Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Skyline RTA by esmokeguru

- - - - - Skyline esmokeguru RTA

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Δεν ειναι ο μονος κατασκευαστης που το κανει, εχεις παρατηρησει τον τηλεμαχο; 

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τί μου θύμισες τώρα! Ήθελα κάτι χρυσαφί κομματια για τον Armed και με προσωπική επικοινωνία με τον ΙΜΕΟ μου είπε ότι θα τα βγάλει μόλις τελειώσει με τον Eagle και το καινούργιο mod, δλδ ποτέ  :(

:offtopic2:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Η παραγγελία σας #ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Έχει υποβληθεί 20 Δεκεμβρίου 2017 4:01:30 μ.μ. EET

Είδος Sku Ποσ. Μερικό Σύνολο
Skydrop with Drip Tip-Liquid controller Ultem polished & Full Ultem Tank polished SD-UL-FULLULTEM 1 85,00 €

Skydrop with Drip Tip-Liquid controller Ultem polished & Half Metal Tank 3Strokes &
Half Ultem Tank polished SD-UL-MT3S-ULTEM 1 85,00 €

Drip Tip-Liquid controller Black Ultem 1 18,00 €

Αύριο τα παίρνω (σήμερα εφημερεύω) οπότε μόλις τα τακτοποιήσω ανεβάζω φωτό!
  • Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   fwtoman

fwtoman

Member

• VF Members
  • 14 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΛΟΥΤΡΑΚΙ
Καλώς να τα δεχτείς και καλοατμιστα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Βλέπω ότι είναι και τα 12 διαθέσιμα, οπότε θα τα δω και live για να πάρω ότι μ’ αρέσει γιατί οι φωτό όσο καλές κι αν είναι μπορεί να ξεγελάνε!
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Και τα νέα μας αποκτήματα!

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

Και το τελικό

Teliko.jpg

Δεν τα έχω δοκιμάσει όσον αφορά τις διαφορές της γεύσης, αλλά όσον αφορά την κατασκευή είναι η συνήθης (άψογη) ποιότητα του Βασίλη. Για όσους επιμένουν να ρωτάνε, η χωρητικότητα των drop kit που είναι συνδυασμός μέταλλου με πλαστικό είναι 2,2ml, ενώ των μονοκόμματων είναι 2,5ml. Να σημειώσω επίσης ότι στις περιπτώσεις του συνδυασμού μετάλλου με ultem το μεταξύ τους σπείρωμα είναι αντίστροφο (αριστερόστροφο) ούτως ώστε να μην ξεβιδώνουν όταν σφίγγει ο ατμοποιητής στην βάση του.

• Μου αρέσει (+) x 8

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Γιατρέ, έγινε πανέμορφος ο sky!!! καλορίζικα και κάλο ατμιστα,θα περιμένω τις εντυπώσεις όσο αφορά την γεύση ανάμεσα στις 2 εκδόσεις!!

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Καλοάτμιστα Δημήτρη. :ok:

Όμορφη αισθητική αναβάθμιση του sky.

Προσωπικά προτιμώ τα διάφανα τανκ αλλά είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου.

Περιμένουμε εντυπώσεις για το αν υπάρχει εκτός από οπτική και γευστική διαφοροποίηση.

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Τις τελευταιες ωρες το δουλευω και εγω το skydrop με το ιδιο στησιμο που ειχα στο κανονικο τανκ. Οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι σαφως θετικες καθως εκτος του οπτικου αποτελεσματος εγω με το δικο μου κλασσικο στησιμο με 26ga kanthal στα 0.8ohm και 18 watt αισθανομαι ενα κλικ παραπανω στην ενταση του υγρου γευστικα (angel cry abuelos) με αναλογη (μικρη και ανεκτή) αυξηση της θερμοκρασιας του ατμου. Το γνώριμο φαινομενο για οποιον εχει δοκιμασει τον hussar με κανονικο και micro tank. Το δε επιστομιο ενω αρχικα μου φανηκε κοντο, τελικα ειναι οσο πρεπει και θα βολεψει τους περισσοτερους, εκτος εκεινων που βολευονται με τα πιο μακρια - τσιγαρίσια. Η εσωτερικη του διαμετρος ειναι ακριβως οση η διαμετρος της καμπανας ή μαλλον της καμιναδας και δε μπορω να πω πως αισθανθηκα να σφιγγει η τζουρα σε σχεση με το προηγουμενο σετ. Τελος να αναφερω οτι οι φιλοι που θα χρησιμοποιουν το μισο-μισο kit οπως εγω θα πρεπει να σφιγγουν καλα το pc ή ultem κατω μερος στο μεταλλικο επάνω και στην συνεχεια οταν βιδωσουν το skydrop στην βαση να κρατουν απο το pc ή ultem κομματι του τανκ και οχι απο το πανω μεταλλο, καθως με τον αντιθετο τροπο και αν δεν ειναι σφικτα βιβωμενο το ultem ή "γλιστερο" το o ring της βασης, οσο βιδωνουν στην βαση θα ξεβιδωνει το πλαστικο μερος του τανκ.
a1fab008f4f8eeb25f4389f3694fb959.jpg

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 7
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Και τα δικά μου (πρώιμα) συμπεράσματα:
1. Ατμός χωρίς ιδιαίτερη διαφορά θερμοκρασίας
2. Λίγο πιό έντονη γεύση, μάλλον λόγω μικρότερης διαδρομής (καταλαβαίνω περισσότερο το λεμόνι στην Lemon Tart)
3. Περισσότερος ατμός χωρίς να καταλαβαίνω το γιατί
4. Κατανάλωση όση θέλει, δε με απασχολεί (ούτως ή άλλως με δεδομένη χωρητικότητα 2,2 ή 2,5ml μπουκαλάκι θα έχεις μαζί σου οπωσδήποτε)
4. Διαρροές (φυσικά) δεν έχει
5. Το drip tip φαίνεται μικρό αλλά το συνηθίζεις χωρίς πρόβλημα (σε αντίθεση με το ultem του Phenomenon που δε το συνήθισα με τίποτα
Αυτά επί του παρόντος, αν διαπιστώσω κάτι άλλο θα το ανεβάσω. Να σημειώσω ότι δεν υπάρχει λόγος να λύσετε τα 2 μισά τανκ, αλλά αν το κάνετε θυμηθείτε ότι ξεβιδώνει ανάποδα (δεξιόστροφα)
  • Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 175 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Γιατρε απενταντι αναφερθηκε οτι ειναι λιγο πιο σφιχτος με το αναλογο disc βεβαια.

Το αναφερω αυτο επειδη ειπες,οτι εχεις περισσοτερο ατμο και δεν ξερεις που οφειλεται.

Νομιζω εχεις δικιο,νομιζω οπως ειπα γιατι στα video review παρατηρησα οτι η εσωτερικη διαμετρος της καμπανας του drop ειναι πιο φαρδυα απο του μεγαλου αδερφου.

Τσεκαρε το αν θες και μπορεις και καμια φωτο να δουμε τι γινεται στην καμπανα του.

Καλοατμιστο και να το χαρεις,ειναι πραγματι πολυ ομορφο το ατιμο :delicious2:  :urock:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Δε το μέτρησα, αλλά δεν μου φαίνεται να υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά στο πάχος της καμπάνας (δεν έχω μικρόμετρο, κάπου το έβαλα). Το εσωτερικό του drip tip είναι κυλινδρικό ενώ του κανονικού είναι κωνικό. Νομίζω όμως ότι η καμπάνα είναι πιό κοντή. Όσον αφορά τη σύγκριση του πιό σφιχτού με το ίδιο air disk, τουλάχιστον με το 2Χ1,5mm δεν είδα καμία ιδιαίτερη διαφορά.
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Καλοάτμιστος ο Sky με το νέο κουστουμάκι Δημήτρη. :)

Πράγματι είναι όμορφος αλλά αυτό και μόνο προσωπικά πιστεύω ότι δεν δικαιολογεί την τιμή του κιτ. :rolleyes:

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήATHENS
Μακη πραγματι η τιμη ειναι σχετικα υψηλη. Αν αναγουμε ομως στην τιμη του αρχικου ατμοποιητη (185) τοτε προκυπτει λογικη. Σκεψου το ετσι..85 το drop + 55 το skydeck = 140 αρα μενουν τα 45 για βαση και δαχτυλιδι αερα. Δεν ειναι λιγα τα λεφτα αλλα ο skyline ειναι ακριβος ατμοποιητης εξ αρχης. Σκεψου επισης πως 50 ευρω χρεωνει ο Πολωνος το micro του hussar που ειναι μια καμπανα και top cup με τανκ ποιοτητας της πλακας μπροστα στου skyline.....
Τα γραφω αυτα οχι για να δικαιολογησω την τιμη αλλα πιο πολυ για να πεισω εμενα που το πληρωσα...:))
Εμενα αν κατι με χαλαει στο drop kit, περαν της τιμής, ειναι το γεγονος οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το νεο drip tip στο παλιο τανκ.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Συμφωνώ Μάριε με την άποψή σου γιατί και γω έχω τον γνήσιο και με διάφορα έξτρα καλούδια που βγήκε πάνω από 200 ευρώ, αλλά αν δεν μου προσφέρει τίποτα παραπάνω από την υποκειμενική ομορφιά  δεν το αγοράζω και μιλάω σαν Μάκης.

Χώρια ότι μειώνεται κατά πολύ και η χωρητικότητά του.

Προτιμώ τα 85 να τα δώσω π.χ. για να δοκιμάσω δύο ακόμα ατμοποιητές ή να πάρω ένα καλό μοντάκι.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήATHENS
Πολυ σωστα και λογικα μιλας Μακη και συμφωνουμε. Εκτος του οπτικου δεν κερδιζεις καπου αλλου ιδιαιτερα, ισα ισα που χανεις την ιδιοτητα να μπορεις να χρησιμοποιεις δικο σου drip tip. Το σχετικο διλημμα το ειχα μεχρι την στιγμη που εκανα την παραγγελια. Μετα απλα νικησε το συναισθημα.:)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Αμάν ρε παιδιά! Ο λόγος που βγήκε το drop kit ήταν το αίτημα από πολλούς κατόχους (κύρια εκτός Ελλάδας) για κάτι πιό κοντό που να ταιριάζει στα πιό "μαζεμένα" μοντάκια. Ήταν δηλαδή καθαρά θέμα αισθητικής. Δεν απασχόλησε η χωρητικότητα και γιαυτό αν και μικρότερος είναι εκτός προδιαγραφών TPD. Ποιοί θα τον αγοράσουν; Σε όσους αρέσει και δεν τους απασχολεί το κόστος. Πόσοι είναι αυτοί; Μάλλον αρκετοί γιατί η καθυστέρηση της κυκλοφορίας ήταν για να υπάρχει απόθεμα και στις 12 παραλλαγες + όλα τα εξτρά. Χρειάζεται για να "απογειώσει" τον Skyline; Σαφώς και όχι. Τον βελτιώνει στα σημεία, αλλά χωρίς ιδιαίτερη ουσία. Γιατί το πήρα; Γιατί μου αρέσει, λογαριασμό θα σας δώσω;  :lol:  :lol:  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Kουβέντα να γίνεται γιατρέ. :P

Ο καθένας εκφράζει την άποψή του. :)

Εξάλλου Δημοκρατία έχουμε. B)

Κανείς δεν σε ρώτησε γιατί το πήρες. :ph34r:

Μην το παίρνεις προσωπικά. :rolleyes:

Καλά έκανες και το πήρες, μαζί σου είμαι. :ok:

Είναι θέμα γούστου τί θέλει ο καθένας να αγοράσει και φυσικά κανείς δεν χρειάζεται να δίνει λογαριασμό σε κανέναν. ;)

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μάκη, προς Θεού δεν παρεξηγούμαι πλάκα κάνω! Όλοι μας κατά καιρούς κάνουμε αγορές γιατί έτσι μας αρέσει, χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος ή ουσιαστικός λόγος. Αν δεις τί αγοράζαμε κάποτε επί Κίνας και τί στοκάραμε στα συρτάρια μας (εγώ σε ντουλάπι) θα συμφωνήσεις. Απλά δεν βρίσκω λόγο να εξηγούμε γιατί το πήραμε ή δεν θα το πάρουμε ενώ είναι γνωστό ότι και ο κατασκευαστής το έβγαλε για καθαρά αισθητικούς λόγους. Btw αν κάποιος έχει τον κλώνο και του έχει χαλάσει κάτι πλην της βάσης (πχ καμπάνα) μπορεί αν καίγεται να φτιάξει ένα υβρίδιο. Αν συμφέρει; Ποιός νοιάζεται;

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Τώρα που το θυμήθηκα έχεις και ένα κλώνο που είχε χαλάσει η καμπάνα.

Τώρα μάλλον έχεις 2 sky ετοιμοπόλεμους ;)  :ok:

• Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη