Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Demon killer cotton

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Celme

Celme

Member

• VF Members
  • 48 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μενελαος
  • ΠεριοχήΑθηνα

Το βαμβάκι που χρησιμοποιούμε στα στησίματα μας είναι από τα κυριότερα συστατικά για να έχουμε ντουμάνια, γεύση απόδοση.

Πριν από 2-3 εβδομάδες έπεσε στα χέρια μου το εν λόγο βαμβάκι.

Έρχεται σε αεροστεγή πεπιεσμένη συσκευασία.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Please Login or Register to see this Hidden Content

292,31K   8 Αριθμός λήψεων

Ειναι οργανικό βαμβάκι και ο κατασκευαστής ισχυρίζεται ότι δεν εμπεριέχει καμία χημική ουσία. Την επεξεργασία καθαρισμού την ονομάζει GMP και είναι πατενταρισμένη. Με αυτό τον τρόπο καθαρισμού το βαμβάκι είναι καθαρό με καμία ανεπιθύμητη μυρωδιά.

Η συσκευασία περιέχει 10 σετ απο βαμβάκι τα οποία όμως βγάζουν πολλά στησίματα.

Η προσωπική άποψη είναι  ότι το βαμβάκι είναι πολύ καλό.

• Δεν βγάζει καμία μυρωδιά
  • Ακόμα και στις πρώτες τζούρες δεν υπάρχουν δυσάρεστες μυρωδιές ή γευσεις.
  • Η απορροφητικότητα του είναι απίστευτη,
  • Η γεύση που δίνει είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.  Ίδιες αντιστάσεις στον ίδιο ατμοποιητη με δόκιμες διαφορετικών βαμβακιών το demon μου έδωσε την καλύτερη γεύση.

Τις δόκιμες τις έκανα σε pulse24 rda, pyro rdta, και TVF12 RBA.

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.817 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τιμή για να μην ψάχνω;

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Celme

Celme

Member

• VF Members
  • 48 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθηνα

Εγώ από εκεί που  το πήρα 5,20

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.817 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Σύγκριση (αν έχεις) με Cotton Bacon;

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Celme

Celme

Member

• VF Members
  • 48 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθηνα

Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το cotton bacon της wick n vape.

cottonbacon-v2-0-by-wick-n-vape_1.jpg

Ε καμία σχέση ........ Η μέρα με τη νύχτα.

Καταρχάς το cotton bacon στις 5-6 πρώτες τζούρες έβγαζε άσχημη μυρωδιά. Μέτα με rdta η απορροφητικότητα δεν με κάλυπτε, δηλαδή απανωτές τζούρες δεν μπορούσα να τραβήξω. Στη τετάρτη μου έσκαγε καμένο.

Με το demon όλα αυτά δεν τα έχω

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.817 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Δεν είχα ποτέ αυτά τα φαινόμενα στο cotton bacon, αλλά δεν χάνω και τίποτα να το δοκιμάσω  ;)

• Μου αρέσει (+) x 1

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.457 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Γιατρέ η απορροφητικότητα ενός βαμβακιού φαίνεται συνήθως στους αεράτους και στις συνεχόμενες - απανωτές τζούρες.

Και γω με το Cotton Bacon δεν τα βρήκα αν και του έδωσα αρκετές ευκαιρίες (σε ντρίππερ αεράτο εννοείται).

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Καλο βαμβακι ειναι αλλα εγω σε τανκατους που χρησιμοποιω και max 20watt δεν ξετρελαθηκα με την αποδοση του. Πανω κατω σαν το cotton bacon και το natiwe wick αποδιδει. Καλη απορροφηση κ αντοχη στα ml αλλα στη γευση στα πρωτα ml κατι μου εβγαζε κ το παρατησα. Σε αερηδες κ ψηλα watt ισως να ειναι καλυτερο αλλα για νορμαλ καταστασεις το paronin (ηδη royal wick) ειναι για εμενα καλυτερο με 2ο το cotton bacon.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Celme

Celme

Member

• VF Members
  • 48 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθηνα

Μα ναι φυσικά, σε νορμαλ-χαμηλες καταστάσεις το cotton bacon δεν νομίζω να έχει πρόβλημα όπως είπε και ο makis66 παραπάνω.

Τα crash tests για τα βαμβάκια είναι στους αεράτους ατμοποιητες με πάνω από 30-35 watt

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη