Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ερωτήσεις - απορίες ηλεκτρονικών mod

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
219 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Δεν μιλάω για κιτ της 3Μ! Απλά ντουκόχαρτα από Ρ220 και ανέβα σταδιακά μέχρι να σου αρέσει (πάει μέχρι το Ρ5000 αλλά είναι υπερβολή). Κάθε φύλλο κάνει 0,4-0,5€ και θα χρησιμοποιήσεις ελάχιστο από το κάθε ένα. Αν χρειαστείς 3-4 νούμερα θα σου κοστίσει το πολύ 2€ και θα έχεις και για άλλες φορές (ή άλλες χρήσεις).

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Δοκίμασε σε ένα πανακι ψεκάζοντας, το
wd40.Κανει παπάδες και σου μένει και για πολλές χρήσεις ακόμα,και για ξεθαμπωμα φαναριών!
  • Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Έχω εδώ και πολύ καιρό (νομίζω ενάμιση χρόνο και βάλε) το Wismec Sinuous P80, το οποίο έχει το ίδιο φυμέ σκληρό πλαστικό ABS (δεν είναι γελατίνα) περίβλημα γύρω - γύρω.

Δεν μπορώ να πω ότι το προσέχω ιδιαίτερα μιας και πολλές φορές το πετάω στο τσαντάκι που έχω και άλλα πράγματα, όπως π.χ κλειδιά.

Μετά από ενάμιση χρόνο δεν έχει καθόλου γρατζουνιές ή τουλάχιστον δεν φαίνονται με γυμνό μάτι.

Αν ήταν αλουμίνιο βαμμένο σίγουρα θα είχε μεγαλύτερη φθορά.

Πέρασαν από τα χέρια μου βαμμένα μοντάκια τα οποία από τον πρώτο μήνα είχαν πολλές γρατζουνιές και μάλιστα όταν η γρατζουνιά είναι στο χρώμα δεν επιδέχεται "φθηνή" επισκευή.

Και για του λόγου το αληθές ιδού το Sinuous:

276,64K   11 Αριθμός λήψεων

257,51K   11 Αριθμός λήψεων

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι προτιμώ σε μοντάκια το σκληρό πλαστικό ABS από το βαμμένο αλουμίνιο που αν δεν έχει γίνει σωστή βαφή πολλών επιστρώσεων (αστάρια - χρώμα - βερνίκια), ξεβάφει και γρατζουνιέται εύκολα.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@

Είσαι τελείως σίγουρος για το WD-40; Στις χρήσεις του προϊόντος λέει: Our multi-purpose formula helps free sticky mechanisms, loosens up rusted bolts, displaces water and moisture, lubricates hinges, and protects tools and metal parts from rust and corrosion.

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Το έχω ψεκάσει σε οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς με άριστα αποτελέσματα.Αν έχει αμφιβολία ας το βάλει ένα ελάχιστο σε μια γωνία να το αφήσει λίγο και θα δει αν υπάρχει πρόβλημα.
Πρόσφατα πέρασα όλο το ταμπλό του αυτοκινήτου με αυτό.
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Να ενημερώσω το λοιπόν: πλην της Κατανάλωσης μπαταρίας είχα διαπιστώσει ότι το mod ζεσταινόταν.
Επικοινώνησα με την εταιρεία (fabvape) και μου είπαν να τους το στείλω πράγμα και το οποίο έκανα την προηγούμενη Τρίτη. Για ένα λόγο τον οποίο δεν κατάλαβα (και κακώς δεν ρώτησα) δεν μου είπαν να τους το στείλω απευθείας στο δικό τους μαγαζί παρά να το στείλω στην red courier και από κει θα τους το παραδώσει αυτή εταιρεία. Η red courier το παρέλαβε την Τετάρτη και την Παρασκευή που επικοινώνησα εγώ με την fabvape αυτή δεν το είχαν παραλάβει ακόμη , Τους έδωσα το track number το έψαξαν και όντως με ενημέρωσαν ότι μέχρι το μεσημέρι θα το έχουν. Εφόσον έχει περάσει μία βδομάδα από την ημέρα που το έχω στείλει και δεν έχω καμία ενημέρωση , αποφάσισα να πάρω σήμερα εγώ τηλέφωνο . Μου είπαν ότι όντως διαπίστωσαν κι αυτή ότι ζεσταίνεται με χαμηλά βατ χωρίς να πιέζεται, Ρώτησα αν διαπίστωσαν κι αυτή την γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας και μου απάντησαν ότι ίσως οφείλεται στο ότι ζεσταίνεται πολύ γρήγορα το mod και φαίνεται σα να ζορίζεται . Θα σταλεί στη Γερμανία για να το δει η εταιρεία και αυτό σημαίνει ότι τουλάχιστον θα έχω μία αναμονή ενός μήνα ακόμη.
Δεν μπορώ να πω ευγενικότατοι στο τηλέφωνο , όμως ρε παιδιά αν δεν έπαιρνα εγώ τηλέφωνο για να δω τι γίνεται δεν θα με ενημέρωνε κανένας? Αυτό με πείραξε ομολογουμένως

Με πήραν εχθές τηλ και μου είπαν ότι το είχαν πάρει από την Γερμανία (20 μέρες σύνολο έκανε) , θα το δοκίμαζαν και θα μου το έστελναν. Είχα μπόλικη δουλειά και δεν μπορούσα να ρωτήσω πολλά . Σήμερα παρέλαβα τον Dani mini. Δυστυχώς δεν ξέρω τι είχε και δεν μου έγραψαν έστω ένα σημείωμα για να με ενημερώσουν τι έκαναν. Πιστεύω να μην ξανά έχω θέμα.
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   kyrgiannis

kyrgiannis

Member

• VF Members
  • 15 Δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στη παρέα. Πήρα πρόσφατα το UNIMAX Joyetech 22 Kit 2200mAh για τη μπαταρία του και έχω μείνει ευχαριστημένος Του έβαλα πάνω το ζενίθ μου με την 0,8 ωμ το ρύθμισα στα 3,7 volt σταθερά και μου κρατάει τη μισή μέρα που είμαι έξω. Επειδή θα ήθελα να πάρω κι άλλο ένα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει αν υπάρχει κι άλλη αντίστοιχη μπαταρία με τα ίδια χαρακτηριστικά. Θέλω λοιπόν για να το κάνω πιο λιανά: 1. Σχήμα σωλήνα  2. Ενσωματωμένη μπαταρία  3 Έξοδος σταθερή στα 3,7 έως 4 volt 4. Μέγεθος 22 mm.  Αν δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο θα πάρω άλλη μια ίδια για να μου βγάζουν μαζί με αυτή που έχω όλη την μέρα που είμαι εκτός σπιτιού.. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   petr@n

petr@n

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΠΕΤΡΟΣ
  • ΠεριοχήΠΑΤΡΑ

Αγαπητέ, εγώ έχω βολευτεί απίστευτα αυτό  

.

Διάβασε όλα τα χαρακτηριστικά του που αναφέρονται στην σελίδα. Ελπίζω να βοήθησα....

• Χρήσιμο (+) x 4

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Λοιπον παιδια  :bc:

Μολις πριν λιγο με αφησε το 2ο μοντακι μου (ενα eleaf istick) που το ειχα 3 χρονια.

Ξερω μακακια που πηρα με ενσωματωμενη μπαταρια αλλα ηταν οικονομικο τοτε και πλεον η μοδα αλλαξε (κατα 90% προς το καλο της ατμιστικης κοινοτητας).

Αρα πλεον στρεφω το ενδιαφερον μου σε mod με αποσπωμενη μπαταρια.

Οποτε το πακετο θα περιλαμβανει mod , μπαταριες και φορτιστη  :(

Με βλεπετε να μην το απολαμβανω διοτι τα οικονομικα ειναι σκατα και αποσκατα.

Τελοσπαντων προσπαθω να το προσπερασω με την βοηθεια σας και την εμπειρια σας μιας και πιστευω μπορειτε να με καθοδηγησετε σε καλες και οικονομικες επιλογες.

Τα δεδομενα μου ειναι τα εξης:

• Αξιοπιστος φορτιστης μπαταριων (μονης μπαταριας μονο και μονο για να μειωσω budget & αν γινεται να εχει εγγυηση)
  • 2 καλες μπαταριες , οχι μαιμου και πανω απο ολα ασφαλεις γιατι θελω να δω την κορη μου νυφουλα  :laugh1:

Και τωρα παμε στο mod

1. Μονομπαταρο καθαρα για να ριξω το κοστος αλλα και το βαρος κατα δευτερο λογο.
  2. Καλα ρευματα οσο γινεται και να διαβαζει πανω απο ολα σωστα τις αντιστασεις (αν και παιζω μεχρι 20 - 22watt max)
  3. Να δεχεται μεχρι 24mm το πολυ διαμετρο ατμοποιητη
  4. Να μην ξεβαφει και να ειναι οσο το δυνατον πιο σκληρο ή συμπαγη χωρις ζελατινα ωστε να μην αφηνει με το παραμικρο σημαδια)
  5. Ασπρομαυρη οθονη χωρις χολυγουντιανες παραγωγες και οθονες υπερπαραγωγης ωστε να καταναλωνει τη λιγοτερη μπαταρια που ειναι εφικτο.
  6. Χρησιμοποιω λειτουργεια μονο Power και δεν χρησιμοποιω ελεγχο θερμοκρασιας.

Οσο για την εμφανιση ειναι ανοιχτος σε προτασεις , αν και φανταστειτε οτι οι 2 κυριοι ατμοποιητες μου ειναι 22αρηδες (prime και true) και για σκετη βαση και χτυπημα το γαιδουρι την σειρηνα  :lotpot:

Ελπιζω να μην ζηταω τον ουρανο με τα αστρα και να μην ακουγομαι σπαγγος και τσιγγουνης αλλα πραγματικα παιδες το ζωναρι δεν εχει αλλη τρυπα να σφιξω.

Καθε προταση σεβαστη και δεκτη !!! 

:thankyouyellow:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 128 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

1.

2.

3.

4.

το σύνολο 42 ευρώ με μοντάκι αξιόπιστο , 2 μπαταρίες, φορτιστή και θήκη σιλικόνης

αν ανέβεις στα 54 σύνολο (+12 για το μοντ) υπάρχει κι αυτό

Επεξεργάσθηκε απο jimfer13, 28 Μάιος 2019 - 14:09.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   thanos1071

thanos1071

Member

• VF Members
  • 20 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΒραχάτι
Τα ίδια σχεδόν, ετοιμαζόμουν να προτείνω και εγώ.

+1 στον Δημήτρη
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Λοιπόν έχουμε και λέμε: :WhatHeMeans:

Α' σετ (οικονομικό)

B' σετ (ένα σκαλί καλύτερο)

Μπαταρία η ίδια με πιο πάνω (και καλό θα ήταν να έχεις δύο).

Για μένα αν μπορείς πάρε το Β' σετάκι.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Ο λογος για προτιμηση του β' σετ εγκειται στο mod ?

Η μπαταρια που προτεινεις στο site πιο κατω δηλωνει καποια στανταρ φορτισης κλπ

Ο μονος φορτιστης του Α' σετ πληρει αυτες τις προδιαγραφες που ζητα - δηλωνει το site - εταιρια sony?

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Τί εννοείς προδιαγραφές που ζητάει η Sony?

Όλοι οι φορτιστές πλέον αντιλαμβάνονται τί μπαταρία κουμπώνεις και την φορτίζουν ανάλογα.

Η μπαταρία που προτείνω είναι κατά την γνώμη μου η καλύτερη από αυτές που κυκλοφορούν αυτήν την στιγμή στην αγορά.

Οι δύο συγκεκριμένοι φορτιστές που σου έβαλα είναι από τους καλούς low budget και φορτίζουν από 0,5 έως 1 Αμπέρ (αυτό βέβαια με απαραίτητη προϋπόθεση και ο φορτιστής τοίχου να έχει την δυνατότητα να δίνει 1 Αμπέρ)

Στο Β' σετ ναι και το μοντάκι και ο φορτιστής είναι ένα σκαλί ανώτερα.

Υπάρχουν και καλύτερα σετάκια αλλά στα οικονομικά κατά τη γνώμη μου εδώ είμαστε.

Διόρθωσα και το λινκ του φορτιστή του Β' σετ

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Φιλε επειδη ειμαι ασχετος δες στις προφυλαξεις τις 2 πρωτες γραμμες και σου εκανα ερωτηση αν ο μονος φορτιστης τις πληρει.

Κ μιας και το συζηταμε τι εννοει ο ποιητης :  Μην αφήνετε την τάση εκφόρτισης της μπαταρίας κάτω από 2.5V  :WhatHeMeans: 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 128 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη
Καλό το pico x ,αλλά αν δεν κάνω λάθος δεν χωράνε 24άρηδες πάνω του
@

ο siren είναι ο 22 ή 24?
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Τί εννοείς προδιαγραφές που ζητάει η Sony?

Όλοι οι φορτιστές πλέον αντιλαμβάνονται τί μπαταρία κουμπώνεις και την φορτίζουν ανάλογα.

Η μπαταρία που προτείνω είναι κατά την γνώμη μου η καλύτερη από αυτές που κυκλοφορούν αυτήν την στιγμή στην αγορά.

Οι δύο συγκεκριμένοι φορτιστές που σου έβαλα είναι από τους καλούς low budget και φορτίζουν από 0,5 έως 1 Αμπέρ (αυτό βέβαια με απαραίτητη προϋπόθεση και ο φορτιστής τοίχου να έχει την δυνατότητα να δίνει 1 Αμπέρ)

Στο Β' σετ ναι και το μοντάκι και ο φορτιστής είναι ένα σκαλί ανώτερα.

Υπάρχουν και καλύτερα σετάκια αλλά στα οικονομικά κατά τη γνώμη μου εδώ είμαστε.

Διόρθωσα και το λινκ του φορτιστή του Β' σετ

@

Το οτι το μοντακι ειναι ανωτερο , του β' σετ οκ , αλλα ο φορτιστης σε τι ειναι ανωτερος?

Δηλαδη θα δωσει περισσοτερη μακροζωια στην μπαταρια ?

Σγχωραμε φιλε αλλα δεν το κατεω το αθλημα

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

24αρης φιλε ο siren

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Ναι τις πληρεί.

Αν πας στον φθηνό φορτιστή του Α' σετ πάρε καλύτερα

που σίγουρα θα σου χρειαστεί αν έχεις 2 μπαταρίες.

@

Δημήτρη έχεις απόλυτο δίκιο παίρνει μετα βίας μέχρι 23mm διάμετρο βάσης ατμοποιητή, οπότε άκυρο το X.

Στο Α' σετάκι βάζουμε το

που πρότεινε και ο Δημήτρης @

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Α. Το οτι το μοντακι ειναι ανωτερο , του β' σετ οκ , αλλα ο φορτιστης σε τι ειναι ανωτερος?

Δηλαδη θα δωσει περισσοτερη μακροζωια στην μπαταρια ?

Σγχωραμε φιλε αλλα δεν το κατεω το αθλημα

Β. Κ μιας και το συζηταμε τι εννοει ο ποιητης :  Μην αφήνετε την τάση εκφόρτισης της μπαταρίας κάτω από 2.5V  :WhatHeMeans:

Α. Ο φορτιστής του Β' σετ XTAR VC2 Plus έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και περισσότερες δυνατότητες όπως:

Είναι ένας έξυπνος φορτιστής που έχει χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης για κάθε θέση μπαταρίας (δείχνει το χρόνο που χρειάζεται για να φορτιστεί πλήρως η μπαταρία).

Μπορεί να αναγνωρίσει, να φορτίσει, και να εμφανίσει τόσο Ni-MH και Li-ion μπαταρίες ταυτόχρονα και μπορείτε να ελέγχετε πλήρως την ταχύτητα φόρτισης (0.5A / 1.0A).

Για να εξοικονομήσετε χρόνο, η έξοδος USB με Σύστημα Διαχείρισης Power-Path σας δίνει τη δυνατότητα να φορτίσετε τις μπαταρίες και την εξωτερική συσκευή την ίδια στιγμή!

Η λειτουργία 0V Activation Function μπορεί να αναζωογονήσει μία “κατεστραμένη” (χαμηλής τάσης) μπαταρία.

Χαρακτηριστικά:
– Χρονόμετρο αντίστροφης μέτρησης για κάθε θέση. Μπορείτε να προγραμματίσετε οι ίδιοι το χρόνο φόρτισης.
– Εικονίδιο ισχύος της μπαταρίας και εμφάνιση ποσοστού. Σαφήνεια ισχύος της μπαταρίας και κατάσταση φόρτισης από 0% έως 100%, όταν η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη (εμφάνισξ ένδειξης “Full” στην οθόνη)
– Ενδεικτική κόκκινη λυχνία LED που ανάβει με πράσινο χρώμα σε μια πλήρη φόρτιση

USB Λειτουργία εξόδου:
– Η λειτουργία Power-Path USB σας δίνει τη δυνατότητα να φορτίσετε τις μπαταρίες και μία εξωτερική συσκευή την ίδια στιγμή.
– Εμφανίση ισχύος της μπαταρίας, στη λειτουργία Powerbank

Προδιαγραφές:
– Η λειτουργία 0V Activation Function μπορεί να αναζωογονήσει μία “κατεστραμένη” (χαμηλής τάσης) μπαταρία.
– Συμβατός με κάθε 5V USB συμπεριλαμβανομένου USB προσαρμογείς τοίχου, φορτιστές κινητού τηλεφώνου, PC USB, κλπ.
– Αυτόματος τερματισμός φόρτισης όταν ολοκληρωθεί και επανεκκίνηση της λειτουργίας φόρτισης.
– Συμβατός με μπαταρίες 10440/14500/14650/16340/17335/17500/17670/18350/18490/18500/18650/18700/20700/21700/22650/25500/26650/32650 3.6V / 3.7V Li-ion / IMR / INR / ICR και ΑΑΑΑ / AAA / AA / A / SC / C / D Ni-MH / Ni-CD
– ABS ανθεκτικό πυρίμαχο περίβλημα με τέλεια απαγωγή θερμότητας και αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες, που διατηρεί τη θερμοκρασία των μπαταριών εντυπωσιακά χαμηλή κατά τη διάρκεια της φόρτισης.

Β. Όλα τα ηλεκτρονικά μοντάκια όταν η μπαταρία φτάσει να έχει μόνο 3,10Volt (πάνω - κάτω), κόβουν την παροχή (κλειδώνουν) έτσι ώστε να βάλεις για φόρτιση την μπαταρία και να μην αποφορτιστεί περισσότερο.

Αν η μπαταρία αποφορτιστεί κάτω από τα 2,5Volt παθαίνει "σοκ"  :mollie:  και γενικά δεν είναι καλό να φθάσει σε τέτοιο σημείο αποφόρτισης.

Σε όλα τα σύγχρονα μοντάκια υπάρχουν πλέον ασφάλειες και δεν υπάρχει κανένα θέμα ανησυχίας.

Δεν σε αφήνει η πλακέτα και το λογισμικό να αποφορτίσεις την μπαταρία κάτω από τα 3Volt.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη