Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

High Wheelers

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Η εταιρεία

Please Login or Register to see this Hidden Content

έχει δημιουργήσει 5 «καπνικά» υγρά σε συνεργασία με το κατάστημα

.

high_wheelers_all.jpg

Αυτή τη στιγμή τα υγρά πωλούνται σε πολλά καταστήματα.

Πίσω από αυτή την προσπάθεια βρίσκεται η γνωστή σε όλους μας After 8.

Τα υγρά έρχονται σε αναλογίες 60/40 VG/PG.

Διαθέσιμα ποσοστά νικοτίνης: 0mg/ml, 3mg/ml, 6mg/ml, 12mg/ml, 18mg/ml.

Τα παραγόμενα υγρά είναι :

Tobacco Clasico

Tobacco Aromatico

Tobacco Wild

Tobacco Maduro

Tobacco Habano

Εδώ θα ασχοληθούμε με το Tobacco Aromatico το οποίο αγόρασα μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων από το κατάστημα του φίλου Γιώργου στο Μεσολόγγι και δοκιμάστηκε πριν μερικές ημέρες.

high_wheelers_aromatico.jpg

Η περιγραφή που δίνει η εταιρεία είναι « Κλείστε τα μάτια και αναπολήστε την πρώτη έντονη γεύση που σας αναστάτωσε. Νοσταλγώντας λοιπόν την πρωτόγνωρη αυτή αίσθηση δημιουργήσαμε για σας το εξαιρετικό.. Καραμελωμένα ξανθά καπνά χαϊδεύουν γλυκά τον ουρανίσκο σας ενώ παράλληλα νότες του μυστικού συστατικού δραπετεύουν και κατακλύζουν τους γευστικούς σας κάλυκες, Με μια λέξη Aromatico »

Το υγρό δοκιμάστηκε σε Skyline με SS316L 0,25mm 6 σπείρες και η αντίσταση στα 0.9 ohm.

Παραδόξως η γεύση δεν ξεφεύγει από την περιγραφή και στην εισπνοή έχουμε τη γεύση γλυκών καπνών και ίσως κάπου στο βάθος μια ιδέα από βανίλια.

Αυτό που αντιλήφθηκα είναι ότι πρέπει να έχει κάποιο «καπνικό» τύπου Virginia πλαισιωμένο με καραμέλα και βανίλια.

Το «καπνικό» κομμάτι με το γλυκόπιοτο Virginia συμπληρώνει μια γλυκιά καραμέλα που ενισχύει το γλυκό του χαρακτήρα χωρίς να μπουχτίζει.

Κάπου εκεί στο βάθος υπάρχει και μια υπόνοια βανίλιας που ενισχύει τον αρωματικό χαρακτήρα του υγρού.

Μου έδωσε την αίσθηση ότι για την παρασκευή του χρησιμοποιήθηκαν αποστάγματα φυσικού καπνού.

Δεν είδα όμως κάπου να το αναφέρει η εταιρεία, οπότε μάλλον έχει κάνει πολύ καλή προσομοίωση των εκχυλισμάτων καπνού. 

Η μυρουδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα δεν θα ενοχλήσει και θα θυμίσει έντονα καραμέλα.

Το υγρό είναι διάφανο και τα κατάλοιπα στην αντίσταση μηδαμινά.

Εύκολο υγρό που δεν με κούρασε και πιστεύω ότι θα μπορούσε να συνοδεύσει με ευκολία ένα βραδινό ποτό ή μια μπύρα.

Επειδή όμως δεν είναι έντονη η γεύση του μπορεί να γίνει και ολοήμερο.  

Παρά την σήμανση ότι πρόκειται για υγρό με 60% VG αυτό δεν το αντιλήφθηκα στην παραγωγή ατμού.

Ούτε και η ρευστότητά του θύμιζε υγρό που παραπέμπει σε τέτοια συγκέντρωση γλυκερίνης.

Αν με ρωτούσε κάποιος θα του έλεγα ότι μου δίνει ατμό που προέρχεται από υγρό με περισσότερη PG και μάλιστα σε αναλογία κάπου στο 70%.

Το χτύπημα για 6αρα νικοτίνη ικανοποιητικό.

Είναι ένα υγρό που θα αγόραζα και πάλι.

Ας δούμε λίγο και την περιγραφή της εταιρείας για τα υπόλοιπα.

Tobacco Clasico

high_wheelers_clasico.jpg

Το κλασσικό αγκαλιάζει το σύγχρονο και ξεδιπλώνει τη μαγεία των Ελληνικών καπνών..

Εξισορροπώντας με μαεστρία την ξηρή και τραχιά γεύση του καπνού με τη γνώριμη γλυκιά οσμή της Ελληνικής γης δημιουργήσαμε το Clasico..

Μια αμιγώς καπνική γεύση που δεν θα αφήσει παραπονεμένο ακόμη και τον πιο απαιτητικό ατμιστή..

Tobacco Wild

high_wheelers_wild.jpg

Σκεφτείτε την ευχαρίστηση από ένα αφράτο στριφτό τσιγάρο με αρωματικό καπνό και μια ελαφριά  επίγευση που αφήνει το χαρτάκι της γλυκόριζας.
Προσθέσαμε σε αυτά πικάντικες νότες του Αμαζονίου για να σας προσφέρουμε μία ανεπανάληπτη ατμιστική εμπειρία.
Όλο αυτό βγαίνει από τη νέα σειρά της high wheelers, το Wild!!

Tobacco Maduro

high_wheelers_maduro.jpg

Χωρίς να κάνουμε εκπτώσεις στην απόλαυση και αναζητώντας το ιδιαίτερο… δημιουργήσαμε το Maduro.

Εμπνευσμένο από την παραδοσιακή λατινοαμερικάνικη τεχνική ωρίμανσης και συνδυασμένο με τις πιο αγνές μικροκαλλιέργειες καπνού από την μακρινή Βενεζουέλα, μια πετυχημένη συνταγή που δεν θα απογοητεύσει ακόμη και τον πιο απαιτητικό ατμιστή.
Σας προσφέρουμε λοιπόν τη δική μας εκδοχή του δημοφιλούς virginia…

Tobacco Habano

high_wheelers_habano.jpg

Αφήστε μας να σας ταξιδέψουμε στην εξωτική Κούβα..  Επιλέγοντας για εσάς, μόνο εκλεκτές ποικιλίες καπνού σας παρουσιάζουμε το habano.
Η γεμάτη και ιδιαίτερη γεύση του πούρου Αβάνας συνδυασμένη άρτια με την πλούσια επίγευση του μελιού γοητεύουν τον ουρανίσκο σας προσφέροντάς σας,
μία εκλεπτυσμένη επιλογή που θα σας συντροφεύει στις βραδινές σας εξόδους, όπως επίσης και καθ όλη την διάρκεια της ημέρας σας!!

Καλά ατμίσματα. :) 

• Μου αρέσει (+) x 12

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 191 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Καλησπέρα , Δημητρη @

πολλη καλή , αναλυτική παρουσίαση Συγχαρητήρια , στην αρχή είχαν βγάλει τα 2 πρώτα το clasico tobacco & tobacco aromatico , τα είχε αποκλειστικοτητα το e-smokers και σε μπουκαλάκια των 30 ml και τα δυο πολλη ωραία υγρά , τα υπόλοιπα 3 δεν τα δοκίμασα , για κανένα τρίμηνο έλεγα τέλος !!! αυτα ειναι τα υγρά που έψαχνα , Αλλα και αυτα τα μπούχτισα δυστυχώς ! Το σίγουρο ειναι οποιος τα δοκιμάζει ενθουσιάζεται , Για τους λάτρεις των καπνικών - γλυκών - αρωματικών αξίζει μια δοκιμή . Και πάλι συγχαρητήρια για την πολλη καλή παρουσίαση !

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 18 Ιανουάριος 2018 - 21:40.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Σ ευχαριστώ Γιώργο για τα καλά σου λόγια.

Έτσι όπως τα λες είναι τα πράγματα. 

Στην αρχή τα 30ml και αποκλειστικότητα το e-smokers, αλλά στη μετά TPD εποχή έγιναν 10ml και τα έχουν πλέον πολλά καταστήματα.

Δοκίμασα και το Tobacco Clasico στο κατάστημα που αγόρασα το Aromatico αλλά δεν μου έκανε το κλικ χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι ένα πολύ καλό υγρό.

Δεν το έχω δοκιμάσει μόνο του και ολοήμερο για να σου πω ότι με μπούχτισε αλλά σε συνδυασμό με άλλα υγρά για εναλλαγή που έχω πάντοτε μαζί μου. 

Επειδή έχει "καθαρή καπνική" γεύση, χωρίς να θυμίζει τασάκι, πηγαίνει πολύ καλά με ποτό και γι αυτό το λόγο θα το έπαιρνα ξανά.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 232 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
Να πω και εγώ με την σειρά μου σαν και στην πίπα μου αυτήν την στιγμή ατμιζω το clasico ότι είναι ένα πολύ ωραίο καπνικο υγρό που δεν σε κουράζει, σου δίνει μια μικρή πολύ μικρή πινελιά λες και έχει μέσα μαύρο μέλι. Δεν σε κουράζει καθόλου. Ο ατμός του δε μπορώ να τον χαρακτηρίσω βελούδινο.

Έχω δοκιμάσει και τον wild όντως αρωματικός όμως η γλυκοριζα που έχει μέσα τον γκυκαινει πολύ, πράγμα που δεν με ξίνισε όμως δεν τρελάθηκα κιόλας .

Πολύ ωραία η παρουσία σου @

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 18 Ιανουάριος 2018 - 21:58.

• Μου αρέσει (+) x 4

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 191 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Συμφωνώ Δημητρη σε όλα όσα λες , εγω μετά απο κάποιο διάστημα τα έκανα μίξη , έριχνα 1 30μελο clasico και 1 aromatico και το αποτέλεσμα ήταν πολλη καλύτερο , είχες την γευση του αρωματικού λιγότερο έντονη ,
@

Νικο σωστά το clasico ειναι πιο ουδέτερο και δεν κουράζει και νομίζω για κάποιον που κάνει την μετάβαση απο ΚΤ στον ατμό ειναι ιδανικό

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 18 Ιανουάριος 2018 - 22:18.

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.545 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Πολύ ωραία παρουσίαση Δημήτρη @

και αναλυτική. :respect:

Αν δεν είχα φύγει εδώ και καιρό από τα αμιγώς "καπνικά" με το που διάβασα την παρουσίασή σου θα έτρεχα να το πάρω. :ok:

• Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη