Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Spirals tank by Smok

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Ενας απο τους πιο πολυσυζητημενους mtl - subohm εργοστασιακους ατμοποιητες για το 2017. Στην Ελλαδα δεν ξερω κατα ποσο ειναι διαδεδομενος και τι επιτυχια ειχε γι αυτο και πηρα την αποφαση να γραψω τις εντυπωσεις μου.

Βγαινει σε 2 εκδοσεις απ τις οποιες η μια ειναι 22mm με 2ml χωριτηκοτητα αλλα και 24.5mm με 4ml αντιστοιχα.
Το υλικο κατασκευης τους ειναι ειναι απο ανοξείδωτο ατσάλι,σπείρωμα 510,Delrin Drip tip και γεμισμα απ το πανω μερος.

Η συσκευασία περιλαμβάνει:
Τον ατμοποιητή
1 κεφαλή 0.6 ohm Spirals Dual Core (18-35W)
1 κεφαλή 0.3 ohm Spirals Dual Core (20-45W)
1 κεφαλή RBA για μονή αντίσταση με προεγκατεστημενη αντισταση κλαπτον.
1 τζαμακι και καποια εργαλεια για την επισκευασιμη.
Η τιμη του ειναι στα 30 ευρω και οι αντιστασεις του περιπου στα 4 ευρω.

Ειμαι κατοχος του 22αρη εδω και περιπου 1 χρονο και η αγορα του εγινε για να εχω παραλληλα με τον ναυτιλο οταν ξεκινησα το ατμισμα μια λιγο πιο αερατη τσιγαρισια τζουρα οπως ειχα διαβασει αλλα και στα μαγαζια που ρωτησα.

Η αληθεια ειναι οτι περα απο τα διαφορα ξενα σαιτ που διαβαζα αλλα και τις παρουσιασεις που τον αξιολογουσαν ως αριστο ποτε εγω προσωπικα δεν βρηκα κατι ιδιαιτερο σε αυτον τον ατμοποιητη.

Αισθητικα τον βρηκα αρκετα ομορφο και διακρητικο. Περαν απ την γευση που την βρηκα καλη αλλα ποτε καλυτερη απ του ναυτιλου2 που δουλευω μεχρι και σημερα με προβληματισαν μερικα πραγματα τα οποια θα ηθελα να αναφερω.

Δεν θεωρειται σε καμια περιπτωση mtl ατμοποιητης. Μπορουμε ανετα να το διαπιστωσουμε απ την ισχυ των βατ που μας ζηταει ο κατασκευαστης και στις 2 αντιστασεις.....καθως για να δουλεψει σωστα θελει πανω απο 30 βατ η 0.6 και γυρω στα 40 βατ η αλλη με ελαχιστη διαφορα στη γευση να υπερεχει η 0.3ωμ αλλα και στην θερμοκρασια του ατμου που ανεβαινει αισθητα.

Το airflow του δεν κανει για subohm ατμοποιητη καθως οι τρυπες του αερα ειναι πολυ μικρες και δεν σου επιτρεπει πνευμονικη παρα μονο σε κατι ενδιαμεσο. Νιωθω οτι η τζουρα του ειναι καπως μονοτονη.....σαν να θελει να δωσει αλλα κατι την κοβει.
Οσο βεβαια κλεινεις τον αερα το σφυριγμα παει συννεφο.

Στην επισκευασιμη κεφαλη η γευση ειναι σαφως καλυτερη με το μονο μειονέκτημα οτι πρεπει να βαλεις κλαπτον και πανω λογω της μεγαλης τρυπας του αερα και ολα αυτα να χωρεσουν σε ενα πολυ μικρο ντεκ με χειρουργικη λεπτομερεια. Δοκιμαστηκε και με απλο κανθαλ 40αρι αλλα δεν.

Διαρροες ειχα αλλοτε συχνα αλλοτε πιο αραια με αποτελεσμα να ειναι μονιμος κατοικος στο ραφι.

Με αριστα το 10/10 θα του εβαζα γυρω στο 6.......καθως υπαρχουν πολλα προιοντα που ειναι σαφως ανωτερα στα ιδια ή και λιγοτερα χρηματα και ειναι ξεκαθαρο σε ποιο ειδος ατμιστη απευθυνονται.

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

• Μου αρέσει (+) x 7
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Πολλά μπράβο Γιώργο @

Please Login or Register to see this Hidden Content

για την πολλή καλή και αντικειμενική παρουσίασή σου. :twothumbs: :respect:

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Το ιδιο ακριβώς εχει κανει και στον tf rta δηλ τα βιδακια και τα deck επιτρεπουν μονο clapton και οχι πιο λεπτα συρματα, ευτυχως πιανει οριακα μονο το 0,50 χιλ.

Παντως ειναι  εξαιρετικος. 

Επεξεργάσθηκε απο Διηνεκης, 16 Φεβρουάριος 2018 - 21:05.

• Μου αρέσει (+) x 4

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη