Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

DEAD RABBIT SQ RDA 22mm

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 233 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
Εχθές απέκτησα ενα ντριπετακι τον dead rabbit sq 22mm

Please Login or Register to see this Hidden Content

Ένα ωραίο μικρό θαύμα πανεύκολο σε στήσιμο και πολύ γευστικός.
Δεν με ενδιέφερε να το στήσω με θηρία σύρματα, έτσι πήρα ένα απλό κανθαλ 50mm .
1το στήσιμο με 8 ανοιχτές σπείρες, στα 20.5 w είχα πολλά σκασίματα, αντικατάσταση βαμβάκι με ποιο πολύ, τα ίδια .
2ρο στήσιμο με 8 κολλητές σπείρες στα 20.5w , εδω είμαστε απίθανη γεύση πολύ ντουμάνι (με απείλησε η γυναίκα ότι θα με βγάλει στο μπαλκόνι να ατμιζω) όχι καυτή να την ευχαριστιέσαι.

Χαρακτηριστικά:
Διάμετρος: 22mm
Μήκος: 36mm
Yλικό: Ανοξείδωτο ατσάλι
Σπείρωμα 510
Βοttom Feeder pin (προεγκατεστημένο)
510 pin
810 Drip tip

H συσκευασία περιλαμβάνει:
1 x Dead Rabbit SQ RDA (με Resin Drip Tip)
1 x Derlin 810 Drip Tip
1 x Derlin MTL 510 Drip Tip
1 x Αντάπτορας 510 από ανοξείδωτο ατσάλι
1 x Επιχρυσωμένο Pin
4 x Βίδες
1 x Σακουλάκι με O-ring
2 x Κατσαβίδια Hex

Στα υπέρ η ρύθμιση του αέρα, μπορείς να το κανείς παρά πολύ σφιχτό (με συνδυασμό το 510 drip tip που σου δίνει) καθόσον έχει ρύθμιση και μόνο μια τρύπα , έως πολύ αεράτο.

Στα μείον , πήρα το μαύρο χρώμα, και στο πλύσιμο που του έκανα (καυτό νερο με ξύδι και λίγο απορρυπαντικό) εξωτερικά (όχι εσωτερικά) μου ψιλό ξέβαψε και με χάλασε άσχημα.

Μου αρέσει αρκετά και το προτείνω ανεπιφύλακτα

Τιμή: 31.50 ευρώ

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 28 Φεβρουάριος 2018 - 23:58.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τσέκαρε μετά από κάποια χρήση μήπως ξεβάφει και από μέσα. Αν η βαφή έρχεται σε επαφή με το υγρό/ατμό, ατμίζεις και βαφή!

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 233 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο

Τσέκαρε μετά από κάποια χρήση μήπως ξεβάφει και από μέσα. Αν η βαφή έρχεται σε επαφή με το υγρό/ατμό, ατμίζεις και βαφή!

Με τα από αυτό που έπαθα το υποψιάστηκα και το ελέγχω καθημερινά

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 233 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο
Ψάχνω να βρω καπάκι (σώμα) για το 22ρι όμως βρίσκω μόνο για το 24ρι. Εάν έχει δει κάποιος κάτι ας μου στείλει πμ

Ευχαριστω
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Αν έχει ηλεκτροστατική βαφή δεν ξεβάφει. Το να έχει απλή έξω και ηλεκτροστατική μέσα, είναι λίγο χλωμό. Είσαι σίγουρος ότι η εσωτερική βαφή έρχεται σε επαφή με το υγρό ή την διαδρομή του ατμού;

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 233 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο

Αν έχει ηλεκτροστατική βαφή δεν ξεβάφει. Το να έχει απλή έξω και ηλεκτροστατική μέσα, είναι λίγο χλωμό. Είσαι σίγουρος ότι η εσωτερική βαφή έρχεται σε επαφή με το υγρό ή την διαδρομή του ατμού;

100%
Δες την φωτό που βρήκα από το google
DC6AEA90-0F1F-424C-9402-C3355988A6AB.jpg
Όπως βλέπεις και στην φωτό φαντάσου ότι το βαμβάκι ακουμπάει το σώμα

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 01 Μάρτιος 2018 - 23:33.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Τότε κοίταζέ τον συχνά κι αν ξεβάφει δώσε τον για τρίψιμο και έχεις τον ίδιο σε μεταλλικό που μπορείς να τον κάνεις και γυαλιστερό!
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 233 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο
Έχουμε και λέμε, η ασπριλα που είχε βγάλει εξωτερικά και φαινόταν σαν να έχει ξεβάψει εξαφανίστηκε.
Υποθέτω ότι το ξίδι είχε αφήσει μια ασπριλα και με την θερμοκρασία εξαφανίστηκε (και λέω θερμοκρασία γιατί όταν είχε δημιουργηθεί το ξανά έπλυνα με κρύο νερό και σαπουνάδα όμως δεν είχε φύγει).
Ξανά επανηλθε λοιπόν ο αρχικός του χρωματισμός :)
  • Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη