Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Αυτοπαρουσίαση μελών

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Καλημέρα Γιάννη και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Είσαι πλέον αρκετά παλιός ατμιστής και φαντάζομαι ότι έχεις καταλήξει στο τι σου αρέσει και σε ικανοποιεί στο άτμισμα.

Όπως φαντάζομαι διαπίστωσες εδώ είμαστε μια μεγάλη παρέα που μοιραζόμαστε τις εμπειρίες και τις γνώσεις μας στο άτμισμα με φιλική και παρεΐστικη διάθεση χωρίς εντάσεις.

Ελπίζω να βοηθήσεις με τις γνώσεις και τις δικές σου εμπειρίες στην εξέλιξη αυτής της προσπάθειας,

Για ότι χρειαστείς είμαστε εδώ να βοηθήσουμε.

Καλή διαμονή και καλές δημοσιεύσεις.

:welcomeVF:       

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Γιάννη καλημέρα και καλώς όρισες στην παρέα μας.

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και αυτά είναι που μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε.

Όπως ήδη έχεις καταλάβει το κλίμα που επικρατεί είναι πολύ καλό χωρίς αψιμαχίες και συμφέροντα.

Είναι χαρά μας να βοηθάμε ο ένας τον άλλο με απώτερο σκοπό να μείνουμε μακριά από το τσιγάρο.

Για ότι χρειαστείς η ομάδα της διαχείρισης αλλά και όλα τα αξιότιμα μέλη του φόρουμ είναι εδώ για να βοηθήσουν.

Το ίδιο κι εσύ με τις εμπειρίες 3 χρόνων σίγουρα θα μπορέσεις να βοηθήσεις κάποιον και να μοιραστείς με όλους τις ατμιστικές σου εμπειρίες.

Καλή διαμονή και καλή περιήγηση. :computer-21:

:welcomeall:   στους  :vfriends: :hellored:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

@

Συνονοματε καλως ηρθες !!!  :wave_smiley19:  :upviolet:

Οτι χρειαστεις ειμαστε στην διαθεση σου !!!

Καλα ατμισματα και περιηγηση στο φορουμ και παντα μακρυα απο το κωλ.....τσιγαρο !!!

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   simeon

simeon

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Istick Pico
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μουσική,Μοτο,Αυτοκίνητα

Καλώς σας βρήκα και εγώ με την σειρά μου!Το όνομά μου είναι Παναγιώτης ειμαι απο Αθήνα και ξανα ατμίζω εδώ και έναν μήνα πάλι.Παλαιότερα ξανα άτμιζα αλλα απέτυχα λόγο προβλημάτων που αντιμετώπιζα.Έχοντας ξανα γυρίσει στο σπορ θα ήθελα να μάθω περισότερα με το DIY στα υγρά αναπλήρωσης καθώς έχουν αλλάξει πολλα απο τότε.

Έχω στην κατοχή μου ένα istick pico το οποίο ειναι πολύ καλο για τα δικά μου δεδομένα.Θα χαρώ πολύ να με βοηθήσετε σε ότι αφορα το Η.Τ.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Καλώς μας ήρθες Παναγιώτη στην παρέα των  :vfriends:

Ελπίζω η δεύτερη προσπάθειά σου να είναι και η τελευταία και να παραμείνεις στον ατμό.

Εμείς από τη μεριά μας θα βοηθήσουμε σε ότι χρειαστείς.

Μέσα στα νήματα του forum θα βρεις αρκετά θέματα που αφορούν υγρά και μίξεις αρωμάτων.

Σε περίπτωση που δεν σε καλύψει κάτι απ αυτά μπορείς να ανοίξεις κάποιο καινούργιο θέμα ή να ρωτήσεις σε κάποιο σχετικό.

Μιας και τώρα ξεκινάς πάλι την ενασχόλησή σου με τον ατμό καλό θα είναι να διαβάσεις για όλες τις εξελίξεις στα θέματα που αφορούν τον ατμιστικό εξοπλισμό και τη σωστή του χρήση.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

@

:geia-xara:  Δάσκαλε καλώς ήρθες :default_bye: 

Με τόσο καιρό στον ατμό ήρθε η ώρα και για να έρθεις σιγά σιγά στους επισκευάσιμους :ok:

Αν το αποφασίσεις και για ότι χρειαστείς βεβαίως εδώ είμαστε :uup: :uup: :vfriends:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

@

Πάνο καλώς ήρθες στην παρέα :vfriends:

Ότι προβλήματα στο ΗΤ κι να έχεις θα τα λύσουμε (Θα τα ισοπεδώσουμε λέμε)  :D  :twothumbs:

Πριν αγοράσεις κάτι σε εξοπλισμό ρώτα (υπέρ κατά)

Κι όλα καλά θα πάνε :rasta: :uup:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   kyrgiannis

kyrgiannis

Member

• VF Members
  • 15 Δημοσιεύσεις

@

:geia-xara:  Δάσκαλε καλώς ήρθες :default_bye: 

Με τόσο καιρό στον ατμό ήρθε η ώρα και για να έρθεις σιγά σιγά στους επισκευάσιμους :ok:

Αν το αποφασίσεις και για ότι χρειαστείς βεβαίως εδώ είμαστε :uup: :uup: :vfriends:

Καλώς σας βρήκα. Το δάσκαλε αποτελεί μεγάλο τίτλο τιμής για μένα και προσπαθώ να αντεπεξέλθω. Τώρα  το άτμισμα το χρησιμοποιώ μόνο για να μην ξανακαπνίσω και δε θέλω να μου γίνει βραχνάς. Ενα καλό υγρό σε ένα αξιόλογο ατμοποιητή, να προσέχω να έχω πάντα αντιστάσεις , 2 mod με ενσωματωμένες το ένα δουλεύει το άλλο φορτίζει και αυτό είναι όλο. Σε ευχαριστώ πάντως για τη πρόθεση να βοηθήσεις και ναι αν ποτέ το χρειαστώ θα ζητήσω βοήθεια.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   chrisbil

chrisbil

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις
Καλησπέρα παιδιά.. Ονομάζομαι Χρήστος και είμαι από Λάρισα. Μετά από διακοπή του ατμίσματος εδώ και ένα χρόνο έχω ενα μήνα που ξεκίνησα και πάλι. Το σετακι που έχω στην κατοχή μου είναι ένα istick pico με τον zlide ατμοποιητη. Καλώς σας βρήκα και καλή συνέχεια σε όλους!!!

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Καλώς ήρθες Χρήστο. Όταν λες διακοπή ατμίσματος εννοείς ότι κάπνιζες ενδιάμεσα ή έκανες σκέτο αέρα;

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   chrisbil

chrisbil

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις

Καλώς ήρθες Χρήστο. Όταν λες διακοπή ατμίσματος εννοείς ότι κάπνιζες ενδιάμεσα ή έκανες σκέτο αέρα;

Άτμιζα αποκλειστικά για ενάμιση χρόνο. Μετά ξαναέπεσα στο τσιγάρο και εδώ και ένα μήνα είμαι αποκλειστικά και πάλι στον ατμό.

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Καλώς μας ήρθες Χρήστο στην παρέα των :vapefriends: :hat-tip: 

Σου εύχομαι να μείνεις στον ατμό και να μην ξαναγυρίσεις στο παλιοτσίγαρο.

Εμείς είμαστε εδώ να βοηθήσουμε όπου είναι δυνατόν.

Το σετάκι που έχεις είναι πολύ καλό και θα σου πρότεινα να έχεις και ένα δεύτερο, είτε για δεύτερη γεύση είτε για ρεζέρβα.

Καλή διαμονή, καλές δημοσιεύσεις και για ότι χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις.

:welcomeall: :hellored:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Καλώς ήρθες Χρήστο στην παρέα των  :vfriends:

Εδώ είμαστε για να σε βοηθήσουμε να μην ξαναγυρίσεις στο τσιγάρο που σε όλους μας μόνο κακό έκανε.

Το σετ που χρησιμοποιείς είναι πολύ καλό όπως σου είπε και ο Μάκης @

αλλά καλό θα είναι να πάρεις και ένα δεύτερο για εναλλαγή γεύσεων έτσι ώστε να μην επέλθει η κόπωση-κορεσμός από το άτμισμα μιας μόνο γεύσης.

Στο forum θα βρεις αρκετές προτάσεις που πιστεύω ότι θα σε καλύψουν.

Για ότι χρειαστείς μη διστάσεις να ρωτήσεις.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

Χρήστο όταν έκλεισα 1 χρόνο στο ΗΤ όχι μόνο δεν μπορούσα να γυρίσω στο ΚΤ αλλά με ενοχλούσε

ακόμα και η μυρωδιά του

Αφού δεν μπόρεσα να τα σταματήσω όλα , μονόδρομος ήταν το ΗΤ

Το ΗΤ δεν είναι όπως το ΚΤ

Έχει πολύ παιχνίδι και παραμέτρους

Μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου και να ξεφεύγεις λίγο από αυτά για πειραματισμό

Κι αν δεν σ αρέσει να γυρίζεις πάλι πίσω

Αφού είσαι σε εργοστασιακό ατμο/τη (Και καλά κάνεις για αρχή) θα ψάξεις λιγότερα πράγματα από άλλους

που έχουν επισκευάσιμους

Κι αυτά είναι

Υγρά – Ποσοστά PG/VG – Νικοτίνη – Γεύση (Γεύσεις - Αρώματα) έτοιμα για αρχή

Αντίσταση – Ohm

Κράτα τον ατμο/τη σου καθαρό

Φρόντισε να μην μένεις από ρεύμα και υγρά

Για οποιαδήποτε απορία σου η μελλοντική αγορά σου ρώτησε στο forum

Καλώς ήρθες ξανά στο ΗΤ  :uup:  + Στούς :vfriends:

Επεξεργάσθηκε απο Scorpion, 13 Μάιος 2019 - 11:34.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Vapinteddy

Vapinteddy

Newbie

• Members
  • 7 Δημοσιεύσεις
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vindicator. kennedy rda, kali rda, subzero, keene
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Άτμισμα, Drum n Bass, ψάρεμα και οτιδήποτε περί τεχνολογίας

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα από την όμορφη Καλαμάτα! Γιώργος εδώ και έχω μπει στον χώρο του ατμίσματος εδώ και τέσσερα χρόνια περίπου (1η Ιουλίου 2015). Από την στιγμή που ξεκίνησα εκεί έμεινα. Το άλλο το ρημάδι (22 χρόνια) δεν έχει ξαναβρεθεί στον δρόμο μου ούτε για δείγμα! 

Ξεκίνησα με ένα στυλ στυλό τσιγαρίσιο σετάκι και 18αρα νικοτίνη. Πρώτο υγρό ήταν αν θυμάμαι καλά γεύση καραμέλα. Από την αρχή στα γλυκά, θα εξηγήσω γιατί το λέω πιο κάτω. 

Μέσα στου δυο πρώτους μήνες λοιπόν έκανα την αλλαγή και πήγα στους πνευμονικούς γιατί δεν με ικανοποιούσε αυτό που είχα. Το ijust2 επέλεξα μαζί με τον ατμοποιητή που είχε μαζί. Υπόψιν έκανα ακόμη 18αρα νικοτίνη  :D  Αν όχι στις τρεις εβδομάδες τουλάχιστον στον μήνα και μετά από ενοχλήσεις που είχα στο στομάχι κατέβασα την νικοτίνη στο 6 με τη μια. Και μου έκατσε γάντι και σταμάτησαν οι ενοχλήσεις  ;)  Από κει και έπειτα άρχισαν οι δοκιμές, οι αλλαγές, οι αγορές σε μοντάκια και ατμοποιητές και αυτή τη στιγμή έχω φτάσει να παίζω μόνο με μηχανικά, 1mg νικοτίνη και από γεύσεις είμαι τιτανοτεράστιος φαν της φράουλας κάργα και ότι έχει να κάνει με κρέμες, μπισκότα, επιδόρπια και γενικά ότι υπάρχει σε γλυκό! Απεχθάνομαι ότι είναι παγωτικό μενθόλη, κουλάντα, μέντα με ελάχιστες εξαιρέσεις και ανάλογα το πόσο δυνατά είναι. Εξαιρέσεις βέβαια έχουν τα καπνικά που έχω δοκιμάσει πολύ λίγα που μου άρεσαν. 

Καλή μου διαμονή λοιπόν, καλά ατμίσματα, ντουμάνια, δοκιμές σε όλους και όλες  :yahoo:

• Μου αρέσει (+) x 8

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

@

Καλημερα & καλως ηρθες !!!!

Οτι χρειαστεις & χρειαστουμε εδω εισαι και ειμαστε !!!

Η παρεα εδω ειναι αψογη και φιλικη χωρις τρολαρισματα !!! 

Υπαρχουν αρκετοι γνωστες στο φορουμ περι μηχανικων mod αλλα και ιδιων προτιμησεων σε γευσεις , οπως το δικο σου, οποτε οι αποψεις και ιδεες θα ταυτιστουν.

Ευχομαι καλα   :ntoymania:  και καλη περιηγηση !!! 

:nargiles:  :computer-21:

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Καλημέρα Γιώργο και καλώς ήρθες στην παρέα των :vfriends:

Είσαι παλιός ατμιστής πλέον και έχεις καταλήξει στο τι σου αρέσει και τι σε ικανοποιεί από ατμιστικό εξοπλισμό και υγρά.

Στο Forum θα βρεις αρκετά ενδιαφέροντα θέματα και πιστεύω με τη συμμετοχή σου να βοηθήσεις και νεώτερους ατμιστές.

Η συμμετοχή σου θα βοηθήσει επίσης την εξέλιξη του forum και την ενημέρωση των μελών μας.

Ότι χρειαστείς μη διστάσεις να ρωτήσεις.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Καλημέρα Γιώργο και :welcomeall:  όμορφη στην παρέα των :vapefriends:

Θα χαρώ πολύ αν θα είσαι ενεργό μέλος.

Κι εγώ είμαι φαν των μηχανικών, τα οποία βέβαια απαιτούν μια κάποια εμπειρία και λίγες παραπάνω γνώσεις έτσι ώστε όταν τα χρησιμοποιείς να είσαι ασφαλής.

Οιι προλαλήσαντες συνατμιστές και καλοί μου φίλοι τα έγραψαν όλα και με κάλυψαν, οπότε θα αρκεστώ να σου ευχηθώ καλή διαμονή και καλές δημοσιεύσεις. :hat-tip:

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Γιώργο μην τον ακούς τον Μάκη, μπερδεύει τις μηχανές με τα μηχανικά και πουλάει μούρη  :lotpot:  :lotpot:  :lotpot:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 6

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

@

Γιώργο καλώς ήρθες  @  :vfriends: