Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Skyline RTA (Coppervape)

* * * * * 2 ψήφοι Skyline Coppervape Παρουσίαση

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
329 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.574 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Ντουμανόμετρο !!!!!! Αυτό πρέπει να κατασκευάσω και να το πατεντάρω πρώτος. Θα χ$στώ στο τάληρο....... :hahaha: :hahaha: :hahaha:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

X$στώ ή Χ€στώ;  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   xaroulaskoutin

xaroulaskoutin

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΗράκλειο
Προορίζεται για διεθνείς πωλήσεις...
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Ολα σχετικα ειναι..τον δουλευω αρκετο καιρο,αλλα απο εχθες ξαναατμιζω με kl+.Tου εχω βαλει και το πιονι απο πανω και παιρνω πολυ καλυ γευση.Και εχω την εντυπωση οτι αποδιδει και καλυτερα απο τον sky

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

άστα κυριακο @

Please Login or Register to see this Hidden Content

και εγώ έστησα τον kfl+ !!! μετά από τουλάχιστον 1 χρόνο...(παλιμπαιδισμός???) σίγουρα το divino μου το έδωσε όπως ακριβώς ήθελα να το πάρω...εγώ του έβαλα το drip tip tου berseker... και πάμε γυμναστική στα μάγουλα...ένα 2 εν 2 ένα

:telos:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.330 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Κυριάκο καλημέρα

Αν ατμίζεις "καπνικά" υγρά τότε οι kayfun είναι κατά τη γνώμη μου μονόδρομος.

Έχω μόνιμα στημένο τον κλώνο του Kayfun 3.1ES και στα "καπνικά" δεν έχω βρει ατμοποιητή που να μου τα αποδίδει καλύτερα.

Ουσιαστικά μιλάμε για έναν KL+ με διαφορετική βάση.

Αν βρω κάποιον σύγχρονο που να αποδίδει τουλάχιστον το ίδιο τον αγοράζω χθες. ;)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 244 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Και εγώ παιδιά, από τότε που πήρα τον Prime έχω βάλει στην άκρη τους υπόλοιπους. Αφού σκέφτομαι να πουλήσω τον Sky και να πάρω δεύτερο KF.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Όντως έτσι είναι με τα καπνικα. Έχω τώρα τον kf+ και τον sky στο ίδιο στήσιμο με Gandalf πάνω. Του ρίχνει ο Γερμανός καργα. Βέβαια δεν έχω παίξει με τα δισκάκια του sky τώρα, για να έβλεπα κάτι καλύτερο
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Συμφωνώ γενικά. Βάζω Kfl, Tilemahos & Phenomenon για καπνικά, Skyline & Kf5 για γλυκά και Siren & Ares για φρουτένια.

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Ειμαι σε μεγαλο δίλημμα με τον prime γιατι ειχα ασχημη εμπειρια με τον v3 mini με βασανισε τοσο μεχρι που τον πεταξα αλλα ακουω τα καλυτερα γιαυτον και τον V5 για την αποδοση τους στα καπνικα και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.... Υποψιν οτι ειμαι τριμπεκακιας!!! Τον sky τον εχω κορυφη μαζι με τον hussar αλλα ο sky τα γλυκιζει πιο πολυ...

Επεξεργάσθηκε απο Georgechania, 13 Δεκέμβριος 2017 - 22:07.

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 244 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Άσχημη εμπειρία με τον mini v3 είχα και εγώ Γιώργο @

, είτε λόγω απειρίας, είτε λόγω πρεσβυωπίας, είτε λόγω και των δύο μαζί :lol: και έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες. Πήρα τον Prime πριν ενάμιση μήνα και δεν το μετανιώνω με τίποτα. Έχει γίνει ο βασικός μου. Οποτε, +1 για τον Prime από εμένα. Δεν γνωρίζω τον V5 αλλά από ότι λέγεται, ο Prime συνδυάζει τα καλύτερα του Mini V3 και του V5.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 176 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Δεν εχω prime,και συμφωνω και εγω για V3 θελει πατεντα για να παιξει καλα,τουλαχιστον για τον κλωνο που εχω εγω.

George αν μπορω να βοηθησω,να πω οτι για τα γουστα μου η tribeca δεν παιζει πολυ καλα σε καιφουν.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
Ευχαριστώ πολυ με βγαλατε απο περιττά εξοδα....
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.330 Δημοσιεύσεις

Αν ψάχνεις ατμοποιητή για "καπνικά" με τα σύγχρονα δεδομένα ο Prime που είπε ο Νίκος είναι πολύ καλός και με λυμένα σε μεγάλο βαθμό τα προβλήματα των προκατόχων του.

Παίζει τα "καπνικά" χωρίς να τα γλυκίζει και τονίζει τον "καπνικό"χαρακτήρα τους.

Αυτή η έξτρα γλυκάδα είναι το "πρόβλημα" των πιο πολλών επισκευάσιμων στα συγκεκριμένα υγρά.

Η πρότασή μου είναι να προσπαθήσεις να τον δοκιμάσεις είτε από φίλο ή σε κάποιο κατάστημα και μετά να πάρεις την απόφασή σου.

Το κόστος του κλώνου δεν είναι υψηλό και αυτό καθιστά την απόκτησή του πιο εύκολη.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Αν και νομιζω off topic η τοποθετηση μου καθως γραφω σε νημα για skyline, προσωπικα προτεινω σε οποιον αρεσκεται σε καθαρα καπνικα αβλεπι τηλεμαχο armed. Η επιπεδη καμπανα ειναι ταμαμ για τα ξηρα ειδικα καπνικα. Απο tribeca και πανω (σε γλυκητητα) μπορεις να πας σε πολλους αλλους οπως zest, skyline ή kayfun prime κλπ.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 5
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   stavraetos

stavraetos

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις

φιλε μου ειχω και το σκαι και τον αρμεντ και αυτο που γραφεις το εχω ξαναδει γραμμενο ομως δεν συμφωνω...δεν συμφωνω γενικα με την λογικη ο ταδε ατμοποιητης κανει γιαυτο το υγρο...στην αποδοση γευσης παιζει ρολο το στησιμο το συρμα το βαμβακι η αναλογη ρυθμιση αερα ,ακομα και το ντριπ τιπ...επειδη ειμαι τριμπεκακιας χρονια, ενας ακομα παραγοντας ειναι και οι θερμοκρασιες που ανεβαζει ο ατμο κατα την ατμοποιηση...εχω δοκιμασει ατμο στις πρωτες τζουρες στα 20-25 βατ να μου δινει πολυ καλα την τριμπεκα ,και μετα γεια σας ....γιατι πανω του τηγανιζεις αυγο....

ειναι αρκετοι οι παραμετροι και μετα απο πολλες δοκιμες, καταληγει ο καθε ατμιστης στις δικες του επιλογες  για τον ατμο του...γιατι και να σου πω εγω οτι απολους τους ατμο, εμενα μου καθεται καλύτερα στα τριμπεκοειδη ο alpha by atmomihani  εσυ θα μου πεις περι ορεξεως κολοκυθόπιτα....

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μη μας το χαλάς :P Η επιστήμη έχει καταλήξει. Άλλος ατμοποιητής για τα γλυκά, άλλος για τα αλμυρά, άλλος για τα πικάντικα και πάει λέγοντας :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.330 Δημοσιεύσεις

Δημήτρη το τζατζίκι σε τι ατμοποιητή το παίζουμε; :lol:

23,74K   7 Αριθμός λήψεων

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Το ξερουμε και συμφωνουμε ολοι πως οι παραμετροι ατμισματος ειναι παρα πολλοι και ολα μπορουν να παιξουν παντου αναλογα το set up και κυριως τα γουστα του καθενος. Η επιλογη ατμοποιητη για εμενα ειναι το τριτο βημα εφοσον πρωτα εχω αποφασισει για το γευστικο προφιλ του υγρου μου και το ευρος αερα που θελω να ατμισω. Στον armed λογου χαρη δεν θα ατμισω custard γιατι απο πριν ξερω πως δεν θα παρω την γευση που θελω. Αντι αυτου θα προτιμησω τον hussar. Παντα μιλαω για τον εαυτο μου. Κανονας δεν υπαρχει απλα προτεινουμε συμφωνα με τα γουστα και τις δοκιμες που κανουμε. Αν δεν δοκιμασεις ο ιδιος δεν θα μαθεις ποτε αλλωστε. Παρεπιπτοντως και τον alpha τον θυμαμαι παρα πολυ δυνατο στα καπνικα - τριμπεκοειδη αν και τον εχω αποχωριστει αρκετο καιρο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Όταν το τρώω έξω παίζω με αλμυρό, στο σπίτι με πικάντικο.

ΥΓ Προσπαθώ να φτιάξω μπακαλιάρο σκορδαλιά για την 25η Μαρτίου αλλά επί του παρόντος το κουρκούτι μου βγαίνει σε τάρτα (ίσως φτιάξω στο τέλος τάρτα τζατζίκι) :lol: :lol: :lol:

:offtopic2: :offtopic2: :offtopic2:

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 14 Δεκέμβριος 2017 - 12:48.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη