Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Skyline RTA (Coppervape)

* * * * * 2 ψήφοι Skyline Coppervape Παρουσίαση

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
329 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Καλημέρα! Και σε εμένα μου εκανε καποες διαρροές ο σκαι μετα το γεμισμα αλλα έλυσα το προβλημα με το γυρισμα αναποδα και ανοιγμα των υγρων μετα το γεμισμα...
  • Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Εμένα δεν πρόλαβε να κάνει διαρροές, κόλησε η εσωτερική καμπάνα και πήγε όλος για ανακύκλωση  :lol:  :lol:  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Εμένα να με συγχωρέσετε αλλά δε τον συμπάθησα καθόλου (καθόλου όμως!!). Δευτέρα μου είχε έρθει και τη Παρασκευή είχε ήδη πουληθεί. Δε του βρήκα κάτι θετικό ούτε σαν απόδοση ούτε σαν λειτουργία. Τον θεωρώ εμφανισιακά και λειτουργικά μια χοντροκομμένη κατασκευή (προσωπική άποψη πάντα). Η διαδικασία για γέμισμα μου έφερνε στο μυαλό αλλαγή σκασμένου λάστιχου...βιδωσε το γρύλο να σηκωθεί το αυτοκίνητο, λύσε τα μπουλόνια, βγάλε το τροχό, βάλε τη Ρεζέρβα, βίδωσε πάλι τα μπουλόνια και ξεβίδωσε το γρύλο. Επίσης ήθελε (στον δικό μου τουλάχιστον) και κάποιες κωλοτούμπες στη συνέχεια για να μη βγάλει φυσαλίδες όταν άνοιγα τα υγρά (ισως κάποιο oring να έκανε νούμερα αλλά με τις συσκευασίας δε διορθώθηκε κι ούτε είχα όρεξη να πάρω γνήσια). Το δαχτυλίδι του αέρα που έπρεπε να λασκάρεις τον ατμοποιητή από το μοντ για να το γυρίσεις, πραγματικά με ξεπερνούσε. Από γεύση δε με ενθουσίασε κι έφυγε νύχτα και χωρίς φεγγάρι :)
  • Χμμμμμ !!! x 1
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Διαφωνώ x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Πάρη το έχουμε πει κατ επανάληψη ότι δεν ταιριάζουν όλοι οι ατμοποιητές σε όλους.

Αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα θα υπήρχαν 2-3 ατμοποιητές και αυτούς θα αγοράζαμε όλοι.

Το όμορφο για σένα μπορεί να είναι άσχημο για μένα και τούμπαλιν.

Αδιαμφισβήτητο είναι πάντως το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής καλύπτει ατμιστές από MTL έως DL.

Η γεύση επίσης είναι ανάλογη με τους γευστικούς κάλυκες του καθενός και έχει σχέση με τα υγρά που ατμίζει.

Αδιαμφισβήτητο πάλι είναι το γεγονός ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει κάνει τόσες πωλήσεις που αν ήταν κακός δεν θα είχε αποδοχή από την ατμιστική κοινότητα.

Συνοψίζοντας θα έλεγα ότι ισχύει το "περί ορέξεως ουδείς λόγος". :)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Πάρη είσαι από τους λίγους που του βρίσκουν τόσα αρνητικά αλλά περί ορέξεως....

Προσωπικά έχω και τον γνήσιο (first batch) και τον κλώνο της Coppervape και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Δυσκολία δεν συνάντησα καθόλου και πουθενά.

Όλα είναι ζήτημα συνήθειας, αλλά για να βγάλεις "σκάρτο" έναν ατμοποιητή πρέπει να συμβιώσεις μαζί του για λίγο καιρό και όχι 4 μέρες.

Για να καταλάβω τί καπνό φουμάρει ένας ατμοποιητής που έρχεται στα χέρια μου τον επεξεργάζομαι πάνω από 15 μέρες.

Μόνο τότε βγάζω ασφαλή συμπεράσματα.

Όπως έγραψε και ο Δημήτρης όλοι οι ατμοποιητές δεν κάνουν για όλους.

Πάντως με το που μπήκε αγγελία πρέπει να έφυγε σφαίρα, ε;

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα

Παιδιά, ξεκαθάρισα ότι τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη και ο καθένας νομίζω έχει το δικαίωμα να εκφράσει τη δική του. Σε κάθε θέμα πρέπει να ακούγονται και τα θετικά και τα αρνητικά, Για εμένα ο sky δεν κάνει και δε χρειάζομαι πολλές μέρες για να διαπιστώσω τι καπνό φουμάρει ένας ατμοποιητής. Προσωπικά τον θεωρώ υπερεκτιμημένο και με τρελό προμοτάρισμα στο δίπλα φόρουμ. Πολλοί τον αγόρασαν και πολλοί τον έδωσαν, αλλά δε λέει κάτι αυτό γιατί θα συμφωνήσω ότι όλοι οι ατμοποιητές δεν είναι για όλους. Και όχι Μάκη, δεν έφυγε σφαίρα (αν και δε το περίμενα για να είμαι ειλικρινής, αλλά με ταλαιπώρησε,δυστυχώς...). Τέσπα, πάμε γι άλλα.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Οπωσδήποτε υπήρξε πολύ διαφήμιση αλλά ήταν και είναι ένας αξιόλογος ατμοποιητής με καινοτομίες, όπως π.χ. η διπλή καμπάνα.

Τέλος πάντων όπως έγραψες εσύ την γνώμη σου, έγραψα και γω την δική μου και σέβομαι απόλυτα την άποψή σου. :)

Ο υγιής αντίλογος είναι πάντα εποικοδομητικός, έτσι δεν είναι;

Σε κάθε προϊόν υπάρχουν αυτοί που είναι ευχαριστημένοι και αυτοί που είναι δυσαρεστημένοι.

Το αν ένα προϊόν είναι καλό φαίνεται στο δια ταύτα, από αυτά τα δύο ποσοστά, δηλαδή προς τα πού γέρνει η ζυγαριά. ;)

Επίσης να σου θυμίσω ότι την αγγελία για τον Skyline στο δίπλα φόρουμ την είχες βάλει 11 Νοε το απόγευμα και μέχρι το βράδυ της ίδιας μέρας είχε πουληθεί!!!

Ή κάνω λάθος;;;

Εντελώς φιλικά ε, και χωρίς παρεξήγηση. :)

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Ναι Μάκη κάνεις λάθος, έτσι για το τυπικό μια και είπες για την αγγελία και ειλικρινά δε καταλαβαίνω το γιατί και το τι μπορεί να αποδείξει αυτό, δεν τον πούλησα στο φόρουμ αλλά στο fb. Επειδή είδα ότι δε τραβούσε ενδιαφέρον κάποια στιγμή τον έβαλα και στο φορουμ. Επίσης είχαν αργήσει εκεί τα παιδιά να μου ενεργοποιήσουν την αγγελία και είχε ήδη σχεδόν άλλη μια μέρα στην αναμονή. Την αγγελία την είχα βάλει στις 11 και την έκλεισα στις 12 (αφού τον έδωσα τελικά μέσω fb)κι όχι την ίδια μέρα ;) εκεί είναι, στις κλεισμένες, μπορείς να την δεις.
Τέλος πάντων, κάποιοι μπορεί να τον θεωρείτε σαν έναν από τους καλύτερους και το σέβομαι. Εγώ και άλλοι (και πίστεψε με πολλοί), δεν τον θεωρούμε για κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση και πρέπει να γίνει και η δική μας άποψη σεβαστή, έτσι δεν είναι; Ειλικρινά δε θα ήθελα να ξαναδώ σε επανάληψη και σε αυτό το φόρουμ τις απαράδεκτες εντάσεις που δημιουργούνταν στο διπλανό όταν κάποιος έβγαινε να πει κάτι που δεν του άρεσε στο sky και κάποιοι "συγκεκριμένοι" έπεφταν να τον κατασπαράξουν (είχε καταντήσει αηδία αυτή η κατάσταση). Στη τελική για έναν ατμοποιητή μιλάμε, σε άλλους αρέσει, σε άλλους όχι και δεν υποχρεούται κανείς να ασπάζεται την γνώμη του άλλου, αυτό είναι όλο και τίποτα περισσότερο.
Εννοείται πάντα φιλικά όλα αυτά, είστε από τα καλύτερα παιδιά και ξέρεις πόσο σας εκτιμώ :)

Επεξεργάσθηκε απο truckman, 03 Δεκέμβριος 2017 - 05:03.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

καλημέρα,εννοείτε παρη οτι δεν θέλουμε σε καμία περίπτωση να έχουμε δείγματα μπουλινγκ για κάποιον ατμοποιητη, ο καθένας έχει την γνώμη του οσο αντικειμενική ή υποκειμενική είναι,καταγράφεται στο σύνολο και ο αναγνώστης κρίνει και αποφασίζει,(πόσο μάλλον όταν μιλάμε για γεύση που μόνο υποκειμενικά μπορούμε να μιλήσουμε).

και εγώ  δοκίμασα και τον γνήσιο και αγόρασα τον κλωνο( ιδιο πράγμα 100% με γνήσια ορινγκ), για έμενα η σειρήνα είναι ανώτερη από τον skyline....

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Στέκομαι στο βασικό και αναμβισβήτητο ότι τα πάντα δεν κάνουν στους πάντες. Συμφωνώ ότι αν σε οποιοδήποτε προϊόν υπήρχε το "απόλυτο" δεν θα υπήρχε ανταγωνισμός, οπότε το "απόλυτο" δεν θα είχε πλέον μέτρο σύγκρισης ενώ νέα προϊόντα πιθανά να ήταν πιό "απόλυτα". Βάλτε και σε αυτά και τις ιδιαιτερότητες του κάθε ατμοποιητή, του κάθε ατμιστή και κάθε υγρού και βγάλτε συμπέρασμα. Προσωπικά παραδείγματα έχω πολλά με τελευταίο τον Phenomenon. Καλός, χρυσός, άγιος, αλλά δεν μου έκατσε. Φαγώθηκε ο κόσμος να με πείσει ότι όταν τον στήσω σωστά θα πάρω το "απόλυτο". Ξέρω να στήνω πάνω από 20 ατμοποιητές και αυτός ήταν ο τελείως περίεργος ή έγινα ξαφνικά "προβληματικός"; Σαφώς και όχι. Δεν είναι κακός, απλά δεν πήρα αυτό που περίμενα. Ο Skyline μου έχει κάτσει καλά από την αρχή και είναι ο πρώτος μου σε χρήση. Χωράει πολύ, λίγο, έχει πολλά κομμάτια, στήνεται κάπως ή δεν ξέρω τί άλλο; Εμένα μου αρέσει. Εσάς όχι; Κανένα πρόβλημα, όλοι παίζουν στο ίδιο πρωτάθλημα, εγώ υποστηρίζω τον α, άλλοι τον β και πάει λέγοντας. Ποιός είναι ο κάλυτερος; Όποιος παίρνει το πρωτάθλημα; Μμμμ, όχι πάντα. Ο καθένας όμως υποστηρίζει την ομάδα του χωρίς να χρειάζεται ν' αποδείξει τίποτα σε κανέναν.

ΥΓ Στα πάντα υπάρχουν δύο απόψεις: η δική μου και η λάθος  :lol:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις

Θα επαναλάβω αυτό που έγραψα όχι μόνο εγώ αλλά και οι  φίλοι που τοποθετήθηκαν.

Δεν κάνουν όλοι οι ατμοποιητές για όλους.

Σε καμία περίπτωση στο συγκεκριμένο forum δεν υπάρχει πρόθεση ούτε προώθησης ούτε καταβαράθρωσης ενός ατμοποιητή.

Ο λόγος είναι απλός και το γράψαμε και στο mail πρόσκλησης στο forum.

Είμαστε παρέα ,θέλουμε να παραμείνουμε παρέα και δεν υπάρχουν συμφέροντα από πίσω μας.

Ο καθένας μπορεί να λέει την άποψή του ευθαρσώς χωρίς λογοκρισία.

Δεν αισθάνθηκα ότι κάποιος προσπάθησε να ασκήσει πίεση επιβολής σε κάποιον.

Την άποψή μας λέμε και θα συνεχίσουμε να λέμε. :)

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Πάρη καλημέρα.

Το θέμα της αγγελίας το ανέφερα μόνο και μόνο επειδή παρακολουθώ γενικά τις αγγελίες και βλέπω ποιός ατμοποιητής ή μοντάκι φεύγει αμέσως.

Και όπως καταλαβαίνεις από το ύφος μου προς Θεού δεν ήθελα να θίξω κανέναν. Μια διαπίστωση έκανα που μπορεί στο φινάλε να ήταν και λανθασμένη.

Όπως διάβασες έγραψα ότι :

"Τέλος πάντων όπως έγραψες εσύ την γνώμη σου, έγραψα και γω την δική μου και σέβομαι απόλυτα την άποψή σου. :)

Ο υγιής αντίλογος είναι πάντα εποικοδομητικός, έτσι δεν είναι;

Σε κάθε προϊόν υπάρχουν αυτοί που είναι ευχαριστημένοι και αυτοί που είναι δυσαρεστημένοι."

Δεν βλέπω πουθενά εντάσεις και "κατασπαραγμούς", αλλά όμορφο διάλογο με απόψεις και κανείς δεν επιβάλει την άποψή του σε κανέναν.

Με επιχειρήματα όμως προσπαθεί να την υποστηρίξει.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS

Το γεγονος οτι καποιος φιλος θεωρει υπερεκτιμημενο ή μέτριο εναν ατμοποιητη που εχει θεωποιηθει απο αλλους δεν σημαινει πως ο ιδιος ειναι απειρος ή μέτριος ή υπεροπτης ή δεν ξερω εγω τι αλλο ως ατμιστης. Απολυτο δικαιωμα του καθενος καθως οπως πολυ σωστα αναφέρετε τα γουστα και οι αναγκες ποικιλλουν. Προσωπικα το σεβομαι απολυτα και το χαιρομαι μαλιστα. Και για εμενα υπαρχουν ατμοποιητες, που για τους περισσοτερους ειναι κορυφαιοι, αλλα τους θεωρω υπερεκτιμημένους. Και ας τους αγορασα απο κανα 2 φορες μπας και τους βρω αυτα που αλλοι εκθειαζαν, πριν τους δωσω παλι στις 10 ημερες. Για το μονο που εχω ισως αμφιβολίες ειναι οτι στην προκειμένη μιλαμε για κλώνο και χρεωνουμε αρνητικα κατ επεκταση τον γνησιο. Δεν ξερω αν αυτο ειναι σωστο εκτος αν μιλάμε για πραγματα κοινα μεταξυ τους οπως η εμφανιση ή ο τροπος στησιματος-γεμισματος. Μπορει να κανω και λαθος καθως δεν εχω εμπειρια απο τον κλωνο για να μπορουσα να κανω μια συγκριση.
Σεβαστες λοιπον ολες οι αποψεις και απολυτα επιθυμητες ωστε να μπορει να υπαρχει και διαλογος. Αλοιμονο αν ημασταν ολοι ιδιοι σε γουστα και συνηθειες και ατμιζαμε τα ιδια και τα ιδια... :))

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις

Μάριε μιλάμε για τον κλώνο γιατί στους περισσότερους αυτός πέρασε από τα χέρια μας.

Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα "επένδυσης" για το γνήσιο λόγω διαφορετικών προτεραιοτήτων και συγκεκριμένου μηνιαίου budget. 

Στο συγκεκριμένο κλώνο η ποιότητα κατασκευής και εμπειρία ατμίσματος είναι παρόμοια με τον αυθεντικό, σύμφωνα με τους κατόχους και των δυο.

Είναι ωραίο να υπάρχουν κόσμιες αντιπαραθέσεις με επιχειρήματα.

Αυτός είναι και ο πραγματικός λόγος ύπαρξης των forum. :)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Μάριε έχεις απόλυτο δίκιο άλλο ο κλώνος και άλλο ο γνήσιος.

Είναι πολύ κακό να μιλάμε για τον κλώνο και να παίρνει η μπάλα και τον γνήσιο.

Επειδή έχω και τους δύο μπορώ να πω μετά βεβαιότητος ότι ο γνήσιος είναι ένα σκαλοπάτι πιο πάνω αλλά και στον κλώνο έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

Οι διαφορές τους είναι μικρές και εστιάζονται στο τελικό φινίρισμα (σπειρώματα, εμφάνιση) που στον γνήσιο γίνονται όλα με το χέρι και απαιτούν πολλές εργατοώρες, ενώ στον κλώνο όλα γίνονται αυτοματοποιημένα, στα ορινγκς που στον κλώνο είναι για τα μπάζα και εκτός ότι δίνουν αρχικά άσχημη γεύση είναι χάλια ποιοτικά με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν όλα άψογα (βλέπε ρύθμιση υγρών, στεγανοποίηση κλπ) και άλλες μικροδιαφορές μικρότερης σημασίας.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΗράκλειο

Χαιρετώ την παρέα,

Έπειτα από αλλαγή του oring του deck και λίπανση με βάση στο oring της καμπάνας,

διαρροές ούτε καν και τα υγρά πλέον ανοιγοκλείνουν με ευκολία.

Επίσης, με το airdisk με τις 2 τρύπες και ανοιχτό το airflow, βρήκα την τζούρα που μου κάνει.

Κατανάλωση στον skyline, υπολόγισα σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες και έρχεται σε διπλάσια σχεδόν απο τον doggystyle.

Όμως θεωρώ πως ανταμείβει και με το παραπάνω με την γεύση και την smooth τζούρα που δίνει.

(Γεγονός πάντως πως όλοι οι ατμοποιητές δεν είναι για όλους, επισκευάσιμοι ή μη.)

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

μπράβο νικολα που έλυσες τα θεματακια που σε απασχολούσαν και κυρίως βρήκες το σημείο που σε ευχαριστεί ο sky, τωρα για την καταναλωση θα συμφωνήσω, οτι και ο sky τα <<τσούζει>> τα υγρακια του...( σε σχέση με τον doggy πχ) αλλά μιλάμε και για άλλες επιδόσεις...

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΗράκλειο

Συνονόματε και συντοπίτη, με την δική σας βοήθεια και όρεξη στο forum, έγινε η ζωή μου πιο εύκολη! ;)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις

Νίκο χαίρομαι που βρήκες τη λύση στο "πρόβλημα" που αντιμετώπιζες με το skyline σου.

Έχουμε πει ότι ο κλώνος "πάσχει" στο θέμα των orings και γι αυτό τόσο εγώ όσο και πολλοί άλλοι τα αντικαταστήσαμε με γνήσια.

Εδώ είμαστε, τόσο η συντονιστική ομάδα όσο και οι φίλοι συνατμιστές, για να βοηθάμε όποιον χρειάζεται, προτείνοντας λύσεις σε πιθανά προβλήματα.

Αυτός είναι και ο πραγματικός σκοπός λειτουργίας των forums.

Γι αυτό το λόγο χαιρόμαστε που με την βοήθεια που σου προσφέραμε έλυσες το θέμα που σε ταλαιπωρούσε.

Για ότι χρειαστείς είμαστε εδώ να βοηθήσουμε,όχι μόνο εσένα, αλλά και όποιον άλλο συνατμιστή χρειαστεί.

Καλά ατμίσματα :)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Άντε πάλι η κατανάλωση! Sky: πιό αεράτη τζούρα > περισσότερος αέρας από την αντίσταση > μεγαλύτερη ατμοποίηση > ταχύτερη απορρόφηση υγρού από το βαμβάκι > μεγαλύτερη κατανάλωση.

Στον doggy ισχύει το αντίθετο κι επιπλέον είναι πολύ δύσκολο να τραβήξεις την ίδια ποσότητα αέρα στον ίδιο χρόνο. Αν υπήρχε ντουμανόμετρο και η μέτρηση συνδυαζόταν με την κατανάλωση ρεύματος οι καταναλώσεις όλων θα ήταν παραπλήσιες.

Για τον Sky το ερώτημα είναι ένα: πόσο υγρό χωράει;  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη