Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

The ring project by Atmizoo

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Νεος ατμοποιητης απο τους γνωστους Ελληνες κατασκευαστες που θα εχει ετοιμες αντιστασεις (0,3Ω και 0,8Ω), θα ειναι subohm και θα ειναι tank

Στα 22mm παχος και με χωρητικοτητα στα 2,6ml.

37,1mm υψος χωρις drip tip και 510 connector.

Θα φερει συστημα υψηλης ακριβειας ρυθμισης του αερα απο εντελως κλειστο σε εντελως ανοιχτο.

Κατασκευασμενος απο ατσαλι 316 και θα εχει και αλλα ευγενη μεταλλα σε επαφες,δαχτυλιδια κλπ. , αλλα και PEEK σαν μονωτικο.

Η τιμη φερεται να ξεκιναει στα 85ευρω και να αλλαζει βαση επιλογων (οπως μας εχουν συνηθισει αλλωστε).

Επισημο site 

Please Login or Register to see this Hidden Content

και ενα βιντεο 

The-Ring-Project-Exploded-Parts-Names-64

O-rings Graph

The-Ring-Project-Exploded-Orings-640x640

• Χρήσιμο (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Off Topic x 1
  • Δεν μου αρέσει x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Ευχαριστούμε Μάκη για την ενημέρωση. :ok: :goodpost:

Πολύ ωραίος εργοστασιακός ατμοποιητής αλλά με δυο προβλήματα κατά την προσωπική μου άποψη.

Το πρώτο είναι ότι μιλάμε για subohm ατμοποιητή που απευθύνεται σε συγκεκριμένη μερίδα ατμιστών που στην συγκεκριμένη κατηγορία ασχολούνται σχεδόν αποκλειστικά με επισκευάσιμους.

Το δεύτερο είναι η τιμή.

Πλησιάζει ή και ξεπερνάει σε τιμή τους "καλούς" επισκευάσιμους και ο ανταγωνισμός στην κατηγορία είναι υψηλός.

Πιστεύω ότι ποιοτικά θα είναι ένα εξαιρετικό προϊόν αλλά στην κατηγορία των εργοστασιακών υπάρχουν πολλοί και καλοί ατμοποιητές με μεγάλο target group.

Καλοτάξιδος να είναι και καλές πωλήσεις :)

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Το target group είναι σαφώς αυτό που λέει ο Δημήτρης: θέλω καλή ποιότητα (ανεξαρτήτως τιμής), subohm, με έτοιμη αντίσταση γιατί βαριέμαι (ή δεν τα καταφέρνω), χωρίς να με απασχολεί το κόστος ή η διαθεσιμότητα των έτοιμων αντιστάσεων. Πόσοι είναι αυτοί από τους αρκετούς γνωστούς μου που παίρνουν εργοστασιακούς; Κανένας. Υποθέτω όμως ότι έχει γίνει σχετική μελέτη. Επιπλέον πόσοι από αυτούς είναι διατεθημένοι να περιμένουν πότε θα υπάρχει διαθεσιμότητα; Πιστεύω ακόμα λιγότεροι. Ελπίζω να πάει καλά και να τον ευχαριστηθούν όσοι τον αγοράσουν.
  • Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   nikos73

nikos73

Member

• VF Members
  • 21 Δημοσιεύσεις

Eiναι και botom refil :mellow: Δε ξερω τι κοινο μπορει να πιασει ο ατμο αυτος,μιλανε για πρεμιουμ κεφαλες σχεδιασμενες απο atmizo,εχει τη διπλασια τιμη απο αντιστοιχα subom...τωρα αν δινανε και επισκευασιμη κεφαλη μαζι με εργοστασιακες,ισως ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα. Θα ειναι συμβατος και με αλλες κεφαλες αλλων εταιριων?

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Αν τον κατασκεύαζα εγώ ούτε επισκευάσιμη θα έκανα, ούτε συμβατότητα θα έδινα για να δικαιολογήσω την αυξημένη τιμή με την σταθερότητα απόδοσης που έχει ένα στάνταρ στήσιμο.
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   relosaduan

relosaduan

Newbie

• Members
  • 7 Δημοσιεύσεις

Παντως εγω παιδες που ειμαι που ειμαι fun του keras οπου εχω να του προσαψω ελαχιστα αρνητικα,τον παραπανω δεν θα τον κοιταζα.

Ισως σε αγορες του εξωτερικου που φαινεται οτι οι ελληνες κατασκευαστες mtl ειναι στα καλυτερα τους,απο θεμα υστεροφημιας(δικαιως)

εχει την αναλογη ζητηση,,

• Συμφωνώ! (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη