Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Έτοιμα υγρά, αρώματα και βάσεις με ανοιγμένη ασφάλεια

υγρά αρώματα καπάκι ασφάλεια

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Το θέμα δεν αφορά μόνο τα έτοιμα υγρά, αλλά όλα τα υγρά (έτοιμα, αρώματα, βάσεις).

Όλο και πιό συχνά αγοράζω υγρά από διάφορα μαγαζιά και διάφορες μάρκες που είναι σπασμένη η ασφάλεια του μπουκαλιού και ο δακτύλιος είναι ελεύθερος. Είναι πολύ εύκολο δηλαδή να έχει προστεθεί ή αφαιρεθει και αντικατασταθεί ανάλογα υγρό ληγμένο, βάσεις, νικοτίνη, νερό και δεν ξέρω τί άλλο... Θα μπορούσε για παράδειγμα ένα μπουκαλάκι υγρού με 6% νικοτίνη και ημερομηνία λήξης σε 12 μήνες να είναι ωραιότατα 4,5% αραιωμένο με ληγμένο υγρό και πώληση με τιμή ευκαιρίας.

Αν σας συμβαίνει το ίδιο ή ξέρετε κάτι σχετικά, κοινοποιείστε το για να ξέρουμε τί παίζει στην αγορά. Η υπόθεση απάτης που έγραψα παραπάνω είναι η πλέον "αθώα" γιατί κανείς δεν ξέρει τί ποιότητα VG, PG ή νικοτίνης έχει η ευκαιρία (ή χειρότερα η πώληση με κανονική τιμή).

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Η άποψή μου είναι ότι όσο μεγαλώνει η αγορά των υγρών ατμίσματος, τόσο θα αυξάνουν και οι περιπτώσεις "απάτης" από μερικούς κακούς επαγγελματίες της αγοράς.

Καλό είναι λοιπόν αν κάτι τέτοιο υποπέσει στην αντίληψή μας να επικοινωνήσουμε αμέσως με το κατάστημα και να απαιτήσουμε αντικατάσταση του υγρού αλλά και τον λόγο για τον οποίο στάλθηκε με σπασμένη την πλαστική ασφάλεια.

Σε μένα δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα αλλά θα το έχω υπόψη μου για μελλοντικές αγορές μου.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 239 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής, από τα 4-5 επώνυμα καταστήματα που ψωνίζω σε μόνιμη βάση.

Μια φορά, αν θυμάμαι καλά, ένα RY4 της TPA ήταν έτσι, αλλά ήταν rebottled και το έγραφε στην περιγραφή.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Μου ετυχε τετοια περιπτωση με αρωματα
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τα rebottled μια που αναφέρθηκε, πρέπει να είναι και αυτά σφραγισμένα. Θεωρητικά δεν τα φτιάχνει κάθε μαγαζί μόνο του, τα προμηθεύεται. Το καινούργιο καπάκι έχει μηχανισμό ασφαλείας που βιδώνει κανονικά, αλλά όταν ξεβιδωθεί σπάει την ασφάλεια της βάσης.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Αυτα που παρέλαβα εγω δεν ηταν rebottled. 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Παναγιώτη, απάντησα στο Νίκο  :)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Ok..  :)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Τα rebottled μια που αναφέρθηκε, πρέπει να είναι και αυτά σφραγισμένα. Θεωρητικά δεν τα φτιάχνει κάθε μαγαζί μόνο του, τα προμηθεύεται. Το καινούργιο καπάκι έχει μηχανισμό ασφαλείας που βιδώνει κανονικά, αλλά όταν ξεβιδωθεί σπάει την ασφάλεια της βάσης.

Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου θα πω ότι αν κάποιος "κακός" επαγγελματίας του χώρου θέλει να ανοίξει κάποιο μπουκαλάκι των 10ml για τον Α ή Β λόγο, είναι πολύ εύκολο να αλλάξει και το καπάκι του μπουκαλιού με καινούργιο που θα έχει "άσπαστη" - καινούργια ασφάλεια.

Για ποιό λόγο να εκτεθεί αφήνοντας το μπουκαλάκι με σπασμένη ασφάλεια;

Υπάρχουν πολλά Ελληνικά μεγάλα καταστήματα που κάνουν μεταγγίσεις αρωμάτων από μεγαλύτερες συσκευασίες (τις οποίες εισάγουν), σε μπουκαλάκια των 10ml νομιμότατα και φυσικά τα διαθέτουν κάνοντας χονδρική και σε άλλα καταστήματα.

Αυτό δεν είναι κάτι νέο.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Και σε μένα έχει τύχει να πάρω άρωμα με σπασμένη ασφάλεια από κατάστημα που εμπιστεύομαι και ψωνίζω συχνά.

Δεν είχα κάτι διαφορετικό στο τελικό υγρό που έφτιαξα και θέλω να πιστέψω ότι ήταν τυχαίο γεγονός και όχι κάτι εσκεμμένο ή  περίεργο.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Αν είναι Μάκη να πληρώνει 0,15-0,20€ ανά καπάκι, δε λέει! Εδώ τα αυτοκόλλητα στα μπουκαλάκια των rebottled είναι σε inkjet με χαρτί που μαδάει και θα βάλει καινούργιο πώμα; Θα ψωνίσω αύριο κάποια αρώματα για ELF Famous να δω πώς θα είναι (νομίζω η ELF δεν έχει ποσότητες για rebottle και τα αυτοκόλλητα είναι σε αδιαβροχο πλαστικό χαρτί με εκτύπωση laser) και θα σας πω - φωτογραφίσω  ;)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

Εγώ είχα πάρει από γνωστότατη αλυσίδα με σφραγισμένη χάρτινη συσκευασία 3*10 των dinner lady  και μέσα τα μπουκαλάκια είχαν κομμένες τις ασφάλειες. 

Επίσης με ετικέτα υγρά, αρώματα, καπάκι, ασφάλεια

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη