Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ijoy EXO Rta

- - - - - Ijoy Exo rta

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

Λίγο καθηστερημένη παρουσίαση, αλλά ελλείψη χρημάτων τώρα μας έτυχε με ανταλλαγή, τώρα γράφουμε γι αυτόν.

Ηρθε ο καιρός να γράψω για έναν ατμοποιητή, πολύ καλό κατά τη γνώμη μου, φτάνει η τζούρα που θέλει κάποιος να είναι από μέτρια αεράτη έως μποφόρια. Σκεφτείτε ότι με το που τον άτμισα για λίγο, έπιασα τον merlin και του άνοιξα τον αέρα στο φουλ γιατί μου φαινόταν σφιχτός (το reducer στην θέση του όμως).

Ο ατμομποιητής έχει και deck για διπλή και deck για μονή αντίσταση. Προσωπικά είμαι τη μονής και ευτυχώς γιατί με την μονή δουλεύει πάρα πολύ καλά, η γεύση που σου δίνει είναι γευσάρα. Το airflow του είναι και από κάτω και από πλάϊ. Γνωστός μου που έχει παίξει με αυτόν τον ατμοποιητή (και εμπιστεύομαι την γνώμη του), μου είπε ότι "όσο πιο χοντρό σύρμα βάλεις, τόσο καλύτερα θα παίξει".

Επειδή έχω ακούσει για υποτροφοδοσίες αν μπει μπόλικο βαμβάκι, θα πω ότι παρατήρησα το εξής: Με 2.5άρι πυρήνα είχα γουργουρίσματα, με 3άρι μειώθηκαν, λίγο υγρό από το airflow, με 3.5άρι πυρήνα, όλα τα προβλήματα παρελθόν. Οπότε σε τέτοιον πυρήνα έβαλα 0.40 σύρμα και ιδού η απόλαυση, στην φωτό που έχω σαν avatar είναι η αρχή της εκπνοής της τζούρας.

Ο ατμο έρχεται 2ml και έχει extension για να γίνει 6ml, είναι 25mm στην βάση, λίγο πιο πάνω γίνεται 26mm. Πάντως σε pico 25 μια χαρά παίζει, εκεί που τελειθώνει το βίδωμα θέλει λίγη στοργή και προδέρμ, γιατί ψιλοακουμπάει.

Εννοείται ότι οι δοκιμές θα συνεχιστούν, με twisted που μπορώ να φτιάξω, με διάφορες διατομές και θα ενημερώσω. 2 μέρες που τον ατμίζω με έχει ευχαριστήσει πάρα πολύ. Τον συνιστώ σε κάποιον που θέλει προς αεράτη τζούρα, για όσους παραμένουν τσιγαρίσιοι (έστω και λίγο ανοιχτοί τσιγαρίσιοι) δεν τον συνιστώ.

Και μία αναλυτική φωτό:

e_cigar.ru_ijoy_exo_rta_3.jpg

Να συμπληρώσω: με κανθαλάκι έπαιξα, για κλάφτονε κλπ αργότερα, σιγά σιγά. Επίσης ούτε σαμπουάν, ούτε conditioner, ούτε στέγνωμα, χτένισμα, στο βαμβάκι, 3.5mm πυρήνα και μέσα στα κενά που έρχεται το υγρό να κάτσει καλά (όπως και στον Merlin, αλλά εκεί με 3άρι πυρήνα).

Επεξεργάσθηκε απο vagskarm, 29 Ιανουάριος 2018 - 15:57.

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Πολύ καλός σε γεύση και προσωπικά τον βρήκα και αρκετά στεγανό.......η αλήθεια είναι ότι το κανθαλάκι δεν έκανε καλή δουλειά εδώ....θέλει πιο χοντρό σύρμα κατ εμέ και ας έχει μέσα πινακι για τον αέρα.
Επίσης προσοχή σε όσους αγοράζουν σε μαύρο χρώμα γιατί πολλοί είχαν πρόβλημα και δεν τους διάβαζαν τα μοντ.
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Εχει βρει κανεις λυση στο σφυριγμα του exo; (χωρις τον μειωτηρα αερα)

Επίσης με ετικέτα Ijoy, Exo, rta

1 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη