Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Tapatalk στο Φόρουμ

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Καλημέρα. Παιδιά υπάρχουν κάποια θεματάκια του φόρουμ στη παρακολούθηση με tapatalk. Στα θέματα που κάνουμε ποστ κανονικά πρέπει να μπαίνουν αυτόματα στα υπό παρακολούθηση πράγμα που δε συμβαίνει. Βγαίνει στα subscribed μόνο η ενότητα και όχι το θέμα και για να το βάλουμε χειροκίνητα θα πρέπει να διακόψουμε τη παρακολούθηση (η οποία φαίνεται κανονικά ενεργή) και στη συνέχεια να τη κάνουμε και πάλι ενεργή . Σε κάποιο θέμα μάλιστα χρειάστηκε να κάνω αυτή τη διαδικασία δύο φορές απανωτά. Επίσης δεν υπάρχει η επιλογή επεξεργασίας του μηνύματος μας στο tapatalk και όταν χρειαστούμε κάτι τέτοιο θα πρέπει υποχρεωτικά να μπούμε από browser. Ρίξτε μια ματιά please

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

@johnnik1992 και εσύ είχες δει κάτι θεματάκια στο tap για γράψε τα εδώ όταν ευκαιρήσεις...

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Πάρη θα το κοιτάξει στην πρώτη ευκαιρία ο Ντέμης και όπως πάντα θα το λύσει και το θεματάκι αυτό. ;)

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Καλημέρα. Παιδιά υπάρχουν κάποια θεματάκια του φόρουμ στη παρακολούθηση με tapatalk. Στα θέματα που κάνουμε ποστ κανονικά πρέπει να μπαίνουν αυτόματα στα υπό παρακολούθηση πράγμα που δε συμβαίνει. Βγαίνει στα subscribed μόνο η ενότητα και όχι το θέμα και για να το βάλουμε χειροκίνητα θα πρέπει να διακόψουμε τη παρακολούθηση (η οποία φαίνεται κανονικά ενεργή) και στη συνέχεια να τη κάνουμε και πάλι ενεργή . Σε κάποιο θέμα μάλιστα χρειάστηκε να κάνω αυτή τη διαδικασία δύο φορές απανωτά. Επίσης δεν υπάρχει η επιλογή επεξεργασίας του μηνύματος μας στο tapatalk και όταν χρειαστούμε κάτι τέτοιο θα πρέπει υποχρεωτικά να μπούμε από browser. Ρίξτε μια ματιά please

Καλημέρα  @

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)

Να απαντήσω για τα υπό παρακολούθηση θέματα. Από default το σύστημα έχει απενεργοποιημένες τις αυτόματες παρακολουθήσεις των posts.

Η ενεργοποίηση γίνεται στο Προφίλ του κάθε χρήστη > Οι ρυθμίσεις μου > Επιλογές Ειδοποιήσεων > Αυτόματη παρακολούθηση σε θεματα που απαντώ. (check) Συχνότητα ειδοποίησης: (επιλογή) Άμεση.

Όταν ενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία, τότε θα μπορείς αυτόματα να παρακολουθείς τα ποστ και να βλέπεις τα νήματα που παρακολουθείς στο Προφίλ > Παρακολουθήσεις.

Και εμένα ήταν απενεργοποιημένο  :P και το ενεργοποίησα !

Για την επιλογή επεξεργασίας μηνύματος στο tapatalk, δώστε μου λίγο χρόνο να το δω από το σπίτι το απόγευμα :)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Σε ευχαριστώ Πιστεύω ότιθα ήταν καλά και αν είναι εφικτό φυσικά, να το κάνετε ενεργό από default για όλους τους χρήστες ώστε να μη ψάχνεται ο καθένας ξεχωριστά. Επίσης κοιτάξτε μήπως μπορείτε να παρατείνετε το χρόνο δικαιώματος επεξεργασίας των μηνυμάτων ο οποίος αυτή τη στιγμή είναι πολύ σύντομος. Σας εντοπίζω κάποια θέματα λόγω του ότι επί χρόνια και μέχρι πρόσφατα που αποχωρήσαμε σύσωμη η Ο.Δ του myphone.gr , ήμουν συντονιστής εκεί και εντοπίζω εδώ κάποια πράγματα που με πιθανή αλλαγή τους (εάν είναι εφικτό φυσικά γιατί γνωρίζω ότι κάποια δεν εξαρτώνται μόνο από τη καλή θέληση) θα βοηθήσει ώστε να γίνει πιο λειτουργικό το φόρουμ.
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

νασαι καλά φίλε μου. Όλες τις απορίες και τα προβληματάκια τα αντιμετωπίζουμε και τα λύνουμε όσο μπορούμε γρηγορότερα :)

Δώσε μου λίγο χρόνο μέχρι το απόγευμα να τα δώ όλα όσα μου λες και θα επιστρέψω απαντώνας σου εδώ. :)

Φυσικά, μερικά δεν είναι στο χέρι μας να τα αλλάξουμε με κάποια ρύθμιση από την Διαχειριστική ομάδα του φόρουμ.  :)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Ντέμη αν μπορείς γύρισε τις αυτόματες παρακολουθήσεις των posts σε default

Πάρη ο χρόνος δικαιώματος επεξεργασίας των μηνυμάτων ο οποίος είναι αρκετά σύντομος έγινε γιατί υπήρξαν στο παρελθόν (σε άλλο φόρουμ) κάποια προβλήματα όταν κάποιοι προκειμένου να κάνουν ζημιά, πριν αποχωρήσουν έσβησαν παλαιότερα ποστ τους με αποτέλεσμα να γίνει μπάχαλο.

Πιστεύω ότι όποιος θέλει να διορθώσει κάτι σε ένα νήμα, αυτό θα το κάνει μέσα σε 2 ώρες.

Θα εξετάσουμε το ενδεχόμενο να παραταθεί αυτός ο χρόνος λίγο παραπάνω.

Εσύ πόσο θα ήθελες για να μιλάμε και με νούμερα;

Οι συμβουλές - προτάσεις σου είναι χρήσιμες και είμαστε δώ για να ακούμε και να υλοποιούμε ότι βοηθάει το φόρουμ και τα μέλη του.

Για το Tapatalk ο Ντέμης βρήκε τί φταίει, πιστεύω το τακτοποίησε και κάνει δοκιμές. ;)

Όταν έχει τα τελικά αποτελέσματα όπως συνήθως θα μας ενημερώσει. :)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα

Ξέρω τι γίνεται στο background του κάθε φόρουμ και τους παράγοντες που καθορίζουν το κάθε τι και γι αυτό είπα πριν ότι δεν αρκεί σε όλα η καλή θέληση Σε κάθε περίπτωση οφείλω να σας δώσω συγχαρητήρια τόσο για το επίπεδο λειτουργίας σε νεογέννητο φόρουμ, όσο και για το άμεσο support

Edit: Μάκη ο χρόνος επεξεργασίας πρέπει κατά τη γνώμη μου να είναι τουλάχιστον 2 ημέρες. Για παράδειγμα, εχθές που ανέβασα τη παρουσίαση του rda, θέλοντας το βράδυ που γύρισα από τη δουλειά να κάνω κάποιες προσθήκες ήταν ήδη εκτός edit. Θα συμβεί πολλές φορές να θελήσει κάποιος να κάνει επεξεργασία την επόμενη μέρα. Τώρα, αν βρεθούν κάποιοι καλοθελητες για ζημιά, πίστεψε με, δε θα τους σταματήσει αυτό.

Επεξεργάσθηκε απο truckman, 06 Σεπτέμβριος 2017 - 12:50.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Πάρη σε ευχαριστούμε πολύ και χαίρομαι να το ακούω αυτό από πρόσωπα που εκτιμώ ιδιαίτερα και έχουν πολύ καιρό στο χώρο.

Θέλω να ξέρεις όμως ότι μπορεί η διαχειριστική ομάδα να έχει την καλή θέληση και να αφουγκράζεται άμεσα τα μηνύματα των μελών, αλλά η υλοποίηση των πολλές φορές δύσκολων παρεμβάσεων - βελτιώσεων γίνεται από τον Ντέμη έναν άριστα τεχνικά καταρτισμένο προγραμματιστή τον οποίο έχουμε την τιμή να τον έχουμε στην διαχειριστική ομάδα μας και πραγματικά δουλεύει αφιλοκερδώς ώρες ολόκληρες προκειμένου να δουλεύουν όλα όπως πρέπει, χάνοντας πολύ από τον πολύτιμο προσωπικό του χρόνο.

Στον Ντέμη λοιπόν τα συγχαρητήρια και από όλη την διαχειριστική ομάδα και τον ευχαριστούμε για πολλοστή φορά. :thankyoublue:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

Σε ευχαριστώ πολύ Μάκη για τα καλά σου λόγια !  :thankyouyellow:

Για το Tapatalk

Δεν έχει ρυθμιστεί κάποιο νήμα ή κάποιο φόρουμ  που να μην  μπορεί ο συντάκτης να κάνει επεξεργασία του μηνύματός του.

Συγκεκριμένα, καθώς έχουμε συνδεθεί στο φόρουμ μέσω tapatalk  >

Επεξεργασία δικού μας Post μέσω Tapatalk

- Πάμε σε ένα δικό μας ποστ και του κάνουμε κλικ.

- To post μας επισημαίνεται και συγχρόνως αλλάζει χρώμα. 

- Πάνω δεξιά στις 3 κάθετες τελίτσες, κάνουμε κλικ και αναδύεται ένα μενού

- Επιλέγουμε "Συντονισμός"

- Μας εμφανίζεται το μενού του συντονισμού και κάνουμε κλικ στο "Επεξεργασία"

- Μας φορτώνει το ποστ μας σε κατάσταση editor, όπου μπορούμε πλέον να το επεξεργαστούμε και να αποθηκεύσουμε τις αλλαγές μας.  :)

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   vapefriends

vapefriends

Forum

• Administrators
  • 6 Δημοσιεύσεις
Πολυ σωστα,επεξεργασία τώρα μέσω tapatalk

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επεξεργάσθηκε απο dimitris, 06 Σεπτέμβριος 2017 - 18:31.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
Kαι γω αυτη τη στιγμη γραφω με tapatalk και ειναι ολα ΟΚ

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τωρα μολις επεξεργασθηκα την δημοσιευση πολυ ευκολα

Μπραβο Ντεμη εισαι και ο πρωτος, δουλευει τελεια.
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Άψογος
  • Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη