Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Skyline RTA (Coppervape)

* * * * * 2 ψήφοι Skyline Coppervape Παρουσίαση

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
329 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 240 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Με αυτά που βλέπω βρε καρντάσια, θα με κάνετε να ανεβώ και εγώ Θεσσαλονίκη για καφεδάκι με το Γιώργο :D

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά και εξαιρετικό αποτέλεσμα. Έχω τον κλώνο-Armed σε γυαλισμένο και κάνει μπαμ σε σχέση με τους υπόλοιπους.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Για τον Armed έχω πάρει και τα γυαλιστερά και τα χρυσαφιά κομμάτια και μπορείς να τον κάνεις όπως θέλεις. Όταν (και αν) τον παρουσιάσω, θα σας δείξω τί εννοώ. Για το γυάλισμα τώρα και με δεδομένο ότι logo του κλώνου είναι σχετικά ρηχό, μήπως εξαφανίζεται ή απλά αχνοφαίνεται;

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 192 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Δεν εξαφανίζεται τίποτα Δημητρη , όλα γίνονται όπως πρέπει. @Panik Νικο έλα Θεσσαλονικη και ότι θέλεις θα κάνουμε

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 20 Οκτώβριος 2017 - 15:30.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Δημήτρη αν εννοείς για τον skyline τον κλώνο, το λογότυπο δεν επηρεάζεται καθόλου από το γυάλισμα.

Ίσα ίσα που φάνηκε πιο καθαρά.

Βέβαια το παραπάνω ισχύει όταν την δουλειά την κάνει έμπειρος σαν τον Γιώργη.

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Εγω ειχα χρησιμοποιηση  dremler,υπηρξε βελτιωση αλλα οχι κατι το φοβερο.Πιστευω οτι καποια συγκεκριμενη αλοιφή θα συνέβαλε πολυ σε επιθυμητα αποτελεσματα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Για τον κλώνο δεν είναι το νήμα; Αν ήταν για τον γνήσιο θα τον έδινα στον Βασίλη που είναι και κοντά.

@

Δοκίμασες καμιά πάστα για αυτοκίνητο ή αυτήν που καθαρίζει τα πλαστικά φανάρια που θαμπώνουν;

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 20 Οκτώβριος 2017 - 17:37.

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις

@

φοβαμαι τα χημικά τους εστω και αν ειναι εξωτερικά .Παντως τωρα που το σκεφθομαι ελεγα να δοκιμαζα brasso και μετα μπανακι σε υπερήχους,θα δω..

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μη φοβάσαι, αυτοί που όταν πλένουν το αυτοκίνητο με τόση λεπτομέρεια σε σημείο που βάζουν και αλοιφή, δεν λέμε ότι το έγλειψαν; Άρα κάνει για εσωτερική χρήση  :P

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΗράκλειο

Γεια σας,

Αν κάποιος έχει υπόψιν κάποιο κατάστημα το οποίο διαθέτει τον κλώνο, ας κάνει χαμπάρι με ένα μήνυμα.

Ευχαριστώ. 

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Νίκο δυστυχώς ένα κατάστημα που τον είχε φέρει στη Θεσσαλονίκη μετά από παρέμβαση του κατασκευαστή τον απέσυρε.

Ακούστηκε και για άλλο ένα μαγαζί στην Αθήνα αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζω περισσότερα, γιατί αυτά μαθαίνονται σε κλειστό κύκλο και δεν διαρρέονται προς τα έξω. 

Μόνο αν τον βρεις από κάποια αγγελία γιατί πλέον η αγορά από Κίνα είναι ρώσικη ρουλέτα.

Αν γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι ας μας διαφωτίσει.

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Θα βρεις σίγουρα σε ατμο-αγγελίες στο Facebook απο μέλη ομάδων.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

... αργεί ακόμα το Skydrop  :( ...

Πάντως μόλις πέσει στα χέρια μου θα σας το παρουσιάσω (στο νήμα του γνήσιου εννοείται). Υποθέτω ότι δεν θα κυκλοφορήσει κλώνος εξαρτήματος, αν και δύσκολο να το φέρει κανείς ακόμα κι αν κυκλοφορούσε. Έτσι θα ξεχωρίζουν οι κάτοχοι γνήσιων! Θα έχουν και μπουκαλάκι υγρό μαζί τους  :P

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 20 Νοέμβριος 2017 - 18:24.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΗράκλειο
Καλημέρα σας! Τελικά, έπεσε στα χέρια μου ο πολυσυζητημένος ατμοποιητης. Έχω να πω ότι αν και με airdisk με την μία τρύπα, και σχεδόν κλειστό το airflow, μου φαίνεται ελαφρώς αερατος, αλλά ξεπληρώνει με γεύση και smooth τζούρα. Στημενος με canthal A1, 28awg, 1.08ohm και κοτομπεικον. Μικρη δυσκολία στο άνοιγμα/κλείσιμο υγρών και σημερα διαπιστωσα κάποιες μικρές διαρροές, πράγμα που με ενόχλησε ελαφρώς,θα δείξει όμως. Σε επίπεδο κατανάλωσης δεν θα αναφερθώ. Να επισημάνω όμως, ότι κατάφερα τον έλεγχο καλής λειτουργίας της πυρανίχνευσης στο γραφειο, ενεργοποιηθηκε ο πυρανίχνευτης από το ντουμάνι σε κάποια φαση........χαχαχαχαχαχαχχαχα
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις

Ανοιξε τελειως τι airflow και θα δεις πιο σφιχτή την τζουρα αν δουλευεις το μικρο δισκακι.Δεν ξερω πως γινετε,καπου το ειχα διαβασει αλλα δουλευει πιο σφιχτά ετσι.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις

@

Νίκο καλοάτμιστος

Αν κατάλαβα καλά χρησιμοποίησες το pin με την 1x1,5.

Το συγκεκριμένο δίνει αρκετά σφιχτή mtl τζούρα και σε καμία περίπτωση δεν την λες αεράτη.

Αυτό που λέει ο Κυριάκος πιο πάνω ισχύει και δοκίμασέ το.

Αν πάντως σου φαίνεται αεράτος με το συγκεκριμένο pin είσαι μάλλον για Berserker ή Siren στην πιο μικρή τρύπα.

Ο ατμοποιητής έχει όντως πολύ ωραία και απαλή τζούρα με πλούσιο ατμό.

Άλλη φορά θα ξέρεις, ατμίζουμε μακριά από συστήματα πυρανίχνευσης :lol:  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΗράκλειο

@

θα το δοκιμάσω και βλέπουμε.

@

σωστά αυτό το Pin χρησιμοποιώ. Δεν με χαλάει να σου πω κιόλας, απλά σκέψου πως και στον doggy έχω σχεδόν κλειστό το airflow.

Η επόμενη αγορά θα είναι ο Siren 2 όπως το κόβω, Merlin MTL RTA (που είναι προφανώς φιλοσοφία Skyline) ή κλώνο Hussar. 

Όσο για την πυρανίχνευση....πλέον ξέρω.

Ωστόσο, μικρές διαρροές εξακολουθεί να εμφανίζει και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Καμιά ιδέα;

Επεξεργάσθηκε απο xaroulaskoutin, 30 Νοέμβριος 2017 - 12:33.

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Για απροβλημάτιστη λειτουργία ανοιγοκλεισίματος των υγρών, λίπανε με VG το oring της εσωτερικής καμπάνας καθώς και το εσωτερικό oring του εξαγώνου που πάνω του μπαίνει το drip tip. Εγώ άλλαξα το εσωτερικό oring με ένα μεγαλύτερης διαμέτρου, και τα προβλήματα δυσκολίας ρύθμισης υγρών αποκαταστάθηκαν, φυσικά και με τακτική λίπανση με VG. :)

Και επειδή τα orings της συσκευασίας δεν είναι ότι και το καλύτερο, φρόντισα και προμηθεύτηκα τα original.

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις

Ωστόσο, μικρές διαρροές εξακολουθεί να εμφανίζει και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Καμιά ιδέα;

Συνήθως η υπερτοφοδοσία προέρχεται από λάθος ποσότητα βαμβακιού.

Παίξε λίγο με την ποσότητα του βαμβακιού και αν θέλεις ανέβασε και μια φωτογραφία από το στήσιμό σου για να δούμε τι δεν πάει καλά.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΗράκλειο

Έτσι κι αλλιώς το απόγευμα πάω για αλλαγή βαμβακιού, οπότε θα επανέλθω αν αντιμετωπίσω κανένα θέμα.

Ευχαριστώ πάντως πολύ για την βοήθεια.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.322 Δημοσιεύσεις

Αυτό που ξέχασα να σου γράψω είναι ότι από τους τρεις ατμοποιητές που έχεις υποψήφιους, εγώ θα προτείνω το Siren 2.

Οι λόγοι πολλοί, πανεύκολος στο στήσιμο, πολύ ωραία γεύση, πυκνός ατμός και απουσία διαρροών.

Επίσης στην πιο μικρή τρύπα κάνεις γυμναστική στα πνευμόνια σου. :lol: :lol:

• Συμφωνώ! (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη