατμιζω απο το 2010 και ευχομαι να εχει καλη πορεια το νεο αυτο φορουμ , μακρια απο κακοτοπιες και με κυριοτερα γνωρισματα το σεβασμο αναμεσα στους ατμιστες και τη προσφορα βοηθειας σε οποιον τη χρειαζεται .

Καλη αρχη παλικαρια .

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   shadockan

shadockan

Member

• VF Members
  • 35 Δημοσιεύσεις

:welcometovapefriends:  ...καλη διαμονη αγοροκοριτσα!!

Γεια σου Νικολα ...

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.177 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Καλησπέρα Βασίλη και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Καλή διαμονή και καλά post σε όλους τους :vapefriends:

:welcomeVF:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.756 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Χαιρετώ κι εγώ!

Με λένε Δημήτρη, είμαι Ορθοπαιδικός (ή Ορθοπεδικός γιατί το συζητάγαμε σε άλλο φόρουμ) Χειρουργός. Είμαι μέλος της Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών. Μένω Αθήνα στη Νέα Σμύρνη.

Το άτμισμα το άρχισα τυχαία βλέποντας ένα συνάδελφο τον Φεβρουάριο του 2015 (πρώτη επαφή είχε γίνει με τους λεπτούς σωλήνες που πέρνανε αμπούλες μιας χρήσης, η φόρτιση άντεχε λίγες ώρες και οι γεύσεις ήταν αχαρακτήρηστες). Πιό πολύ από περιέργεια πήρα ένα ίδιο (Joyetech eGo One) και πρώτο μου υγρό το Tribeca της halo. Χωρίς να θέλω ή να μπορώ να το εξηγήσω, από τότε δεν κάπνισα ούτε ένα κ.τ.

Μετά το πρώτο τρίμηνο, έφτιαξα την πρώτη μου αντίσταση σε κεφαλή της Joyetech και μετά με πήρε ο κατήφορος :lol:

Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ σε τακτική βάση 6 υγρά (ανάλογα με τα γούστα της ώρας) ενώ πάντα έχω πάνω μου έναν δεύτερο ατμοποιητή. Τα mod που χρησιμοποιώ (αρκετά έχουν πάρει τιμητική θέση σε χώρο μνήμης και τιμής μαζί με ατμοποιητές σε κουτί σε ντουλάπα είναι ένα Joyetech eVic-VTC Mini, ένα Joyetech Ocular C (που σύντομα θα πάει για απόσυρση) και ένα dicodes no6.

Ατμοποιητές (έχω το "βίτσιο" να έχω μόνο γνήσιους) που παίζουν αυτό το φεγγάρι είναι Kayfun 5, Kayfun Lite Plus, Erlkoenigin, Calix X2, SQuape X Dream, Tilemahos Armed και το τελευταίο απόκτημα Skyline.

Τα στησίματά μου είναι κύρια με Kanthal και NiFe30 (ανάλογα το ατμοποιητή) και βαμβάκι Cotton Bacon ή VCC.

Από κει και πέρα, θέλω να ξέρετε ότι τα ποστ μου είναι πάντα καλοπροαίρετα και συνήθως χιουμοριστικά και ποτέ ειρωνικά ή κακοπροαίρετα. Αν θέλω να πω κάτι "κακό" θα είναι σαφές και χωρίς υπονοούμενα. Συνήθως είναι σεντόνια :rolleyes: Είμαι ανοικτός σε συναντήσεις επιστημονικού και ανθρωπιστικού χαρακτήρα (σουβλατζίδικα, μπαράκια, κλπ).

Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα επανέλθω.

• Μου αρέσει (+) x 6

ONLINE   dimgoua

dimgoua

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημητρης
  • ΠεριοχήΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Καλησπέρα και από έμενα και καλή αρχή

Δημήτρης. :)  :)

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.292 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

:welcomewave: γιατρέ στην παρέα μας και ευχαριστούμε για την τιμή που μας κάνετε εσύ και όλα τα νέα μέλη.

Προσπαθούμε να κάνουμε ότι μπορούμε με τις εμπειρίες που έχουμε αποκτήσει από την ενασχόλησή μας με το άτμισμα και να βοηθήσουμε όσο μπορούμε νέους ατμιστές να μην ξαναγυρίσουν στο τσιγάρο.

Έχουμε την πεποίθηση ότι αυτό μπορεί να γίνει με την συλλογική προσπάθεια όλων των μελών που έχουν γνώσεις και εμπειρίες, μέσα από παρουσιάσεις και ανταλλαγή απόψεων στα νήματα.

Ξέρουμε ότι κάθε αρχή είναι και δύσκολη.

Η βιβλιοθήκη μας είναι προς το παρόν πολύ φτωχή, μιας και το φόρουμ μετράει μόλις 2 ημέρες ζωής.

Το παλεύουμε και θέλουμε την βοήθειά σας σ' αυτό.

Πιστεύουμε ότι με την βοήθειά σας θα εμπλουτίσουμε τις ενότητες και τα νήματα με χρήσιμα θέματα που θα φανούν χρήσιμα στα μέλη μας.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα όταν βλέπουμε γνώριμους από άλλες ατμιστικές κοινότητες τις οποίες σεβόμαστε, μιας και από εκεί μάθαμε σχεδόν όλα όσα ξέρουμε για το άτμισμα.

Καλή διαμονή και καλές δημοσιεύσεις. :)

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Carnivorous Vulgaris

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 86 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης
  • ΠεριοχήΝότιο Μπανανιστάν
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:P80 - άει στικ 100 - siren2 - κυρ φόντας f2 - χάνταλης
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy

καλησπέρα είμαι ο Αντώνης και είμαι 365 (και κάτι ακόμα) μέρες

χωρίς ίχνος τζούρας κ.τ.

Το τελευταίο μάλιστα ήταν τράκα από τον fantomas.

Σας χαιρετώ

34 χρονών...και τώρα που το σκέφτομαι τα 15 καπνιστής...πολλά μαζεύτηκαν

επίσης,

ψηλός/ξανθός/γαλανομάτης δεν είμαι

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.177 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Καλώς ήρθες Αντώνη στους :vapefriends:

Οσμίζομαι στον αέρα ότι σύντομα θα σου κάνει επίσκεψη ο Νικόλας. :rolleyes:

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη