Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Kanthal A γνήσιο

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Δεν πειράζει, έβαλα την οθόνη ανάποδα  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Γιάννη διόρθωσα τις φωτό γιατί στραβολαιμιάσαμε... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Sorry παιδια , αν και βοηθαει στο να σπανε τα αλατα  :laugh1:  :hahahaha:

Ευχαριστω μακη

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Καλοάτμιστο το νέο σύρμα Γιάννη.

Περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις από τη χρήση του.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Μάκη τώρα τα βλέπω όλα ανάποδα! Να δεις που πρέπει να ισιώσω το monitor  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Τα δοκιμαζω εδω και μερες και ΜΟΝΟ καλα λογια εχω να πω......ειναι οπως την διαφημιση....."εχω δοκιμασει πολλα κανθαλ αλλα τετοιο πραμα δεν ξαναδα",

"καθαρο", περισσοτερη διαρκεια, δινει αμεσως το υγρο, γενικα σε κερδιζει.....Μπραβο παιδια, αψογη κινηση να ερθει Ελλαδα τετοιο καλο συρμα!!

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Λοιπον μετα απο ενα σαββατοκυριακο χρησης του συγκεκριμενου kanthal επαυξανω στα του προλαλησαντα Μακη.

Καθαρο συρματακι , καθολου μαυριλα στο καθαρισμα του με οινοπνευμα πριν το στησιμο

Οταν πατησα το fire εβγαλε απειροελαχιστη εξατμιση υπολειμματων στο συρμα ((ισα που το διεκρινα για 2 ΄΄)

Στην γευση ομολογω δεν διεκρινα διαφορα παρα μονο οτι ελειπε εντελως στην αρχη η μεταλλιλα αλλα σε αλλες περιπτωσεις συρματων , ηδη στα 15ml που εχω κανει με βρωμικο κλωνοκαστρο, θα ειχε αλλοιωθει η γευση και θα ειχα προμηνυματα αλλαγης βαμβακιου και συρματος, Ε οχι ομως και σε αυτο, η γευση εκει αμεταλλακτη τουλαχιστον μεχρι τωρα που κανω τζουρες.

Πιθανολογω μεγαλυτερης ανθεκτικοτητας συρμα και ελπιζω καλυτερης κατασκευαστικης (οσον αφορα τη συνθεση υλικων) ποιοτητας.

Πιστευω αξιζει τον κοπο τουλαχιστον να του δωσουμε μια ευκαιρια,Παντως χειροτερα συρματα κυκλοφορουν πολλα, αλλα καλυτερα σιγουρα λιγα.

Βεβαια αν το κριτηριο καποιου ειναι μονο το οικονομικο ισως να ειναι λιγο παραπανω απο τα συνηθη αλλα ξαναλεω μια δοκιμη με λιγα λεφτα παραπανω αξιζει.

Τελικα το συρματακι 0,35mm στον doggy ειναι η 'χρυση τομη' και φτανει τον ατμοποιητη ταβανι (οσον αφορα kanthal βεβαια).

Αυριο θα το δοκιμασω και στον berskerker αν και νομιζω οτι παιζει καλυτερα με 0,32mm που ομως το συκεγκριμενο συρμα δεν βγαινει.

Την αρχικη διατυπωση μου και τεσταρισμα του συρματος την εκανα με 0,40mm στον siren 2 

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   THERMANSYS

THERMANSYS

eshop

• eshop
  • 1 Δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,

Θα μπορούσε σας παρακαλώ το μέλος Νίκος @

από το Κιάτο να μας πει τι πρόβλημα αντιμετώπισε με την πληρωμή του μέσω PayPal. Δε μας έχει αναφέρει κανείς παρόμοιο πρόβλημα. Επίσης θα ήθελα να διευκρινίσω ότι το τηλέφωνο της εταιρείας είναι πάντα στη διάθεσή σας για να αναφέρετε οποιοδήποτε πρόβλημα.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Παντως την προηγουμενη εβδομαδα η παραγγελια μου εγινε με paypal με κανενα απολυτος προβλημα!!!!

Και αμεση αποστολη την επομενη μερα !!!

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Καλησπέρα,
Θα μπορούσε σας παρακαλώ το μέλος Νίκος @

από το Κιάτο να μας πει τι πρόβλημα αντιμετώπισε με την πληρωμή του μέσω PayPal. Δε μας έχει αναφέρει κανείς παρόμοιο πρόβλημα. Επίσης θα ήθελα να διευκρινίσω ότι το τηλέφωνο της εταιρείας είναι πάντα στη διάθεσή σας για να αναφέρετε οποιοδήποτε πρόβλημα.

Καλησπέρα, όταν πήγα να κάνω την αγορά και εφόσον είχα βάλει επιλογή το PayPal στο τελευταίο βήμα δεν με πήγαινε στο PayPal για να ολοκληρώσω την αγορά.

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Στο τελος εχει ενα κουτακι που κλικαρεις και βεβαιωνεις οτι αποδεχεσαι την πολιτικη και ορους της εταιριας.

Αν δεν το κλικαρεις δεν προχωραει η εφαρμογη

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Στο τελος εχει ενα κουτακι που κλικαρεις και βεβαιωνεις οτι αποδεχεσαι την πολιτικη και ορους της εταιριας.

Αν δεν το κλικαρεις δεν προχωραει η εφαρμογη

Ναι το γνωρίζω και το είχα κάνει κλικ

OFFLINE   tssotiris

tssotiris

Member

• VF Members
  • 10 Δημοσιεύσεις

τελικα τι γινεται με το συγκεκριμένο;

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς αλλά, μιλάμε για το μοναδικό γνήσιο Kanthal που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Πιστεύω αν διαβάσεις το συγκεκριμένο νήμα θα σου λυθούν αρκετές απορίες.

Αν πάλι όχι εδώ είμαστε να βοηθήσουμε. :)

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   tssotiris

tssotiris

Member

• VF Members
  • 10 Δημοσιεύσεις

έχω διαβάσει ολόκληρο το νήμα ,σημερα, αλλά επειδή έχει καιρό καποιος να ποστάρει εντυπώσεις ,ρώτησα....για να πάρω περισσότερες εντυπώσεις.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   tssotiris

tssotiris

Member

• VF Members
  • 10 Δημοσιεύσεις

ειμαι ετοιμος να παραγγείλω αλλά δεν ξέρω ακόμα σε siren2 αν πρέπει να πάρω 0,30-0,35-0,40. Αν έχει κάποιος δοκιμάσει παρόμοιας αρχιτεκτονικής ατμοποιητή ας γράψει καμμιά εντύπωση

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

συνηθως 0,4mm (40αρι)   0,7 με 1Ω πιστευω οτι εκει μαρεσε περισσοτερο

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   tssotiris

tssotiris

Member

• VF Members
  • 10 Δημοσιεύσεις

ευχαριστώ

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Σε αεράτους mtl είμαι του παράλληλου, ενώ σε σφικτούς του απλού. Συνήθως και ανάλογα τον χώρο βάζω αντίσταση 2,5-3mm με 5-6 σπείρες. Η αντίσταση στις διάφορες επιλογές βγαίνει από 0,3 έως 1Ω. Για τον συγκεκριμένο θα έβαζα απλό σύρμα 0,35mm με διάμετρο 3mm, 6 σπείρες, 1,1 - 1,2Ω.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Απο 0,35 εως 0,40 εισαι κομπλε για σειρηνα αλλα πιστευω το 0,40mm για σειρηνα ειναι η χρυση τομη!!!

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη