Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ισως σας ενδιαφερει.

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Θελω να γραψω μερικες λεξεις σχετικα με αυτο που κανουμε εδω. Οσο και αν ακουστει υπερβολικο, ανοητο, περιεργο, ειναι η αληθεια. Δεν φανταζεστε ποσο βοηθα το να εισαι μελος σε ενα ατμιστικο φορουμ, στο πολεμο εναντια στη θανατηφορα συνηθεια του κανονικου τσιγαρου.

Ακομα και αν δεν γνωριζομαστε, ακομα και αν λεμε ο καθενας τα δικα του, ακομα και αν λιγο ή πολυ καποιοι ειμαστε λιγακι καπως στη συμπεριφορα μας...το οτι ειμαστε εδω και διαβαζουμε και βλεπουμε βιντεο και στηνουμε και ξαναστηνουμε και δοκιμαζουμε και κανουμε τα οσα κανουμε...ολο αυτο μας κρατα μακρυα απο το κανονικο τσιγαρο. Τουλαχιστον σε εμενα λειτουργει ετσι και θελω να πιστευω οτι η εδω ενασχοληση βοηθα και αλλους ανθρωπους να κρατηθουν μακρυα. 

Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα μελη του φορουμ και ολους τους επιστημονες ιατρους ειτε Ελληνες ειτε αλλοδαπους που εχουν βοηθησει οι ανθρωποι με την επιστημη τους να μαθουμε καποια βασικα πραγματα και να κατανοησουμε καλυτερα το ηλεκτρονικο τσιγαρο και την ωφελεια του στην υγεια μας πανω απο ολα.

ΥΓ: Δεν αποκλειεται στο μελλον αν δουν οι 7 νανοι οτι αναλογα φορουμ οπως αυτο τους κανουν ζημια στις εισπραξεις...να πληρωσουν με ψιχουλα τους νομοθετες και να μας θεσουν εκτος νομου και οτι ειναι παρανομο να μιλαμε πλεον για "επικινδυνες" ουσιες και συσκευες. Ακομα και ετσι να γινει, αυτοι τη δουλεια τους και εμεις τη δικη μας.

Καλη συνεχεια σε ολους μας και καλα ατμισματα, μακρυα καθημερινα απο το κανονικο τσιγαρο.

• Μου αρέσει (+) x 9
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Please Login or Register to see this Hidden Content

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   teo46

teo46

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδώρης
  • ΠεριοχήΠετρούπολη-Αθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hastur,ares,zeus
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Οικογένεια,Μοτό
    ,MGP
Σαν να ήσουν στο κεφάλι μου..!

Μπράβο, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,ειδικά για έναν αρχάριο στο χώρο του ατμισματος,το φόρουμ είναι τρελλή βοήθεια!

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.548 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. :hat-tip:

Είναι ένα θέμα που μας αγγίζει όλους και μπράβο σου που το ανέδειξες. :ok:

Όλοι μας είτε είμαστε διαχειριστές, είτε συντονιστές, είτε μέλη αυτής της κοινότητας που καθημερινά μεγαλώνει, προσπαθούμε ο καθένας με τον τρόπο του και χωρίς κανένα οικονομικό συμφέρον, να βοηθήσουμε συνανθρώπους μας να απαλλαγεί από την κακή συνήθεια του τσιγάρου, προς όφελος της υγείας τους.

Γι αυτό δημιουργήσαμε αυτό το φόρουμ και χαίρομαι που υπάρχει μεγάλη αποδοχή και εγγράφεται καθημερινά κόσμος.

Αυτό σημαίνει ότι ο σκοπός μας που είναι η βοήθεια των συνατμιστών μας να μείνουν μακριά απ' το τσιγάρο εκπληρώνεται

Όλοι είμασταν καπνιστές είτε λίγο είτε πολύ.

Προσωπικά εγώ άρχισα να βιώνω μετά τα 45 μου τις άσχημες συνέπειες του καπνίσματος και κατάλαβα ότι το να το κόψω, αν ήθελα ζήσω, ήταν μονόδρομος.

Δεν χρειαζόταν να μου το πει κάποιος γιατρός.

Δυστυχώς η νικοτίνη είναι άκρως εθιστική και ο μόνος τρόπος να φύγεις από το τσιγάρο είναι να συνεχίσεις να παίρνεις την "δόση νικοτίνης" που χρειάζεται ο οργανισμός σου για να μην νιώσει την στέρηση.

Δοκιμάζοντας πολλές εναλλακτικές μεθόδους πρόσληψης νικοτίνης ανεπιτυχώς όπως επιθέματα, τσίχλες κλπ, κατέληξα στον ατμό και εδώ και πάνω από 4 χρόνια δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο.

Απεναντίας το απεχθάνομαι.

Επίσης έχω καταφέρει να μειώσω πολύ το ποσοστό της νικοτίνης στα υγρά μου, ατμίζοντας τα ίδια ml ημερησίως, πράγμα που σημαίνει ότι ο οργανισμός μου σιγά σιγά δέχεται θετικά την σταδιακή μείωση της νικοτίνης άρα σιγά σιγά θα δεχτεί και την απουσία της.

Σίγουρα αν και υπάρχουν σοβαρές μελέτες για την κατά 95% λιγότερη βλαπτικότητα του ατμού σε σχέση με τον καπνό, δεν εφησυχάζουμε αλλά προσπαθούμε να ενημερωνόμαστε και να ενημερώνουμε με απώτερο σκοπό την βελτίωση της ζωής μας αλλά και των γύρω μας.

• Μου αρέσει (+) x 9

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη