Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Αυτοπαρουσίαση μελών

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
823 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fkyriazid

fkyriazid

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Φίλιππος, Αθήνα, καπνιστής 10-15 τσιγάρων την ημέρα από 1991 μέχρι αρχές 2018, ατμιστής με την πρώτη προσπάθεια από Φλεβάρη 2018... Συστήνομαι εκτενώς, για όποιον στην καραντίνα έχει όρεξη....

Ξεκίνημα με Nautilus 2 και Lamda Yoda κυρίως για 1 χρόνο.  Μαζί με eleaf pico mod.

Προσθήκη "και καλά" για ατμό και πιο ανάλαφρα υγρά του Melo 4 με RopeCut Dark Thirty & Skipper... και μαζί του SMOK mod, ούτε θυμάμαι...

Καταστροφή και των 2 mod σε διάστημα 2 μηνών μετά από 1 χρόνο (πτώσεις, υγρασία, και μια προσπάθεια για diy που τους αποτελείωσε).

Υποστήριξη μηδέν από το ατμο-μάγαζο που είχα γίνει σχεδόν μέτοχος, οπότε ξεκίνησε η περιπέτεια στο διαδίκτυο κυρίως με συντροφιά 2-3 αξιόλογα μαγαζιά στο Χαλάνδρι.

Πρώτος επισκευάσιμος Augvape Intake RTA, καλοκαίρι 2019, ακόμα είναι σε χρήση καθημερινή, και κυρίως λεμονόταρτες (Mr.Meringue πολύ και εσχάτως Lemon Tart Remixed - Divine Shots πολύ επίσης... ) στα 3mg νικοτίνη (οπότε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα τι ατμίζει το πρόσφατο μέλος 

Please Login or Register to see this Hidden Content

και 70/30 VG/PG σταθερά... μαζί με Aegis Solo 100W mod.

Δεύτερος επισκευάσιμος για MTL ο Innokin Ares RTA  (ο Νο1, ο παλιός) μαζί με Aegis Solo 100W mod πάλι, σε καθημερινή χρήση επίσης... Σε αυτόν πήγα με Yoda λίγο, μετά αρκετά Dark Thirty, αρκετά Skipper (αρώματα πλέον και όχι SnV), δοκίμασα κάποια αρώματα ToB και άλλα ΝΕΤ (πολύ τσιγάρο, δεν τα βρήκαμε), κόλλησα αρκετό χρόνο με το Redskin (Steampunk) και Buffalo (Egoist).... Ό,τι άλλο δοκίμαζα μετά, δε μου άρεσε, μέχρι που αποφάσισα να παίξω λίγο με δικά μου υγρά (εδώ και 2-3 μήνες). Δεν έχω καταλήξει, αλλά ατμίζω ευχάριστα τα SOHO,RY4,7LEAVES,CUBAN SUPREME,MAXX BLEND της FlavourArt μόνα τους ή και σε συνδυασμό με διάφορα άλλα που παίρνω κατά καιρούς από την ίδια ή άλλες εταιρείες (Graham, Cookie, Meringue, Apple Pie, Cotton Candy,Jamaican Rhum, ...). Δεν έχω πετάξει κανένα ακόμα, ευτυχώς υπάρχουν συνταγές στο internet που βοηθάνε εμάς τους νέους "αλχημιστές". Δε νομίζω να μου γίνει συνήθεια (βλέπω σε λίγο να γυρνάω στο Redskin) αλλά η μέχρι τώρα περιπέτεια έχει ενδιαφέρον εκτός αν κάποιος έχει τη συνταγή του Redskin...πάντα στα 3mg νικοτίνη και 70/30 VG/PG σταθερά

Πρόσφατα πήρα και πάλι σε τιμή ευκαιρίας έτσι για τη γεύση έναν RDA (Recurve Dual), τον χρησιμοποιώ 2-3 φορές την εβδομάδα αν έχω μπουχτίσει με νικοτίνη, ατμίζω και εκεί λεμόνι τάρτα ή καμία καραμέλα-τσίχλα χωρίς νικοτίνη

Αυτά τα πολλά

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 135 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

Καλώς ήρθες Φίλιππε ! :default_bye:

Ευχαρίστως να βοηθήσουμε αν μπορούμε σε ότι χρειαστείς

Και μια κι έχεις ήδη αξιόλογη πορεία στον ατμό, οι εμπειρίες σου θα ήταν χρήσιμες σε όλους μας :)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Καλημέρα Φίλιππε και καλώς ήρθες στην παρέα των :vapefriends:

Ενδιαφέρουσα η πορεία σου στον ατμό, ειδικά όσον αφορά την πλειάδα των γεύσεων που δοκιμάζεις.

Εγώ μετά από χρόνια ασχολίας με την "μαγειρική", έχω καταλήξει στο τί μου αρέσει και δεν ψάχνομαι άλλο.

Φυσικά το φόρουμ υπάρχει για να αναμεταδίδει την όποια γνώση - εμπειρία του καθένα μας στους υπόλοιπους συνατμιστές και αυτό κάνουμε. :yes:

Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο.

Θα χαρούμε όλοι με την ενεργή συμμετοχή σου στις ενότητες

Χαιρόμαστε όταν συμμετέχουν τα μέλη μας.

Δυστυχώς λόγω της πανδημίας έχει πέσει η διάθεσή μας.

Πιστεύω όμως ότι αν ασχοληθούμε με κάτι ευχάριστο (μακριά από θέματα κορωνοϊού), θα ξεφύγει το μυαλό μας από τις γκρίζες σκέψεις και θα ανέβει το ηθικό μας.

Σου εύχομαι καλή διαμονή και καλές δημοσιεύσεις.

:welcomeall: :hellored:

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Καλώς ήρθες και από μένα Φίλιππε στην παρέα των  :vfriends:

Έχεις δοκιμάσει αρκετά υγρά και φαντάζομαι ότι έχεις καταλήξει στις γεύσεις που σε καλύπτουν.

Το θέμα ατμοποιητής είναι και αυτό καθαρά θέμα προσωπικού γούστου και συνηθειών ατμίσματος.

Τον τελευταίοι καιρό ατμίζω με 2 Phenomenon Zest 2.2URS.

Προσωπικά και εγώ έχω καταλήξει σε 4-5 αρώματα και πλέον δεν ασχολούμαι άλλο.

Από αρώματα Tribeca, Divino cigar, White Castle, Lemon Tart και Βάση, me 3mgr νικοτίνης.

Κατά καιρούς ότι άλλο μου "χτυπήσει" στη γεύση χωρίς να το ψάχνω πολύ.

Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε να βοηθήσουμε. 

Χαρά μας να συμμετέχεις στις συζητήσεις μας από τις οποίες μαθαίνουμε και εμείς.

Καλή διαμονή και καλές δημοσιεύσεις.

:welcomeVF:

• Μου αρέσει (+) x 4

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη