Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ερωτήσεις - Απορίες - Προτάσεις για Επισκευάσιμους Ατμοποιητές

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
341 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Μαριε ευχαριστω για τα φωτα σου!!!! Στην εγχωρια αγορα δυσκολευομαι να βρω 0,35mm αξιολογο συρμα (αξιολογω θεωρω το crazy wire πχ) . Τα περισσοτερα ατμομαγαζα παιζουν 0,32 και καπακι 0,40 . Βεβαια η ερευνα μου εγινε πριν 2 εβδομαδες . Α 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Αν εχεις καποιο κατα νου ριχτο να το ψαξω

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Στην εγχωρια αγορα θα βρεις φυσικα τα crazy wire που και εγω θεωρω αξιολογα αλλα και τα Γερμανικα που φερνει ο Εsmokeguru (δεν θυμαμαι μαρκα δυστυχως). Αυτα δουλευω εγω απο kanthal.
Μετα αν θες μπορεις να δοκιμασεις την τυχη σου και με αγορα απο stealthvape που επισης θεωρω πολυ καλα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Εγω παλι νομιζω πως οταν σηκωνω την αντισταση ψηλα εχω καλυτερο χτυπημα αλλα μπορει να ναι και ιδεα μου.....σιγουρα ειναι τα βατ.....σιγουρα η νικοτινη αλλα και η pg.....αυτο το 40αρι κανθαλ σε doggy ειναι.................φωτια........
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Παναγιώτη με αισθητή διαφορά και σε όλους τους άτμο που το δοκίμασες?

Οχι σε ολους, αναλογα το μεγεθος ατμο και καμπανας

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Ο πιο ευκολος και σιγουρος τροπος για να ανεβασεις το χτυπημα σε εναν ατμοποιητη ειναι απλα να ανεβασεις τα watt. Αν τον στηνεις κλασσικα με 0.32 kanthal 5 σπειρες σε 2.5 πυρηνα και τον τον δουλευεις ήδη στο όριο του καπου στα 18 -19 watt, κανε το ιδιο στησιμο με 0.35 kanthal ή 0.40 ss και παιζε στα 18-20 watt. Δοκιμασε και κανενα πιο στενομακρο driptip και μεχρι εκει. Ουτε πιο χοντρα συρματα για τον συγκεκριμενο (ανεβαζει θερμοκρασια και αλλοιωνει την γευση) ουτε πανω κατω την αντισταση (ανεπαισθητες διαφορες λογω μικρου χωρου ατμοποιησης του doggy). Aν και παλι δεν σε καλυπτει το χτυπημα του δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο καθως, οπως ειπαν και παραπάνω οι φιλοι, καθε ατμοποιητης σου δινει συγκεκριμενα πραγματα. Αν ψαχνεις οπωσδηποτε δυνατο χτυπημα για την νικοτινη σου δοκιμασε τηλεμαχο που κλωτσαει γερα (λιγοτερο ο ΤΑΕ σε σχεση με τους προηγουμενους).

Σωστα ανεβαζεις τα watt αλλα μετρημενα γιατι μετα ανεβαινει πολυ η θερμοκρασια. Το ιδανικο ειναι θεμα παραμετρων και ενιαιου συνολου

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Μαριε ευχαριστω για την ενημερωση. Ειχε παρει το αυτι μου για το καταστημα Esmokeguru αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη βαση . Να ομως που και εσυ το επιβεβαιωνεις οποτε ας το δω πιο ζεστα!!! Ξερεις αν εχει καταστημα στην Σαλαμινα (μιας και μενει συναδελφος εκει να μου το φερει) γιατι αν δεν κανω λαθος εχει στην γλυφαδα και ειναι μακρια απο εκει που μενω :(

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Εχει καταστημα στην Σαλαμινα αλλα καλο ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο πρωτα να επιβεβαιωσεις εαν εχει διαθεσιμο.
Αν και νομιζω πως 0.35 δεν πρεπει να φερνει Γερμανικο.

Επεξεργάσθηκε απο mfk, 27 Μάρτιος 2018 - 11:54.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Σωστός!!!! THANKS

OFFLINE   mankar72

mankar72

Advanced Member

• VF Members
  • 229 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάνος
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Δημήτρη αν δεν κάνω λάθος έχεις και Tilemaho armed και Tilemaho armed eagle? Αν ισχύει θα ήθελα την άποψη σου αν έχουν παραπλήσια απόδοση στο άτμισμα. Φυσικά και όποιος άλλος φίλος έχει άποψη επί του θέματος είναι ευπρόσδεκτη.

OFFLINE   astheofilou

astheofilou

Member

• VF Members
  • 16 Δημοσιεύσεις
Higraf σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου. Δεν εχω μάθει να το βάζω στα πόδια με την πρώτη δυσκολία, εχω δει πως ειναι να φτιάχνεις μια αντίσταση μόνη, διπλή κτλπ..
Εχω ασχοληθει επισης με το να φτιάξω αρώματα απλά ποτε δεν το έκανα για εμένα και μόνος μου. Είχα την καθοδήγηση ενος φίλου! Παρόλο λοιπόν που δεν είμαι ατμιστης εχω μια πρώτη επαφή και είμαι πολυ απαιτητικός, θελω ένα καλό μηχάνημα για αρχή αλλιώς ξέρω τι σου λέω.. θα το παρατήσω!
Αν χρειαστεί να του αφιερώσω χρόνο για να το μάθω, να εισαι σίγουρος οτι θα το κάνω!
Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποιο καλό εργαλείο;
Εχω ακούσει Π.χ hussar rta , flash e vapor v4.5 , taifun gsl

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Αντωνη  :welcomewave:  :hat-tip: .

Ελπιζω να βοηθησουμε οσο μπορουμε ωστε να αφησεις πισω την βλαβερη συνηθεια του τσιγαρου και να ασχοληθεις αποκλειστικα και μονο με το ηλ.τσιγαρο. Σιγουρα θα δεις θετικη επιρροη στον οργανισμο σου αλλα σε 'ανταλλαγμα' πρεπει να αφιερωσεις σιγουρα υπομονη , λιγο χρονο , λιγο διαβασμα στο forum :computer-21:  και φυσικα να κανεις ερωτησεις, που πιστευω πως ολες σου οι αποριες θα σου λυθουν μιας και τα μελη του forum απαντανε παντα σε ολες τις αποριες μας.

Οσον αφορα το θεμα γευσης του ατμοποιητη ειναι καθαρα αποτελεσμα των γευστικων καλυκων του καθενος καθως καθε αποψη διαφερει. Βεβαια υπαρχουν αναγνωρισμενα διαφορων επιπεδων ατμοποιητες που σιγουρα δινουν γευση παραπανω απο καποιους αλλους, αλλα απαιτουν καποια ωρα ενασχολησης μαζι τους ως προς το  στησιμο (που παιζει πρωταγωνιστικο ρολο στις διαρροες) , την φιλοσοφια του , να μαθεις τα χουγια του και βεβαια να τον λυνεις στα κομματια του ωστε να τον καθαριζεις . Αυτα οσον αφορα τους επισκευασιμους . 

Αν πιασουμε τους εργοστασιακους σιγουρα λιγοτερος χρονος , ομως συμφωνω απολυτα με τον Χρηστο παραπανω . Για αρχη ξεκινα με ενα pico και εναν nautilous 2 και μπαινοντας ομαλα στο χωρο του ατμισματος , αφηνωντας πισω το τσιγαρο προχωρας στα 'ενδοτερα' . Η ουσια για αρχη ειναι να μεταβεις ομαλα στο ηλεκ.τσιγαρο χωρις να αναζητας με την πρωτη ευκαρια το κανονικο τσιγαρο λογω δυσκολιων στο στησιμο ή να μην σε καλυπτει ενα υγρο κλπ

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   astheofilou

astheofilou

Member

• VF Members
  • 16 Δημοσιεύσεις
Giami σε ευχαριστώ πολυ και εσένα.
Δεν με ενδιαφέρει όμως να κινηθώ προς κατι τετοιο

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Αντώνη δεν είναι θέμα αν το βάλεις στα πόδια αλλά να μην ανάψεις τσιγάρο για το χρόνο που θα φας να δείς τι δεν δουλεύει σωστά ;) 

Οι άτμο που ανέφερες είναι απο τους καλύτερους και υπάρχουν άλλοι τόσοι, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έχει διαρροές απο μόνος του παρά απο λάθος στήσιμο.

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήThessaloniki

Καλύτερα όμως να συνεχίσουμε σε άλλο νήμα μιας και εδώ είναι για την χαιρετούρα  :D

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   astheofilou

astheofilou

Member

• VF Members
  • 16 Δημοσιεύσεις
Εχεις δίκιο. Με συγχωρείται!

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Ποιον ατμοποιητη εχει ο φιλος σου ή για ποιον ατμοποιητη εχεις δει να στηνεται αντισταση?

Εχεις χρησιμοποιησει εστω για καποιες τζουρες καποιον συγκεκριμενο?

Αν ναι πιστευω για αρχη με μετρο συγκρισης αυτον ξεκινας να αναζητας τα περισσοτερα.

Εγω που εχω τον siren v2 ειμαι μια χαρα εφω και μισο χρονο αλλα βεβαια κινηθηκα με βαση και τα οικονομικα μου που απο οτι διαβασα εσυ δεν το εχεις σαν εμποδιο.

Απο οτι ακουω και ο eviva τα σπασει σε γευση οποτε με λιγο εξοικειωση στο στησιμο θα παρεις πολυ καλη γευση!!!!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

ωχχ  δεν ειδα το παραπανω μηνυμα!!!! :WhatHeMeans:

σε ποιο νημα συνεχιζουμε αφεντικο ?

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήThessaloniki

Σιγά βρε Γιάννη μην σε δείρουμε κιόλας χαχαχαχαχαχα

Αντώνη μπορείς εδώ να κάνεις την ερώτηση και να συνεχίσουμε εδώ 

(@

μετέφερε μετά και τις εδώ απαντήσεις ;) )

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Βάζοντας και στους δύο το ίδιο pin αέρα και την κυρτή καμπάνα, φαίνονται να μην πω ίδιοι αλλά πολύ κοντά. Λογικό αν σκεφτείς ότι έχουν πρακτικά το ίδιο ντεκ και το ίδιο χώρο ατμοποίησης με παράπλήσια διαδρομή ατμού στην καμπάνα. Αν έχεις δυνατότητα να βρεις φτηνό τον ΤΑ αγόρασέ τον και μην ξοδεύεσαι για τον ΤΑΕ.
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη