Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ερωτήσεις - απορίες ηλεκτρονικών mod

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
219 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασιλης
  • ΠεριοχήΣαμος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:DID NextGen genesis TNS genesis Somnium Hybrid V2,Ares,Tilemachos v2 plus,Gini

Off topic....nick 

Τι μου θυμισες τωρα  :)

Vamo...ρευματα ανα τζουρα οτι να'ναι....διαχειριση ρευματος οτι να'ναι επισης.

Το provari v2 ακομα το εχω..σκυλι.Κριμα που το εκλεισαν το "μαγαζι".

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Και η πλακα ειναι οτι εκλεισαν με κερδη.........πουλαγε ακομα...φυσικα οχι οπως πιο παλια...

Εγινε προσπαθεια αγορας τους αλλα δεν το δεχοντουσαν με τιποτα. Περιεργα τυπακια...

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΣαμος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:DID NextGen genesis TNS genesis Somnium Hybrid V2,Ares,Tilemachos v2 plus,Gini

Ποιοτικό μοντ και έδωσε τις βάσεις για τους υπόλοιπους....βέβαια την εποχή που έπαιζε "μπάλα" δεν υπήρχε και κάτι να το κοντράρει στα ίσια....box mods δεν υπήρχαν μόνο κάτι "εξωτικά" ξύλινα μοντ με τιμή 400-500 ευρώ.....το ανάλογο σε πιο φτηνό ήταν το Vamo πχ....η μέρα με την νύχτα...καμία σύγκριση.

Την κατάλληλη στιγμή νομίζω έκλεισαν γιατί τώρα με τις επιλογές που υπάρχουν δεν θα μπορούσε να "σταθεί".

Τελος off topic γιατί θα μας κράξουν. :lol:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vandyvape pulse bf kit voopoo drag vgod rdta

Ανάμεσα σε lost vape triade 250 και dani mod ( οχι αυτο με τα 60 watt, το αλλο που παει μεχρι τα 80) ποιο να διαλεξω ως 2ο μοντ;ως κυριο εχω το paranormal 250c . ακουω αποψεις αχαχαχ γιατι ειμαι σε διλλημα!

Από τη στιγμή που έχεις το paranormal και θες δεύτερο κατά τη γνώμη μου ένα squonk θα σε συνοδευε καλύτερα χωρίς να κουβαλάς τζιμπιτζιλικια σε μια βόλτα είναι μικρά ελαφρια και θα σε βάλουν σε άλλα τρυπακια επίσης αν επιμένεις στα lost vape το drone είναι το triade με δύο μπαταρίες και μπουκαλακι

Επεξεργάσθηκε απο Billygrante, 13 Οκτώβριος 2018 - 23:23.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
Που θα βρούμε παίδες αυτό???έτσι για την καφριλα

Please Login or Register to see this Hidden Content

6,67K   5 Αριθμός λήψεων
3d printed 26650 mec mod μιλάμε με την αγορά έχεις εγγραφεί αυτόματα στην Αλ καιντα
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΣαμος

3d printed 26650 mec mod μιλάμε με την αγορά έχεις εγγραφεί αυτόματα στην Αλ καιντα

Τι να το κάνεις ...δεν θα προλάβεις να το ατμίσεις...θα σε τσιμπήσουν κατα την παραλαβή. :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
Βασικά έχει λίγο καιρό έχω αρχίσει να σκέφτομαι όχι πολύ σοβαρά όμως την εκτυπωση τέτοιου είδους squonk αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω και δεν ξέρω που θα βρω επαφές για μπαταρίες 510 squonk pin button κτλ κτλ με μια πρόχειρη ματιά όμως βρήκα εκτυπωτηρια για 3d χωρίς πάλι να έχω μιλήσει για το κόστος ,αν τελικά το ξεκινήσω θα επανέλθω με περισσότερες πληροφοριες
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   kpapahristou46

kpapahristou46

Member

• VF Members
  • 25 Δημοσιεύσεις
Επανέρχομαι μετα την κουμουτσα που μεχρι στιγμης καλο ειναι μωρε (αναφερομαι στο Smok ) θα ηθελα τη γνωμη σας.
Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα pod kit.Ποιο θα μου προτεινατε;

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΣαμος

Βασικά έχει λίγο καιρό έχω αρχίσει να σκέφτομαι όχι πολύ σοβαρά όμως την εκτυπωση τέτοιου είδους squonk αλλά δεν έχω χρόνο να ψάξω και δεν ξέρω που θα βρω επαφές για μπαταρίες 510 squonk pin button κτλ κτλ με μια πρόχειρη ματιά όμως βρήκα εκτυπωτηρια για 3d χωρίς πάλι να έχω μιλήσει για το κόστος ,αν τελικά το ξεκινήσω θα επανέλθω με περισσότερες πληροφοριες

Ελα να σου δωσω μια μικρη βοηθεια...

Χωρις να κοιταξω πολυ..νομιζω το πρωτο site εχει τα παντα ολα για αυτο που θελεις να κανεις....μεχρι και πλακετες evolv και Sx.

Επεξεργάσθηκε απο Knomax, 14 Οκτώβριος 2018 - 17:27.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 232 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Φίλε Νίκο αν το θέλεις για ατμισμα απο 20-25 watt και πανω παρτο το dani.
Αν το θέλεις για απαλό ατμισμα mtl στα 10-12 watt μην το πάρεις.

Εγώ το πήρα ψάχνοντας το επόμενο provari και το ήταν μεγάλη απογοήτευση. Τα ρεύματα του ήταν ποιο άγρια και από του Vamo (αν το έχεις προλάβει).
Βέβαια στα πολλά watt και χοντρά σύρματα αυτό δεν γίνεται αντιληπτό, αλλά για λίγα watt ακόμα και ο Pico είναι καλύτερο μοντ από το dani κατά τη γνώμη μου.

Η αλήθεια είναι ότι το θέλω για χαμηλά watt στα 11 έως 15. Το δοκίμασα κατά τύχη με το eviva v2 στο μαγαζί που το βγάζει με κεραμικό και μου άρεσε πολύ (ήταν το dani mini αν θυμάμαι καλά).
Δεν κατάλαβα περί άγρια ρεύματα , αν θέλεις το αναλύεις λίγο το θέμα.
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
Ευχαριστώ @

χρήσιμα λινκς έχω βρει και αρχεία 3d printer με έτοιμα στο www.yeggi.com οπότε μένει να δούμε αν αξίζει τον κοπο

Επεξεργάσθηκε απο Billygrante, 14 Οκτώβριος 2018 - 23:09.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 128 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

@

έχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 232 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο

Πιστεύω ότι είμαι στο σωστό θέμα , υπάρχουν διαφορά mod σε διάφορες τιμές (για ηλεκτρονικά μιλάω βέβαια).
Μπορείς να βρεις από 30€ έως και 200€+.
Έχω φάει λοιπόν ένα σκάλωμα και λέω να πάρω το Dani mini, μου αρέσει εμφανισιακά . Όμως προσπαθώ να δικαιολογήσω τα 230€ που κάνει. Και ρωτώ αξίζει ? Τι παραπάνω προσφέρει από ένα mod των 80€ και κάνει 230€ ?

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Τα θετικα :

Φοβερη ποιοτητα κατασκευης με υλικα που θα το κανουν να αντεξει πολλα χρονια, απο τα κορυφαια στον ελεγχο θερμοκρασιας....ειδικα αν το δουλευεις με το δικο του συρμα.

Ακριβεια στα νουμερα τρομερη, εχει και δικο του φορτιστη μπαταριων, πολυ αξιοπιστος και σωστος ελληνας επισημος αντιπροσωπος (fabvape.gr) για service και οτι αλλο θες.

Ειναι πολυ παραμετροποιησιμο (αν και θελει λιγο συνηθεια το μενου), ειναι κορυφαιο σε διαχειριση μπαταριας οποτε κερδιζεις και σε διαρκεια.

Ομορφο (υποκειμενικο).Κραταει μεταπωλητικη αξια

Οτι κανει...το κανει τελεια ...χωρις συζητηση...αμα σου δειχνει 5  πχ.   ε 5 ειναι....και αμα του βαζεις να σου δωσει ας πουμε 10W.....ε 10 θα σου δωσει...δεν χωραει αμφιβολια περι τουτου (που λενε :delicious2: )

Υπαρχουν μοντακια με διπλασια τιμη που ειναι και μηχανικα....απο περιεργα ξυλα και τετοια...ΟΠΟΤΕ το dani ειναι μια χαρα στην τιμη..!!

Τωρα ......και λιγο ρεαλισμος :

Ειναι αρκετα ακριβο,υπαρχει και ο ανταγωνισμος ... βλεπε DNA με μεγαλυτερη ποικιλια σε μοντακια και τιμες (ειδικα απο Κινα αγορες)

ειναι περιεργο με μικρη οθονη και "δυσκολο" μενου, για update (αμα και αν) πρεπει να πας στον αντιπροσωπο

ο ελεγχος θερμοκρασιας ειναι για πολυ advanced ατμιστες....με αποτελεσματα που πρεπει να δουλεψεις πολυ για να τα δεις ...

Για resitherm παλι πρεπει να τρεχεις στον αντιπροσωπο...ο φορτιστης ακριβος....και Μονο για το dani..

Για το 90% των ατμιστων....και ενα pico των ~50ευρω ειναι υπεραρκετο....

• Συμφωνώ! (+) x 6
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.850 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Κάτοχος του no5 πολύ καιρό, θα συμφωνήσω σε πολλά σημεία με τον Μάκη. Η φοβερή ποιότητα κατασκευής υπάρχει πλέον και σε άλλα mod. Φοβερά σπαστική η ρύθμιση θερμοκρασίας, θέλει κάθε φορά νέο calibration για να ρυθμίσει την θερμοκρασία αναφοράς. Δεν απευθύνεται σε όσους θέλουν πάνω από 40-45W (πάει στα θεωρητικά 80W αλλά η μία 18650 που χρησιμοποιεί θα φτάνει για κανά δίωρο). Δεν μιλάμε για καμπύλες TFR, απλά TCR. Αναβάθμιση firmware ουσιαστικά δεν υπάρχει και ο φορτιστής των 99€ δεν κάνει για τίποτ' άλλο και επιπλέον την ώρα της φόρτισης το mod δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αστεία μικρή οθόνη για τα σημερινά δεδομένα που θέλει πολύ κόπο για να αποκρυπτογραφήσεις τί θέλει να πει. Συνολικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο να το αγοράσει κάποιος εκτός αν θέλει να προσθέσει και αυτήν την μάρκα στην συλλογή του. Προσωπικά θα κοίταζα σε κάποιο DNA75C ή DNA250C ανάλογα με τα Watt που θά ήθελα και πάντα με μπαταρίες 21700. Μόνο οι πλακέτες όμως κοστίζουν 75-80€, οπότε πας σαφώς για πάνω από 100-110€.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 232 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο
Η αλήθεια είναι ότι για τα γούστα μου σε πλακέτα dna δεν έχω βρει κάτι που να μου αρέσει εμφανισιακά . Ο dani mini μου έκανε το κλικ. Όμως πολλά τα χρήματα (παραταύτα ψηνομαι) . Με σύγκριση ένα steampunk 80w που δουλεύω τώρα (και που και που τον snowwolf mini) παίζοντας στα 11-15w θα δω τρομερή διαφορά ;

Α πω δε ότι ανάμεσα στις δυο πλακέτες (dani & dna) δεν γνωρίζω πια είναι η καλύτερη δεν γνωρίζω καν τις διαφορές

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 27 Νοέμβριος 2018 - 23:48.

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 191 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Και τα δυο ειναι κορυφαία ( Dani vs DNA )
Όποιο και να διαλέξεις θα μείνεις ευχαριστημένος
Τωρα το θέμα ειναι στο δικό σου γούστο σε Dani έχεις μια επιλογή σε dna άπειρες επιλογές

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 28 Νοέμβριος 2018 - 00:06.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   montevoutsas

montevoutsas

Member

• VF Members
  • 42 Δημοσιεύσεις
Γεια σας φιλοι...

Εχω istick pico με skyline κλωνο,κααι θελω να παρω ενα squonk mod να το συνδιασω με ενα dripper. Στο ενα mod να παιζω με skyline νικοτιουχα , στο αλλο για αερα/γευση .

Ειμαι αναμεσα σε Disire rage και Vtx200 dna250c squonk .

Δεν ξερω ποιο να επιλεξω, το ενα το εχω ακουσει οτι ειναι καλο (Disire rage)το αλλο δεν ξερω τι παιζει. Επισης το disire rage εχω να το τεριαξω με ατμοποιητη ,σε θεμα ομορφιας, το αλλο λιγο δυσκολα,αλλα απο την αλλη με ψηνει και η πλακετα:-Ρ

Να παρω κατι σε dna τωρα, δλδ squonk(drone, vtx200) να το συνδεσω με dripper ή κατι αργοτερα απλο dna modaki για αντικατασταση pico με skyline;

Επεξεργάσθηκε απο montevoutsas, 28 Νοέμβριος 2018 - 01:47.

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Αρχικα φιλε Νικο μιας και διαβασα και γω με προσοχη αυτα που εγραψες...ειναι να μας πεις τι ακριβως ζητας παραπανω απο ενα απλο μοντ που κανει ακριβως την ιδια δουλεια με πολυ λιγοτερα χρηματα.....αυτο που διαπιστωνω απ τα λεγομενα σου ειναι οτι σε ενδιαφερει μονο η εμφανιση μιας και δεν ειδα καποιον προβληματισμο σου υστερα απο χρηση καποιου φτηνοτερου μοντ για να παρεις κατι το οποιο θα σου καλυψει τα κενα.....πχ.....ειχες καποιο πικο αξιας 30 ευρω και σου δημιουργησε καποιο μεγαλο προβλημα ως προς την ποιοτητα υλικων....tc....η και αποκλιση στις αντιστασεις που σε στρεφει να παρεις κατι τοσο ακριβο?γιατι ειναι μονο το εμφανισιακο παρε αυτο που λεει η καρδια σου και η τσεπη σου...
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη