Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Oumier Wasp nano RDTA 2ml

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
D0D83596-9CE7-4540-8B4B-4B7F1C157F1E.jpg

Εδω και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου το εν λόγω drip.
Ο λόγος που ήθελα ένα drip είναι για να μπορώ να έχω το δικαίωμα σύντομα να κάνω αλλαγή υγρού, ο συγκεκριμένος δε λόγω το,ότι έχει δοχειακι τον 2ml μου δίνει την δυνατότητα να μην είμαι με το μπουκάλι στο χέρι.
Ο δεύτερος λόγος που με οδήγησε σε αυτό είναι ότι έψαξα τα review και είδα ότι δεν είναι αναγκαίο να έχεις μουλάρι αντίσταση.

00400EDA-E74E-4B88-89C5-E48BB106F1CC.jpg
Χαρακτηριστικά
Διάμετρος: 22mm
Ύψος: 31.1mm
Υλικό κατασκευής: Ανοξείδωτο ατσάλι
Χωρητικότητα: 2ml

Θα έλεγα ότι είναι αρκετά αεράτος όμως μπορεί να γίνει και σφιχτός (μην φανταστείτε τσιγαρισιος)
7BB6F8BF-3319-4F84-87BB-DDB4F5693773.jpg

Το στήσιμο του είναι αρκετά εύκολο (εγώ το στήνω με 40ρι κανθαλ 8 στροφές και σπείρες κολλημένες μου δίνει 1Ω και το ατμιζω στα 19,5w). Το δοκίμασα και με ανοιχτές σπείρες (που στήνω συνήθως) όμως το αποτέλεσμα ήταν χάλια.
Δεν μπορώ να πω όμως το ίδιο και για το γέμισμα, θα χρειαζόταν ένα μπουκαλάκι με μακριά και λεπτή μύτη η το παλιό και καλό γεμιστηρι που είχαν τα 30ml υγρά.
Σφραγίζει τα υγρά στην ουσία κλείνοντας την θύρα μέχρι να βρει κόντρα στο βαμβάκι
7F9CE051-5318-49D6-9C28-71B74F104079.jpg

Το λύσιμο για καθάρισμα είναι πανεύκολο , χωρίζεται σε 4 κομμάτια
A82D4BCF-DD73-401D-8EE4-4D352D0E14D4.jpg

Το πακέτο δεν διαθέτει drip tip.
Υπάρχει σε 3 χρώματα , χρυσάφι, λευκό και μαύρο.
Εγώ πήρα το λευκό.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Σύνοψη
Είμαι πολύ ευχαριστημένος, γεύση που βγάζει είναι υπέροχη και αρκετό ντουμανακι.
Η τιμή του είναι στα 19.90€
  • Μου αρέσει (+) x 9
  • Χρήσιμο (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Ευχαριστούμε Νίκο για την πολύ ωραία παρουσίαση.

Δεν είναι καθαρόαιμος ντρίπερ, αλλά κάτι ανάμεσα σε τανκάτο και ντρίπερ (RDTA).

Στο μόνο που μπορώ να φανταστώ ότι έχει κάποια δυσκολία είναι στο γέμισμα του τανκ γιατί απ' ότι φαίνεται γεμίζει από το σημείο που είναι περασμένα τα βαμβάκια.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Γιατί λέει Oil Tank; Παίρνει και ελαιόλαδο για να λιπαίνεται κιόλας; :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   petr@n

petr@n

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΠΕΤΡΟΣ
  • ΠεριοχήΠΑΤΡΑ

Μια καλή λύση είναι γέμισμα με τα μπουκαλάκια που διαθέτουν μεταλλική βελόνα. Έτσι δεν χαλάει το βαμβάκωμα μας. ;)

• Συμφωνώ! (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη